Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FunTab 10.1 - Tablet uwalony, potrzebny rom..

30 Sie 2013 00:12 10365 9
  • Poziom 2  
    witam, wgrałem do tableta rom od innego producenta, ma ktos moze informacje kto jest producentem funtaba lub posiada ktos namiar na rom do funtaba10.1? prosze o pomoc
  • Computer Controls
  • Poziom 11  
    Jak na razie tylko serwis - FixIT: http://www.fixit.pl/?funtab-funroad,36 <- tam masz wszystko napisane, co i jak. Jeśli widać ślady ingerencji, np. inne logo startowe na ekranie niż było fabrycznie, to wyślij od razu na naprawę pozagwarancyjną, bowiem regulamin mówi, że w przypadku stwierdzenia ingerencji, sprzęt wysłany na naprawę gwarancyjną może zostać odesłany bez ostrzeżenia i będzie trzeba wysyłać go ponownie na inną usługę. Koszt wgrania softu to zgodnie z cennikiem chyba 99zł.
  • Poziom 13  
    a w jaki sposob udalo ci sie wgrac rom? ja mam uwalony tablet zapetlony na logo.
  • Computer Controls
  • Poziom 11  
    Odpowiednimi narzędziami można wgrać każdy wsad, jaki tylko się zmieści, nawet od telewizora czy pralki, ale jak widać pasuje tylko oryginalny...
  • Poziom 10  
    Od niedawna jestem posiadaczem takiego tableta i rozglądam się za informacjami o nim. Według niesprawdzonych przeze mnie informacji z pewnego forum, oryginalnie jest to:
    PIPO M1 9.7 Inch Dual Core Cortex A9 Rockchip RK3066
    Mam nadzieję, że to pomoże.

Ja sam szukam informacji jak go zrootować, nie mówiąc o wgraniu custom rcovery
  • Poziom 11  
    Rootowanie tego tabletu jest dawno możliwe i sprawdzone, a przepis znajduje się nawet na forum sieci telekomunikacyjnej, która ten tablet dystrybuuje.

Zestaw Małego Chemika w załączeniu. Javę sobie darowałem - prawie każdy ją ma zainstalowaną - pozostałe, trudniejsze do znalezienia składniki są w paczce. Użyj "Wypakuj do Root FunTab 10.1\" aby nie narobić sobie bałaganu (pliki są spakowane bez folderu).

PAMIĘTAJ! Rootujesz swój tablet wyłącznie na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Proszę nie odpowiadać "Mi nie działa", bo zrootowałem swój dwukrotnie (raz przesadziłem z ingerencją w pliki systemowe i tablet poszedł do naprawy gwarancyjnej, po czym wrócił już bez roota) i metoda jest sprawdzona. Jeśli nie działa tak, jak jest opisane w załączonym w paczce pliku tekstowym (nie jestem jego autorem), spróbuj przy wyłączonym debugowaniu USB.
    Załączniki:
  • Poziom 13  
    Nieciej napisał:
    Odpowiednimi narzędziami można wgrać każdy wsad, jaki tylko się zmieści, nawet od telewizora czy pralki, ale jak widać pasuje tylko oryginalny...

Tyle to wiem :)
    Mam odpalone recovery ale nic nie moge wgrac bo nie wiem co.
    Szukam juz dluzszy czas i nic.
  • Poziom 10  
    Niestety, nie jestem w stanie zrotować tableta. Nie mogę zainstalować strowników ADB. Mam je na dysku, ale Windows 7 nie chce ich zainstalować (błąd 10 ) a w komputerze z Win8 w ogóle nie ma komunikatu o podłaczeniu urządzenia USB i instalacji sterowników, chociaż mogę kopiować pliki przez USB z tableta. Co jest grane? Stery rockusb zainstalowane, ale te są do aktualizacji firmware. Gryzą się?

EDYCJA// Rzeczywiśćie, gryzły się... po odinstalowaniu steroeników rockchip dało się zainstalować stery ADB.
  • Poziom 13  
    mi udalo sie odpalic stery jak zmienilem w android_winusb.ini

Code:
    1 Open this file using Note Pad 

you are looking for strings "[Google.NTx86]" and the "[Google.NTamd64]"

Step2 : under "[Google.NTx86]" you add this string

;T-Mobile myTouch4G
    %SingleAdbInterface% = USB_Install, USB\VID_0BB4&PID_0C96
    %CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB\VID_0BB4&PID_0C96&MI_01
    ;

Step3 under "[Google.NTamd64]" you add this string

;T-Mobile myTouch4G