Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Tchibo Cafissimo typ 229575 model TCM 257434 - nie puszcza wody na głowicę

28 Mar 2020 09:22 351 13
  • Poziom 9  
    Witam
    Jak w temacie, dostałem ten ekspres od znajomego , nie był używany że 2-3 lata, zrobiłem jak zalecano na forum w podobnych przypadkach czyli sprawdzić przelot od strony głowicy ale nic to nie dało, drucik wchodzi na kilka cm, a dalej ekspres nie podaje wody na kapsułkę. Da się to naprawić czy raczej niewarta skórka za wyprawkę.
    Pzdr
    Paweł
  • Poziom 9  
    Załącza się? Zaczyna pracować? Próbuję tą wodę przepchnąć przez wylewkę chociaż?

Dodano po 2 [minuty]:

A przez spieniacz przepływa woda???
  • Poziom 9  
    Tak, włącza się, odpowietrzyłem go zgodnie z instrukcją, ale nie może chyba przetłoczyć wody do głowicy z kapsułką, woda wypływa na dolną tackę, tak samo się dzieje jak włączę czyszczenie, może jakiś elektrozawór jest zablokowany,
  • Poziom 9  
    Po pierwsze czy ten ekspres wcześniej w ogóle pracował poprawnie, tzn przed tym okresem nieuzywania 3 lat?
    Nie odpowiedziałeś też czy podaję wodę/parę (kwestia ustawienia ) przez spieniacz.
  • Poziom 9  
    Ponoć pracował bez problemu przed tą przerwą, podaje wodę jak i parę przez spieniacz
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Albo elektrozawór albo dysza na wylocie zaparzacza jest tak zakamieniona.
    Mozesz spróbować tak. Zbiornik napełnij ciepłą wodą( z 60-70 st.) z rozpuszczonym w niej kwaskiem cytrynowym ( ilość? im wiecej tym lepiej - mozesz nawet całą torebkę wsypać ) i włącz cykl odkamieniania.
  • Poziom 9  
    Ok, spróbuję tak zrobić ale myślę że to coś nie tak z zaworem bo ta dysza jest drożna - cienki drucik wchodzi od dołu bez problemu

Dodano po 27 [minuty]:

Niestety nic to nie daje, od razu wypływa na dolną tackę, a głowica jest sucha jak pieprz 😀
    Zdjąłem z tyłu obudowę i nie widać na pierwszy rzut oka żeby był jakoś bardzo zasyfiony, jest czysto, nie wiem który element to ten elektrozawór , może można go zdemontowano i wyczyścić?

Dodano po 20 [minuty]:

Zrobiłem zdjęcie wnętrza Tchibo Cafissimo typ 229575 model TCM 257434 - nie puszcza wody na głowicę
  • Poziom 9  
    Tak jak pisałem dysza jest drożna, co do elektrozaworu to tak myślałem że to to tylko czy można go jakoś rozebrać i przeczyscić , słaby jestem z elektroniki, może jakiś serwis będzie chciał się temu przyjrzeć w granicach oplacalnosci
    Dzięki
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dziś jeszcze raz podjąłem próbę uruchomienia tego ekspresu, a nuż coś po wczorajszym próbach odkamienienia kwaskiem coś się zmieniło. Poruszalem jeszcze tym przewodem co idzie do elektrozaworu, postukalem w sam zawór też delikatnie i złożyłem całość. Nalałem trochę wody do zbiornika i nie mając za wiele nadziei uruchomiłem parzenie kawy i...... Suprice, ekspres działa bo zaczela lać się kawa z głowicy 😀😀😀😀😀, niezwłocznie zrobiłem porcję płyny do czyszczenia i uruchomiłem procedurę czyszczenia , poczekalem do końca, przepłukałem, wsadziłem kapsułkę i pije kawę 😆😆😁😁😀😀😃😃😂😂, w końcu. Tak że temat zamknięty, mam nadzieję.😊
  • Poziom 9  
    Cieszę sie ze wsztsrko się udało😁 dawka śmiertelna odkamieniacza czasem działa cuda.
    Miałem nadzieje ze puści. Z tej pozycji cieżko jest coś tak dokładnie wytłumaczyć....na tyle ile mozna da się pomóc. Jednak to zawsze odległość jest najgorsza Proszę teraz sobie regularnie korzystać z ekspresu. Regularnie go odkamieniać - właśnie takim roztworem. Proszę też pamiętać aby po kazdym odkamienieniu, przepuścić przez ekspres zbiornik czystej wody w celu wypłukania roztworu.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapewne troche syfu z niego poszło 😉😉
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc, akurat mam dużo kwasku bo kilka kg 😀, więc dawkę zrobiłem dość mocarną , z pół szklanki na litr wody, może też to stukanie w zawór też coś tam zruszyło, pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Bardzo możliwe. Odkamienianie czajnika czy ekspreu tylko kwaskiem cytrynowym. Odkamieniacze sprzedawane z potęzne kwoty, jakoby dedykowane do do danego modelu ekspresu - to właśnie głownie kwasek cytrynowy + malo znaczące dodatki.
    Takze smacznej kawy życze. Pozdrawiam.🙂