Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chcę kupić Tablet do czytania książek i internetu - mam mały budżet

02 Wrz 2013 13:02 5067 6
  • Poziom 12  
    Witam, chciałem kupić jakiś tani tablet. Ma służyć głównie do czytania książek, przeglądania internetu gdy nie będę mógł/chciał skorzystać z laptopa, przeglądania youtube. Sporadycznie w podróży jakiś film.

Niestety kasy jest bardzo mało, więc chciałem prosić o poradę co wybrać, co z low budget jest warte kupienia, a co omijać szerokim łukiem?
  • Poziom 29  
    Podaj konkretny budżet, określ chociaż wielkość ekranu i czy ma mieć modem 3G czy nie.
  • Poziom 12  
    ekran w okolicy 10", modem niekoniecznie, choć nie wiem ile musiałbym dopłacać za obecność takiego modemu. Jeśli nie dużo, to chętnie, jeśli sporo, to dziękuję, ale nie.
    Budżetu nie chcę podawać, po prostu szukam tego co jest przyzwoite i tanie, a nie byle co, byle się zmieścić w cenie. Na pewno nie kupię apple, nie stać mnie na płacenie za logo.
    Lubię samsungi, ale nie wiem czy w tabletach są tak dobrzy jak w przypadku galaxy (lubię ten telefon, choć też nie wiem czy są lepsze od niego).
    Nie zależy mi na jakimś kosmicznym procesorze, nie mam zamiaru grać w gry, choć filmy chciałbym móc oglądać. I lubię jak system pracuje gładko, bez zamulania.
    Dlatego proszę o poradę na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać. Ceny na allegro sam potrafię sprawdzić, ale nie wiem, który sprzęt wybrać...
  • Poziom 29  
    No to Samsung Galaxy Tab 2 10.1. Wersja z modemem GT-P5100 lub bez modemu GT-P5110. Ewentualnie Asus Transformer TF-300T, jednak on jest bez modemu a w dodatku nigdzie nie idzie go dostać. Jest jeszcze Asus MEMO Pad Smart ME301T, też bez modemu. Ceny podobne, koło 1200zł, Asusy jednak mają procesory Tegra 3, a więc 4 rdzenie. Samsung ma dwurdzeniowy procesor. Oczywiście wszędzie Android.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    czy jest sens dopłacać za 32 GB zamiast 16? Nie mam pojęcia, na co jest potrzebna większa pamięć w tablecie

wygrzebałem taki tani tablet: Tablet PRESTIGIO MultiPad 10.1 Ultimate 3G
    czy to jest jakaś porażka? Jeśli tak to dlaczego?