Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pentagram Tab 9.0 - Poszukuję firmware do tego tabletu

23 Sie 2019 22:23 576 9
  • Poziom 9  
    Witajcie, poszukuję firmware do tabletu Pentagram Tab 9.0.

Dane techniczne:
    9.0" TN
    1024 x 600 px
    Allwinner A23
    Dual Core ARM Cortex A7 1,2GHz
    Mali 400 MP2
    Flash 8GB
    Ram 1gb
    Android 4.2.2
    Wi-Fi 802.11 b/g/n

Model płyty głównej:
    G913 Mainboard-V3.0.0
    TopWise-014 2014.03.14

Próbowałem wgrywać już różne oprogramowania sugerując się modelem procesora oraz rozdzielczością ekranu.
    Ale niestety nic z tego. Chyba z 20 różnych oprogramowań wgrywałem, ale żadne nie działało w 100%.
    Zapewne musi być oryginalne. Jak wiadomo firma Pentagram nie istnieje a co za tym idzie strona internetowa także.
    Może ktoś z was posiada w swoich zbiorach oryginalny firmware z tego tabletu?
    A jeśli nie, to jeżeli macie jakieś oprogramowania, które mogłyby działać to bardzo bym prosił.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Witam,
    Czy problem już rozwiązany? Jak nie to proszę spróbować wybrać jakiś ROM z tej strony:

Link

Posiadam chiński tablet Lark na tym samym procesorze, w końcu udało mi się dopasować właściwą kompilację, co prawa tablet nazywa się teraz Momo Ployer ale wszystko działa jak najlepiej.
  • Poziom 9  
    Artek_łódź napisał:
    Witam,
    Czy problem już rozwiązany? Jak nie to proszę spróbować wybrać jakiś ROM z tej strony:

Link

Posiadam chiński tablet Lark na tym samym procesorze, w końcu udało mi się dopasować właściwą kompilację, co prawa tablet nazywa się teraz Momo Ployer ale wszystko działa jak najlepiej.

Właśnie z tej strony kiedyś pobierałem ale niestety żaden nie działał w 100%. Np. Było pół ekranu lub biały ekran, a przy innym niby było ok, ale nie działał dotyk.
    Mogę Cię prosić o ten konkretny, który Ty wgrywałeś?
  • Poziom 17  
    Witam,
    Oprogramowanie które wgrałem ma nazwę: A23_D90_D901C-PP.20140103.
    Niestety w skutek awarii systemu straciłem go, mam jedynie nazwę.
    Pobierz i sprawdź - może akurat zadziała!
  • Poziom 9  
    Artek_łódź napisał:
    Witam,
    Oprogramowanie które wgrałem ma nazwę: A23_D90_D901C-PP.20140103.
    Niestety w skutek awarii systemu straciłem go, mam jedynie nazwę.
    Pobierz i sprawdź - może akurat zadziała!

Przeszukałem internet, znalazłem ale niestety nie mogę wgrać już żadnego oprogramowania.
    Komputer wykrywa tablet jako
    Kedacom USB Device
    @oem8.inf, %SingleAdbInterface%

I nic nie mogę wgrać. Bo program do wgrywania go nie znajduje.
    Może masz jakiś pomysł?
  • Poziom 17  
    Hmm. Pamiętam, że ja też się męczyłem z tym. Wtedy wgrywałem chyba oprogramowaniem Live Suite 1.11. Nie mam już go ale zapamiętałem stronę która miała dużo cennych informacji, jak wgrać ten ROM:

Poradnik

Może okaże się pomocna i Tobie?
  • Poziom 9  
    Artek_łódź napisał:
    Hmm. Pamiętam, że ja też się męczyłem z tym. Wtedy wgrywałem chyba oprogramowaniem Live Suite 1.11. Nie mam już go ale zapamiętałem stronę która miała dużo cennych informacji, jak wgrać ten ROM:

Poradnik

Może okaże się pomocna i Tobie?

Udało mi się go ożywić innym programem (Phoenix Card) on służy do tego, że wgrywam oprogramowanie na kartę pamięci i po włożeniu do tableta sam je instaluje. Tylko nadal szukam odpowiedniego oprogramowania, bo jeszcze nie trafiłem na właściwe.
  • Poziom 17  
    Rozumiem.
    Z tym to różnie bywa, ja mają dwa te same tablety, na jeden wgrałem to swoje oprogramowanie a na drugie już nie chciało się wgrać.
    Czyli ten co podałem też nie jest ok?
    Pamiętam też, że jak zainstalowałem właściwe sterowniki USB ADB to tablet łatwiej było "zflashować". Może warto abyś spróbował?
    A jakby tak po instalacji z poziomu konsoli od razu zrobić przywracanie ustawień fabrycznych? Może coś jest nie tak ustawione?
  • Poziom 9  
    Artek_łódź napisał:
    Rozumiem.
    Z tym to różnie bywa, ja mają dwa te same tablety, na jeden wgrałem to swoje oprogramowanie a na drugie już nie chciało się wgrać.
    Czyli ten co podałem też nie jest ok?
    Pamiętam też, że jak zainstalowałem właściwe sterowniki USB ADB to tablet łatwiej było "zflashować". Może warto abyś spróbował?
    A jakby tak po instalacji z poziomu konsoli od razu zrobić przywracanie ustawień fabrycznych? Może coś jest nie tak ustawione?

Chodzi o to, że nie trafiam na właściwe, np. jest 1/4 ekranu lub pół ekranu.
    Jedynie znalazłem jedno oprogramowanie co jest z innego tableta, jest na pełny ekran ale nie działa dotyk i głos działa jakby było ustawione tylko 10% głośności.
    Reszta w miarę chodzi. (sprawdzałem na podłączonej myszce na USB).
    Więc jestem coraz bliżej a jednak nadal daleko. Najprościej by było zdobyć oryginalnego firmware.
    A czy jakbym miał od kogoś taki sam tablet to czy idzie skopiować z niego firmware?
    Wiem, że np. w Samsungach się tak da, ale czy w takim "chińskim" tablecie szło by to zrobić?

Albo myślałem aby powiedzmy wejść w "Android Recovery" użyć opcji Recovery i jeśli to zgrywa się na kartę pamięci to potem włożyć do drugiego tableta i dać "Restore".
    Na logikę to może się udać... tylko prościej by było abym mógł zgrać ten firmware na komputer.
    Bo chyba takiej opcji jak "recovery/restore" tu nie było.
    W załączniku wklejam jak wyglądało oprogramowanie i recovery, jak tablet jeszcze działał.
    Pentagram Tab 9.0 - Poszukuję firmware do tego tabletu Pentagram Tab 9.0 - Poszukuję firmware do tego tabletu
  • Poziom 17  
    Napiszę Ci tak. Miałem dwa identyczne tablety. Jeden padał, więc zrobiłem kopię danych przez konsolę. Pliki przechowywałem bezpiecznie na wypadek awarii, gdy ta nastąpiła zgrałem na SD i kicha. Błąd na błędzie i tyle recovery. Nie ma to jak nowy firmware, chyba że miałem pecha.

A próbowałeś instalować te które są na stronie Forum? Może akurat na coś sensownego natrafisz?
    Link

Jak nie zaryzykuj może:
    Link

Szukaj też na:
    Link