Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TCM257880 - Expres kawowy Tchibo Cafissimo nie działa

03 Wrz 2013 16:13 47226 21
  • Poziom 8  
    Expres kawowy Tchibo Cafissimo nie działa...

Expres wcześniej nie był używany przeleżał rok w pudełku.

Objawy:
    Migają wszystkie przyciski i wskaźnik "zbiornik na wodę pusty" Pompa się uruchamia lecz Ekspres nie pobiera wody. Gdy pompa samoczynnie się wyłączy przyciski świecą nadal.Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w temacie naprawy.
  • Poziom 10  
    sprawdź czujnik zamkniętej prawidłowo szuflady z kapsułką. to taki dzyndzel który powinien się wepchnąć po zamknięciu prawidłowo włożonej szufladki z kapslem. u mnie był problem bo szufladka pękła po obwodzie i nie wciskała prawidłowo czujnika. nadmieniam że Tchibo daje DOŻYWOTNIĄ !!! gwarancję na tę część :) z czego skorzystałem.
    pozdrawiam.

PS
    pamiętajcie że Tchibo zrobi bardzo wiele żebyście tylko pili tą pyszną kawę :)
    co kosztuje jedyne 170 zł/kg !!! :)
  • Poziom 8  
    Niestety to nie to, nie przyniosło rezultatu :(
  • Poziom 1  
    Pomóżcie mi, upadla mi ta czarna część, w którą wkłada się kapsułki, rozpadła się, ale udało mi się ją złożyć - niestety źle. Teraz nie mogę jej rozłożyć by to zmienić. Czy mogę gdzieś kupić taką część? Albo jeśli zareklamuję - ile może kosztować wymiana/naprawa? Bardzo pomocy!
  • Poziom 10  
    Czy ja niewyraźnie piszę ??!!! POJEMNIK NA KAPSUŁKI POSIADA D O Ż Y W O T N I Ą gwarancję. Zadzwoń na linie serwisową i zamów nową. Widać Twoja posiadała wadę i rozpadła się w czasie normalnego użytkowania. A producent będzie tylko szczęśliwy że nadal chcesz kupować jego kawę w cenie +- 170 zł/kg :(

pozdrowienia.
  • Poziom 8  
    Witam mój ekspres również stał dłuższy czas nie używany i mam następujący problem. Podczas próby zaparzenia kawy cała woda idzie w przelew i na ociekacz zamiast przez dyszę. Rozebrałem ekspres sprawdziłem drożność wężyków i wydają się być ok. W starszych tematach znalazłem poradę by drucikiem przeczyścić dyszę tą bezpośrednio przy kapsułce nic nie dało. Dodam tylko że gdy użyję pokrętła do spieniania mleka to woda lejąca się do tacki jest gorąca. Przy rozbieraniu zainteresowała mnie jedna rzecz. Trójnik wychodzący z podgrzewacza (na czerwono na zdjęciu) czy on nie powinien mieć w sobie jakiegoś zaworu który w pierwszej kolejności powinien kierować wodę do góry a nie wszystko w bok i do ociekacza.TCM257880 - Expres kawowy Tchibo Cafissimo nie działa
  • Poziom 2  
    Cześć,

Podłączam się pod zupens007.
    Mam to samo i przerobiłem motyw z przetykaniem górnej dyszy jak kolega wyżej - bez skutku.
    Odkamieniałem ekspres dwa razy.
    Woda czasem jeszcze leci na tyle aby dało się zrobić kawę ale i to nie zawsze.
    Na koniec parzenia słychać charakterystyczne cmoknięcie widoczne na wodzie, która ulała się do tacki.

Proszę mądre głowy o poradę, albo kolegę wyżej jeżeli rozwiązał problem.

P.S. Zamieściłbym film ale nie mam wystarczającej ilości postów...
  • Poziom 8  
    Ja swój ekspres ogarnąłem. U mnie woda zamiast do zaparzacza lała się w przelew a to dlatego, że trójnik z zaworem był niesprawny. Rozłożyłem wszystko na części pierwsze następnie złożyłem i wszystko działa. Przy czyszczeniu dyszy cienki drucik trzeba naprawdę głęboko wcisnąć. U mnie pomogło. A proces odkamieniania kończy się normalnie bo u mnie przy zatkanej dyszy nie mógł dojść do końca i ekspres sygnalizował błąd.
  • Poziom 2  
    Rozkręciłem ekspres i rozłożyłem gumowe wężyki. Przeczyściłem je razem z czarnym trójnikiem na ile mogłem, trochę kawowego nalotu się w środku osadziło. Potem drucikiem ok. 15 cm przetkałem górną dyszę od strony gdzie wkłada się kapsułki. Nie widziałem na drucie żeby coś tam było. Jak na razie bez poprawy.
    zupens007 a czy Ty rozbierałeś ten biały trójnik, który zaznaczyłeś na zdjęciu i wężyki, które łączy?
  • Poziom 8  
    Rozbieralem ten trojnim, jest w nim zawor bezpieczenstwa- sprezynka z kawalkiem plastiku. Gdy cisnienie urosnie bo, np dysza jest zatkana to zawór sie otwiera i cala woda idzie w tacke przy ociekaczu. Jezeli chcesz go rozebrac to niech ekspress bedzie zimny bo ja troche poparzylem sie parą.
  • Poziom 2  
    Ten zaworek ze sprężynką też wyciągałem i czyściłem za pierwszym razem. Teraz już dzieje się tak, że woda przestaje lecieć przez kapsułkę i nie ścieka już do tacki tylko wypływa z podajnika kapsułki dookoła. Tak jakby ciśnienie w kapsułce było wysokie ale woda nie nie znajdowała w niej ujścia. Jutro idzie na śmietnik.
  • Poziom 8  
    Co sie poddajesz tak szybko, wystaw na olx na czesci. A kapsulki masz swieze? Sprobuj dzwignie metalowa mocujaca kapsulke zaciagnac zdecydowanym ruchem, moze szpikulec nie przebija foli zabezpieczajacej.
  • Poziom 2  
    Folia się przebija.
    Kupiłem go pół roku temu z OLX za 30 zeta więc chyba już nie pohandluje częściami...
    Dzięki za porady :)
  • Poziom 5  
    Witam,

