Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BLACK&DECKER - Myjka Cisnieniowa cześć zamienna

03 Wrz 2013 14:35 26940 16
  • Poziom 9  
    Witam, szukam części zamiennej do myjki ciśnieniowej black deckera która ma być wkręcona w miejsce zaznaczone na zdjęciu, albo jeśli ktoś jest w stanie powiedzieć jak ta część się nazywa żebym mógł znaleźć ją w jakiś sposób, ta część wchodzi w ten plastikowy element na zdjęciu 3:
    BLACK&DECKER - Myjka Cisnieniowa cześć zamienna BLACK&DECKER - Myjka Cisnieniowa cześć zamienna BLACK&DECKER - Myjka Cisnieniowa cześć zamienna
    Dziękuję.
  • Poziom 9  
    Nikt nie wie co to za część?
  • Poziom 2  
    Mam ten sam problem z myjką - cieknie część wskazana na zdjęciu po podłączeniu wody, z tego co udało mi się ustalić jest to zawór ciśnieniowy - mam problem z jego wykręceniem z pompy. Jak to zrobić?
    Proszę o odpowiedź.
  • Poziom 16  
    Mi się udało to żabką - chwyć samą pompę w imadło i spróbuj odkręcić ten zawór. Na gwincie jest on chyba posmarowany jakimś klejem?
  • Poziom 2  
    Niestety, ja próbowałem wszystkiego co możliwe aby wykręcić ten zawór. Na końcu tak mi się obrobił, że nie miałem już za co go złapać. Pomogło dopiero wtopienie w niego rozgrzanego, starego pilnika płaskiego do drewna i żaba hydrauliczna - na szczęście puścił!!!
  • Poziom 13  
    WItam panowie, ja wykreciłem taka czesc, ale gdzie ją można dokupić? WIdze, ze jedynie tutaj tokarz pomoże, czy moze ma ktos jakis namiar? Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Ja mam taką część, kupiłem na erpatech.pl
  • Poziom 2  
    Duza zabka albo klucz szesciokatky inaczej ciezko ja mam ten czujnik wlasnie z erpateh
  • Poziom 13  
    Tak na prawdę to właśnie zobaczyłem, że tego białego elementu nie potrzeba wykręcać? Czujnik ciśnieniowy jest "wciskany". Czy z firmy erpatech dostanę czujnik i ten biały element do wkręcania? Jeśli tak to ile biletów narodowego banku to kosztuje?? :)

Po kilku dniach dopisze coby nie generować postów bo niektórych to drażni :)

Widzę, że w międzyczasie admin posprzątał i odpowiedź z ceną skasował. Jeśli post ma być pomocny to cena jest dość ważna, bo czasem nie warto zabierać się za robotę jeśli część kosztuje grosze, a innym znów razem warto się "pobawić" do czego będę namawiał poniżej.

Otóż jeśli myjka wogóle się nie włącza to przyczyną może być wyłącznik ciśnieniowy. To ten element na 3 zdjęciu z pierwszego postu w temacie. Nie trzeba więc od razu wykręcać zaworu (ta biała śruba która sprawia trudności). Wystarczy wyciągnąć (jest wciskany) czarny element pokazany na zdjęciu o którym wspominałem powyżej. Ja kupiłem wszystkie elementy i wymieniłem (brawo dla autoryzowanego serwisu którego nazwa podana w postach powyżej - zamówione elementy kurierem miałem na drugi dzień u siebie).

Jak się okazało później po rozkręceniu pięciu śrub z wymontowanego elementu w środku jest... zwykły mikroprzełącznik, BLACK&DECKER - Myjka Cisnieniowa cześć zamienna który za kilka złotych można kupić w sklepach elektronicznych. Gdybym zaglądnął tam wcześniej to zaoszczędziłbym pewno z 10x koszt naprawy :)
  • Poziom 14  
    U mnie to samo. Krańcówkę taką można znaleźć na allegro pod "uniwersalny wyłącznik krańcowy do mikrofalówki" :)
  • Poziom 2  
    Tak jezeli myjka sie nie wlacza. U mnie wszystko dzialalo ale woda ciekla przez czujnik wiec musialem zamowic caly kpl
  • Poziom 14  
    Teraz rozebrałem i u mnie też ten biały korek jest do wymiany. Z tego co napisałeś zrozumiałem, że nie dostanę go oddzielnie, tak?
  • Poziom 2  
    No niestety nie. Ja mam taka myjke na czesci jakby co z praktycznie nowym czujnikiem
  • Poziom 13  
    O biały korek zapytaj w erpatech - mam wrażenie że to można kupić oddzielnie ale dopiero jak zadzwonisz do nich to się dowiesz.
  • Poziom 14  
    Niestety sprzedają tylko w zestawach. Kompletny biały korek z wyłącznikiem ciśnieniowym. Cena w sumie rozsądna, warto robić. Nr części 3081280 (do wersji z literą K na końcu czyli starszą).

Edyta: Część przyszła ekspresowo. Myjka już śmiga rewelacyjnie. Wymiana bez problemu, na biały korek pasuje nasadka 24mm i mi poszedł bez oporu- w razie czego można śmiało wydłubać.
  • Poziom 7  
    Jednak pozostaje kupować tek korek z plastiku. Dorobiony z mosiądzu owszem sprawuje się nieźle, lecz w razie zamarznięcia wody w myjce już nie ulega awarii ten element, a pompa myjki. Nie ma co kombinować tylko kupować nowy plastik.