jak sie chce to można okroic winXP do około 600MB bezproblemowo, sam przez długi czas miałem tego wina na dysku 4,3 GB i chodzilo świetnie , wyczyścić katalogi /system32/dllcache, /Driver Cache/i386, /help wyłączyc hibernacje , skompresować katalog /inf (systemowo, nie rarem.. itp.), zmienić rozmiar pliku wymiany na 100-200MB (max wartośc dać na 300-400) i powinno sie zwolnić około 400-500MB , mozna jeszcze sporo żeczy wywalić ale to powinno wystarczyć na początek. wadą tego jet że jak sie będzie jakiś nowy sprzęt(czasami soft) instalowało to trzeba będzie płytke z winXP włozyc do napędu.