Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fritz!box - Fritz!box 7330 jako AP BRAK KOMUNIKACJI

27 Aug 2013 10:36 3066 12
  • Level 8  
    Witam.

Posiadam 2 fritzy 7330 i z jednego zrobilem AP. Gdy dostalem repeatera odlozylem fritza z ktorego byl zrobiony AP i dzisiaj gdy chcialem mu zrobic powrot do ustawien fabrycznych mam problem z jego komunikacja. Nie przydziela mi normalnego ip a jak narzuce 178.x badz 188.x to niby polaczy ale i tak przez strone nie wejde.

Macie jakies pomysly ?
  • Level 31  
    Quote:

Macie jakies pomysly ?

napisz po polsku, o co ci chodzi, bo nikt tego belkotu nie rozumie i nikomu sie nie chce zgadywac.
  • Level 8  
    Mam 2 routery fritza 7330 jeden jako bassistation drugi jako repeater. Odlaczylem tego ktory byl jaki repeater na kilka dni. Dzisiaj chcialem sie z nim polaczyc przez kabel LAN i zrobic ustawienia fabryczne. Router nie chce mi nadac typowego ip jak na fritza przez co nie moge wejsc na strone fritz.box.

Macie jakies pomysly jak sie z nim polaczyc ?
  • Level 31  
    A jakim cudem ma tam byc typowy IP?

W zaleznosci od firmware jakie jest na obu istnieje wiele konstelacji, co sie moze dziac z repeaterem.
    W najnowszym dostaje IP tylko po dhcp, ponizej wersji 05.23 mozna tez bylo skonfigurowac statycznie.

Moze tez byc tak, ze jak dhcp do repeatera bylo wylaczone, to zadnego ip po lanie nie przydzieli. Nie mam wtedy pojecia, jakie ip dostaje repeater na fall-back, jezeli nie widzi bazy.

Najszybciej, najprosciej: recovery i po bolu.
  • Level 8  
    Wlasnie na recovery najbardziej mi zalezy.

Probowalem przez recovery ze strony avm to nie poszlo.

Rukerneltool tez nie zrobil nic. Zostaje mi tylko telefon ?
  • Level 31  
    a, faktycznie, o telefonie zapomniałem.
  • Level 14  
    witam , mam również ten router jest po niemiecku łamie sobie głowę już z 2 godziny przeleciałem wszystkie opcje nie znalazłem możliwości przełączenia go na język angielski o pl nie wspominam , zacząłem próbować tak jak jest zalecane wgrać po lanie nowy soft niestety rukernel tool chyba nie startnie mi na win 7 bo wywala błedy a po niemiecku niebardzo wiem gdzie próbować wczytać plik .
    Zależało by mi na tym aby zrobić z niego ap po lanie łączac go
    wersja softu na nim to
    Firmware-Version 107.05.05
    i jest to jak w temacie fritz box fon for wlan 7330
  • Level 14  
    kolego freetz_master
    pobrałem dwie wersje nic to samo czyli error wersja routera kolor czerwony
    Fritz!box - Fritz!box 7330 jako AP BRAK KOMUNIKACJI
  • Level 14  
    kolego tzn co mam pobrać bo tu jest coś tam po angielsku o wszystkim ale linka jakoś nie mogę namierzyć
  • Level 14  
    freetz_master
    możesz mi wytłumaczyć co mam pobrać?