Może znajdzie się na forum osoba, która będzie w stanie mi pomóc.
    Mam ekspres tchibo classic ale ten starszy model. Po włączeniu ekspresu standardowo świecą się wszystkie lampki i nie było w tym nic dziwnego gdyby nie to, że lampka od wody miga na czerwono (woda jest w zbiorniku, pojemnik na kapsułki prawidłowo włożony).
    Nie ma też szans na odkamienienie bo według instrukcji po naciśnięciu równocześnie włącznika wył/wł oraz pary lampki od kaw powinny świecić od lewej do prawej, natomiast mrugają równocześnie lampki od kawy parzonej i crema i po 10 minutach się wyłącza.
    Co jest tego przyczyną?

• Specjalista AGD
    Kawoszkaa napisał:
    Witam,

Może znajdzie się na forum osoba, która będzie w stanie mi pomóc.
    Mam ekspres tchibo classic ale ten starszy model. Po włączeniu ekspresu standardowo świecą się wszystkie lampki i nie było w tym nic dziwnego gdyby nie to, że lampka od wody miga na czerwono (woda jest w zbiorniku, pojemnik na kapsułki prawidłowo włożony).
    Nie ma też szans na odkamienienie bo według instrukcji po naciśnięciu równocześnie włącznika wył/wł oraz pary lampki od kaw powinny świecić od lewej do prawej, natomiast mrugają równocześnie lampki od kawy parzonej i crema i po 10 minutach się wyłącza.
    Co jest tego przyczyną?

Albo pływak w zbiorniku albo czujnik pod obudową.
  • Poziom 5  
    Jako laik zapytam czy żeby dotrzeć do pływaka jak i czujnika, to muszę rozkręcić ekspres?

• Specjalista AGD
    Pływak jest w zbiorniku, czujnik jest wewnątrz ekspresu.

Pływak powinien w wodzie się podnieść a w środku jest magnes, i reaguje na niego czujnik pod obudową ekspresu.

Znajdz jakiś magnes w domu i przyloz do tylnej ściany ekspresu na wysokości plywaka- sprawdzisz w ten sposób czy czujnik działa jeśli pokaże ze woda "jest".
  • Poziom 5  
    Czy pływak jest częścią, która jest widoczna czy gdzieś wbudowana?
    Jeżeli jest to luźna pływająca część, to w zbiorniku niczego takiego nie mam.

Dodano po 26 [minuty]:

I czy jesteś w stanie wytłumaczyć gdzie ten czujnik się znajduje, jak wygląda?
    Wrzucam link modelu jaki posiadam. Może łatwiej będzie zaznaczyć.

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Już wiem, że pływak jest ok. Speawdziłam magnesem i lampka nie reaguje więc czujnik. Jak można to naprawić?
  • Poziom 5  
    Witam,
    Czy jest ktoś mi w stanie pomóc z tematem?

• Specjalista AGD
    Jeśli czujnik nie reaguje na magnez to zapewne jest uszkodzony.tej części się nie naprawia tylko wymienia.

By mieć pewność co do usterki proponuje zwarcie na stałe jego przewodów. - wówczas musi pokazać że jest woda.
    Jeśli pokaże to można śmiało wymienić czujnik.
  • Poziom 5  
    Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Czujnik pokazuje prawidłowo stan wody. Gdy wody brakuje to świeci się lampka od wł/wył i wody.
    Przy włączeniu ekspresu i pełnym zbiorniku wody dodatkowo mruga lampka od wody, mimo to można parzyć kawę. Ekspres nie reaguje na komendę, żeby go odkamienić.
  • Poziom 1  
    Odgrzebię trochę temat.
    Wyjąłem po dłuższym czasie ekspres i mam sytuację taką samą co opisuje zupens007. Wodę pobiera, ciśnienie jest, ale woda nie wychodzi dyszą, a wraca do tacki. Wszystko to, co jest opisywanie w temacie zrobiłem. Ekspres był używany bardzo mało, potem na dłuższy czas schowany.
    Rozebrałem cały ekspres, wyczyściłem, odkamieniłem to co możliwe, dalej to samo. Dysza jest drożna.
    Zaciekawiła mnie jedna kwestia przy rozkładaniu. Czy przy zaworze bezpieczeństwa (?) powinny być drożne te 2 kanały? Ten zaznaczony na zielono jest drożny, a ten czerwony nie. Tak powinno być? Brakuje mi już pomysłów co może być nie tak.

Przy okazji. W ekspresie są 3 sprężynki, jedna przy spieniaczu, druga przy trójniku (kolor niebieski) a trzecia? Po rozbiórce została mi jedna, najszersza, ~ 2cm długa... i nie wiem skąd :|
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam

@edit
    Miejsce na sprężynke znalazłem, ale po wyczyszczeniu ekspres dalej zwraca wodę dołem - do tacki. Zastanawia mnie czemu do spieniacza podaje ciepłą wodę, a do kapsułki nie? Woda do tacki wycieka zimna.