Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritz!Box 7330 SL brak połączenia z internetem

13 Kwi 2013 21:36 13143 53
  • Poziom 8  
    Sam router jest sprawny - wszystkie diody się świecą , po podłączeniu do kompa świeci się , Power/dsl - jak nacisnę to świeci się dect i wlan , przez 5s szuka internetu następnie wyskakuje żółty trójkąt i neta nie ma. Nie wiem co to powoduje , być może to , że nie mam wgranych sterowników od router ( nie mam płyty ). Internet idzie z 2 pokoju od routera do mojego routera ( mam jeszcze router Belkin który po podłączeniu działa normalnie tylko ten coś się nie chce połączyć) Sprawdzałem też wifi ( zasięg jest znakomity , telefon wykrywa router) komputer również wykrywa router , pokazuje mi się ikonka od routera i jak ją nacisnę to wyskakuje mi strona po niemiecku Fritz!Box. Opisałem wszystko najlepiej jak mogłem , nie znam się na routerach , jestem zielony w tych sprawach , a więc proszę was o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jezeli masz wersje niemiecka firmware, to nie bedzie dzialalo, o tam jest tylko sterownik do Annexu B, a ty masz zapewne linie z Annexem A.

Musisz wgrac to firmware
    ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.7330/firm...FRITZ.Box_7330.en-de-es-it-fr.107.05.24.image

z modelu 7330 w wersji miedzynarodowej, gdzie jest Multi ANNEX. Jak wgrac, patrz moja stopka.

Czasowo strona ruKernelTool moze nie dzialac, wgraj wtedy recovery
    ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.7330/x_mi...x_7330.en-de-es-it-fr.05.24.recover-image.exe
  • Poziom 8  
    Tak zgadza się router jest z niemiec , Tak czytam krok po kroku , to czy ja muszę mieć xp ? bo mam win 7
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    google.
  • Poziom 8  
    I za bardzo nie wiem jak ustawić jakieś adresy ip , i po co jest to image ? co z tym zrobić bo jestem zielony w tych sprawach

Dodano po 6 [minuty]:

Dokładnie to nie wiem jak to zrobić

Zanim rozpoczniemy flaszowanie, należy ustawić przedtem IP routerów na ich domyślne (fabryczne) wartości. Program ruKernelTool szuka bowiem routerów po ich domyślnych ustawieniach.
    Domyślne IP
    Fritz!Box - 192.168.178.1
    Speedport 192.168.2.1 (Wskazówka: zakładamy, że flaszujemy z orginalnego firmware Deutsche Telekom. Jeżeli flaszujemy ze starszej wersji autorskiej Speedport na bazie firmware od AVM, IP powinno być jak we Fritz!Boxach)
    Flaszowanie musi odbywać sie po kablu sieciowym. Flaszowanie przez WLAN poprzez panel przeglądarki nie jest możliwe.
    Karta sieciowa powinna mieć najlepiej statyczne ustawienia z podsieci routera:
    Fritz!Box (router 192.168.178.1)
    ip4: 192.168.178.2 maska: 255.255.255.0 gateway: 192.168.178.1 serwer dns: 192.168.178.1
    Speedport (router 192.168.2.1)
    ip4: 192.168.2.2 maska: 255.255.255.0 gateway: 192.168.2.1 serwer dns: 192.168.2.1
    Po konfiguracji dobrze jest upewnić się, czy panel routera w przeglądarce otwiera sie bezproblemowo na domyślnym IP. Wtedy mamy pewność, że kable zostały poprawnie podłączone oraz że konfiguracja jest poprawna.
    W samym systemie Windows należy wyłączyć programy antywirusowe oraz MediaSensing. Po flaszowaniu program zaproponuje ponownie automatycznie włączenie funkcji MediaSensing.

