Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Clio 2.0 16V/01r - Schemat pinów cewki zapłonowej

21 Aug 2013 12:52 6240 10
  • Level 8  
    Witam,

czy dysponuje ktoś schematem pinów do cewki zapłonowej w Clio sporcie z 2001r.
    Chodzi mi konkretnie, jakie kable dochodzą do którego pinu we wtyczce.

Pozdrawiam
  • Level 8  

oto przykładowe zdjęcie mojej cewki. Cały pic polega na tym, że jeszcze nie posiadam wtyczki do niej.

Obecnie mam odzielne cewki na każdy cylinder, tzw fajki

ale z nich rezygnuję i muszę przejść na kable, stąd potrzebuję jakiś schemat jak podłączyć tą zbiorczą cewkę.
  • Level 26  
    4 piny wtyczka , masa,+12v , 2 sygnały od ecu
  • Level 8  
    ok, tylko jaka kolejność patrząc na zdjęcie (czyli od pierwszego pinu z brzegu) no i jakie sygnały z ECU, i czy mogę jakoś wykorzystać wiązkę od obecnych czterech cewek, bo też jest złożona z 4 oddzielnych kabli.
  • Level 39  
    torek86 wrote:
    i czy mogę jakoś wykorzystać wiązkę od obecnych czterech cewek
    Nie tylko możesz, ale musisz.
  • Level 8  
    ok, czyli jeszcze dla pewności,
    takie cztery przewody to wiązka idąca do moich czterech cewek:

i do każdej z cewek dochodzą z tych czterech kabli takie dwa:

wiadomo, najprościej było by podpiąć te cztery kable w cztery piny, tylko który przewód od czego jest.. jak to sprawdzić.. :cry:
  • Level 34  
    Cewkę podłączasz tak: A- kluczowanie cylindrów 1-4, C- plus po kluczyku, B- kluczowanie cyl. 2-3. Piny iczysz ABCD od lewej.
  • Level 8  
    ok. dzięki, to powinno wystarczyć.
  • Level 7  
    Witam.
    Można prosić trochę jasniej.
    Właśnie zabieram się za ten sam problem.
    Po przejzeniu kabelków cewek od fajek doszedłem do wniosku ze główne 4 przewody
    trzeba odpowiednio wpiąć w cewkę 4 pinową. Wg mnie jest to tak
    A-napiecie z cewki 1-4, B-powrót z cewek 1-4, C- napiecie z cewek 2-3, D powrót z cewek 2-3.
    Zgadza się?
    Nie wiem jak patrzec na tę kostkę cewki 4pinowej, ale wydaje mi się ze kolejność bedzie taka.
  • Level 21  
    Witam a ja mam taką samą cewke pojedyncza co na 1 zdjęciu i tam są tylko 3 kable i mam problem bo nie mam iskry na żadnej świecy. Kontrolka od immo gaśnie pompka paliwa po przekreceniu stacyjki pompuje przez chwilę i się wyłącza czyli ok ale nie odpala bo brak iskry czujnik wału podmieniłem w komputerze brak błędów co można jeszcze sprawdzić przewody od cewki do komputera ok sprawdzone jeden przewód do przekaźnika też sprawdzony ok a nadal nie ma iskry. Może ktoś miał podobny przypadek. Pozdrawiam.

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.