Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o doradzenie BEHRINGER Pro EUROLIVE B215D Aktywna kolumna głośnikowa

darvinek 28 Aug 2013 00:25 6318 4
Wago
    darvinek
    Level 9  
    Witam mam zamiar kupić kolumny "BEHRINGER Pro EUROLIVE B215D
    Aktywna kolumna głośnikowa" 2 sztuki na imprezy typu 18nastki , wesela itd Jako mobilny dj . Chciałbym poznać waszą opinie na ich temat .

opis kolumn

wudrożna kolumna aktywna o mocy 550W z głośnikiem 15" i driverem wysokotonowym 1,35".

2-drożna kolumna PA, o mocy 550W, do zastosowań na żywo i playback
    Ultra-kompaktowy, lekki system nagłośnieniowy zapewniający doskonałą jakość dźwięku nawet przy skrajnych poziomach ciśnienia akustycznego
    Niezwykle lekki wzmacniacz pracujący w klasie D o ogromnej mocy i niesamowitych możliwościach dźwiękowych i superniskiej wadze
    Wewnętrzny, zasilacz impulsowy o doskonałej odpowiedzi transejntowej i bardzo niskim zużyciu energii
    Zintegrowany procesor dźwięku kontrolujący pracę systemu i chroniący przetworniki
    Niezwykle potężny 15" głośnik niskotonowy zapewniający niesamowicie głęboki bas i moc akustyczną
    Driver 1,35" z aluminiową membraną
    Bardzo szeroki zakres dyspersji oraz wykładniczo zaprojektowany stożkowy wylot horna
    Niskoszumowe wejście mikrofonowe/liniowe z regulacją głośności i diodowym wskaźnikiem wysterowania
    2-pasmowy korektor EQ
    Dodatkowe wyjście liniowe umożliwia łączenie z dodatkowymi kolumnami głośnikowymi
    Uniwersalny trapezoidalny kształt obudowy pozwala na różne ustawienia:
    - na statywie - gniazdo montażowe 35mm na statyw
    - w położeniu na boku w celu wykorzystania jako monitor podłogowy
    Ergonomiczny kształt rękojeści do łatwego przenoszenia i instalacji
    Wysokiej jakości podzespoły i wytrzymała konstrukcja zapewniające długotrwałe użytkowanie
    Opracowany i zaprojektowany przez BEHRINGER Germany
  • Wago
  • Helpful post
    djdamsza
    Level 14  
    Kolego na profesjonalnym forum pytasz się profesjonalistów co myślą o najgorszym badziewiu. Jak myślisz co napiszą? Behringer to badziewie. Nie jest wart nawet połowy tych pieniędzy. Wiem, że zaraz zaczniesz się bronić ograniczonym budżetem itd, ale poszukaj sobie jakiś używanych Mackie, FTB lub poczytaj co ludzie proponują jako nagłośnienie dla początkujących dj-ów. Wielu proponuje LDM SAS i podobne, które nie są drogie a wypadają w porónaniu z Behringerem jak mercedes z polonezem.
  • Wago
  • Helpful post
    montertb
    Level 22  
    Mam B215A i są to tanie zestawy głośnikowe które bardzo ładnie grają. Słyszałem też inne z tej serii i opinię mam podobną. Jedyną wadą jest to że moc którą podaje producent nie jest realna, albo jest realna, ale przetworniki są mało skuteczne (mówię o moich, starszych B215A). Mają dobrze działające zabezpieczenia, brak szumów, przyzwoity design - wygląd.
    Miałem tez okazję obcować z aktywnymi wynalazkami podobnymi, jak Omnitronic, Reloop i inne które sa na allegro i Behringer bije je na głowę brzmieniem i jakością.

Cała seria B2xxX do dobrze grające zestawy głośnikowe (były jakies testy fachowo przeprowadzone przez redaktorów z czasopisma Muzyka i technologia - na dole strony są arty http://www.pmp.civ.pl/?menu=technika&s=n) w dobrych cenach. Porównywanie ich do produktów MACKIE, FBT itp. jest nieporozumieniem. To nie ta klasa.

Z innych budżetowych rozwiązań to zestawy Alto, Proel i t.box.
  • Helpful post
    PX
    Level 19  
    Mam B212 oraz B210, kupiłem je jako tzw. kolumny szybkiego reagowania, na imprezy, na które szkoda mi droższego sprzętu. Powiem tak, za tą cenę rozwiązanie godne zastanowienia. Nie wiem czy posiadasz jeszcze jakiś inny sprzęt, czy od tego chcesz zacząć. Jeśli będziesz chciał prowadzić mocniejsze imprezy, to oczywiście będzie trzeba zastanowić się nad jakimś wsparciem basowym, wtedy odciążysz góry. Zestaw 2.1 byłby w tym przypadku pewnie wskazany. Jedyna wada Behringera, serwis szczególnie pogwarancyjny. W tej cenie masz jeszcze Mackie TH15A, znajomi używają ich na weselach i są zadowoleni. Na forach jeszcze często jest mowa o Proelu, ale tu się nie wypowiadam bo nie słyszałem.
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    Mackie ma wg. mnie za mały driver - te 1.5 to minimum przy 15"...

O LDM nikt nie wspomniał aktywnych...? PLP 315A - nie robią już tego chyba ale dobra paczka jak w używce znajdziesz...