Dodano po 2 [minuty]:

Ogólnie to nie wiem od czego zacząć

Dodano po 7 [minuty]:

Strona z rukernel nie dostępna
  • Poziom 8  
    A w karcie sieciowej jak ustawić to ip ?
  • Poziom 31  
    sluchaj, ja czytania i pisania nie ucze.
  • Poziom 8  
    No ale skąd ja to do ch.... Pana mam to wiedzieć , jak ip ustawić , napisałem , że się na tym nie znam

Dodano po 17 [minuty]:

Odpaliłem ten plik exe ale pisze , że mi nie wykrywa , niech ktoś mi napisze te prosty sposób - dokładnie co mam robić , a nie karta ma być ustawiona 192 ...... i radź sobie sam
  • Poziom 31  
    pierwszy wynik googlowania za hasłami: recovery fritzbox

http://service.avm.de/support/en/SKB/FRITZ-Box-7390-int/591:Restoring-the-FRITZ-Box-firmware

EDYCJA:
    No chyba, ze faktycznie jest maly problem, bo my wgrywamy do modelu 7330SL firmware z 7330 i bez RuKernelTools sie tu nie obejdzie, a strona Reinera jest wylaczona poki co, bo byl atak hakerski. Sytuacja jest wyjatkowa.

Musialbym popatrzyc, czy gdzies mam plik instalacyjny, i wtedy bym go tutaj zaladowal.
  • Poziom 8  
    ruKernelTools sciągnąłem , ale mam też z nim problemy - wyskakują błedy a gdy już wszystko nacisnę i chcę zaktualizować to miś znika powoli i nic się nie dzieje . Włączam wersje x64bit dla sys. win. 7 64bit .

• Poziom 31  
    Mowie, ze czytania nie ucze
    Cytat:

UWAGA! System operacyjny Windows 7 sprawia problemy, należy flaszować na Win XP.
  • Poziom 8  
    Spójrz wyżej napisałem " Tak czytam krok po kroku , to czy ja muszę mieć xp ? bo mam win 7 " Być może wyszły jakieś nowe wersje ?

Dodano po 58 [sekundy]:

Powiedz tylko jeszcze jak zmienić ip
  • Poziom 31  
    Iristo napisał:
    Spójrz wyżej napisałem " Tak czytam krok po kroku , to czy ja muszę mieć xp ? bo mam win 7 " Być może wyszły jakieś nowe wersje ?

Tak, najlepiej XP, program nie jest przewidziany w zasadzie na inne wersje.
    I po dyskusji na temat tego narzedzia, poki co nie bedzie na inne systemy rozwijany.

Iristo napisał:

Powiedz tylko jeszcze jak zmienić ip

Nie czytam do poduszki. Nie mam na to czasu. Nie uzywam systemu windows 7.
    google: zmiana ip konfiguracja karty windows

5 Sekund szukania:
    http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/change-tcp-ip-settings
  • Poziom 8  
    Zmieniłem adres ip , podłączyłem router i o dziwo przez 15 s był internet następnie pokazał się znowu trójkąt , sieć niezindentyfikowana.

• Poziom 31  
    Bo brama jest zle ustawiona.

Wez zamow kogos do tego, bo uwalisz tego fritza.
  • Poziom 8  
    I jeszcze jedno udało mi się coś z nim zrobić , pobrałem image.exe do Fritza 7330 SL i zaczeło się coś robić :

Wtedy coś szukało i znowu nic.

Tylko skąd ja sobie kogoś zamówię , pójdę do pseudo informatyków to idioci powiedzą , że router jest rozwalony , albo powiedzą , że płyta jest uwalona albo karta sieciowa . Umnie na osiedlu to ledwo pastę potrafią wymienić , także dzięki , potrzebny mi by był ktoś kto się zna czyli twoja osoba.
  • Poziom 31  
    7330SL nie ma Annexu A, nie bedzie dzialalo, nawet jak wgrasz to recovery.
    Acha wgralo sie, no to dobrze, tylko jak mowie, nie to, co trzeba.

Wychodzi na to, ze MUSI byc wgrane RuKernelTool. bo firmware od 7330 z recovery nie chce zaakceptowac, bo rozpoznaje 7330SL.
  • Poziom 8  
    wurde erfolgreich wiederhergestellt -->został pomyślnie odzyskane
  • Poziom 31  
    .. tylko nie to, co trzeba.
  • Poziom 8  
    No to co ja [ciach!] mam zrobić , żeby ten głupi złom działał bo już mnie denerwuje to niemieckie [ciach!]. Opisz mi krok po korku dokładnie co mam zrobić , bo mam ochotę wyrąbać go do śmieci

Dodano po 45 [sekundy]:

No ale jak nie to co trzeba , kazałeś zrobić :
    Z recovery idzie najprosciej
    1.
    ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.7330/x_mi...x_7330.en-de-es-it-fr.05.24.recover-image.exe
    2. karta sieciowa ma byc ustawiona 192.168.178.2
    3. Podpiac Fritza kablem do tej karty sieciowej
    4. Kliknac exe
    5. Postepowac jak pisze.

gotowe

Moderowany przez piterus99:

Ostrzeżenie za używanie słów powszechnych za wulgarne. Za recydywę będzie blokada pisania.

• Poziom 31  
    Na smieci? Ten router jest wart 350-400 zl i potrafi cuda na kiju.

Mowie ci, ze myslalem, ze z recovery pojdzie, ale nie przyjmuje, bo rozpoznaje inny model.

MUSI byc wgrane narzedziem RuKernelTool ina 100% pojdzie, ktore nieszczesliwym trafem jest niedostepne na stronie programisty, bo mial atak hakerski.

Ostatnia szansa, albo wyslesz go do mnie.

Posle ci RuKernelTool mailem i zainstaluj, ale:
    - nie wiem czy pojdzie na win 7 64bit, ja robie to na maszynie wirtualnej XP

I wtedy sprobuj postepowac jak w instrukcji u mnie na stronie.
  • Poziom 8  
    Tak skoro ja tego nie potrafię zrobić , a ty mnie odsyłasz do jakiś cieciów to ja dziękuję. Gdybym miał opisane krok po kroczku , co mam zrobić może by mi wyszło , kiedyś wgrywałem androida do htc hd2 to gość mi tak szczegółowo opisał , że zrobiłem to w 10min
  • Poziom 31  
    ok. 10 minut

Masz windows XP? Nie? To instaluj w 10 Minut.

Dodano po 1 [minuty]:

Albo instaluj XP na maszynie wirtualnej, a jak nie masz o tym pojecia jak pomostkowac karty sieciowe, to zanim zaczniesz flaszowac, to trzeba kilka godzin nad tym spedzic.
  • Poziom 8  
    Opisz mi krok po kroku co mam zrobić , a jutro zainstaluję xp i będę działał z fritzem
  • Poziom 31  
    Juz opisalem. Patrz moja stopka, jak wgrac firmware.

Daj maila albo poslij na priva to ci posle program na maila.
  • Poziom 8  
    I jeszcze jedno jak będę to wszystko robił na xp i później jak wgram win 7 to będzie wszystko ok ? Priv poszedł.
  • Poziom 31  
    Sorry, Twoja skrzynka nie przyjmuje zipow

SMTP error from remote server after transfer of mail text:
    host: mx.wp.pl
    Nie przyjmiemy Twojej wiadomosci poniewaz najprawdopodobniej zawiera ona wirusa / We can't accept your message because it probably contains a virus

mail odrzucony

Dodano po 28 [sekundy]:

Inny adres?

Dodano po 36 [sekundy]:

Iristo napisał:
    I jeszcze jedno jak będę to wszystko robił na xp i później jak wgram win 7 to będzie wszystko ok ?

Nie rozumiem pytania.
  • Poziom 8  
    Ok dam inny email . Chodzi mi o to , czy jak będę wgrywał firmware i mi się uda i będzie działać , na xp to czy jak zmienie system na win 7 to czy ten router też będzie trybił ?
  • Poziom 31  
    A co ma system operacyjny do routera?
    Ja mam linuksa i wyobraz sobie, chodzi :-)

Gosciu, na wp.pl nie pojdzie, co z tego ze inny mail? Serwer musi byc inny.