Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tuner TV!? Nagrywanie seriali i filmów z TV.

kris68 14 Mar 2005 11:45 1022 3
  • #1 14 Mar 2005 11:45
    kris68
    Poziom 13  

Moj zestaw to :
    plyta Abita NF-7
    Procesor Sempron 2400 +
    pamiatki Elixir 512 mb
    grafa - FX 5200
    dwa dyski seagate barracuda 80 GB i Fujitsu 6 Gb
    dvd pionier i nagrywarka SOHW 1653 S
    no i zasiłka 350 W Megabajt ale jakos ciagnie bez problemow.

I w czym problem - zwracam sie z prosba do osob ktore maja w miare nowe tunery :
    - chodzi mi o to zebym mogl robic a wlasciwie nagrywac z tv seriale i filmy w przyzwoitej jakosci ( na tym mi glównie zalezy )
    - oraz zebym mogl podlaczyc magnetowid i zrzucac przy pomocy karty tv obraz do dalszej pobróbki - m.innymi chce zrzucic swoja kasete ze slubu na dysk zeby zapisac na dvd.
    Posiadam tuner ale juz stary Avertv Studio 203 ale nie spelnia moich oczakiwan - jesli nagrywam cos z tv obraz sie przycina jakosc..... i czesto brak synchro z glosem.
    Bardzo prosze jesli ktos ma dobry (tzn. spelniajacy moje warunki niech napisze)
    Lub poda jakies linki w j.polskim gdzie moglbym znalesc cos co spelni moje oczekiwania (czyli do sklepow internetowych).
    Pozdrawiam i licze na pomoc bardziej doswiadczonych kolegów.

0 3
  • Pomocny post
    #2 14 Mar 2005 12:25
    Szarańcza
    Poziom 15  

Witam!

Averki są dobre ale trosze przestarzałe, i tutaj polcił bym jakiegoś PixeView-ka lub tani i przywoity AVACS, tego oto Avacsa mam, posiada on wejscie s-video, chinch, radio, teletext, nicam, ja go zakupiłem jakies 3-4 miechy temu za 2 stówki i nie narzekam, tyle że jak chcesz zgrywać filmy itp, to najlepiej mieć antenę zbiorczą(dobra jakość) lub zgrywać z tunera satelitarnego, wideo itp przez kabel s-video, wtedy jakość jest o wiele lepsza, tyle że tunery takie jak pioneer bt1330 są tak skonstruowane żeby wysyłać obraz tylko na jeden odbiornik a żeby oglądać na 2 (czyli 2 to komputer) musisz zmodulować sygnał przez wyjscie antenowe np. z widea, ale i jakośc nie jest wtedy wspaniała, ale jak bezpośredni z euro-scarta, do s-video, to jakość będziesz miał MIODZIO!! :)

Pozdrawiam!

0
  • #3 14 Mar 2005 12:32
    kris68
    Poziom 13  

Sygnał mam z kablówki i na tv jest ok wiec na karcie tez bowinno byc dobrze - mysle o tym PixeView

0
  • #4 14 Mar 2005 12:37
    Szarańcza
    Poziom 15  

I tu mógłbym się pokłucić.
    Ja mam sygnał ze zwykłej anteny radiowej(szkielet), takiej za dyche na giełdzie, i na TV Orion 34" obraz jest Wysmienity, a na kompie mam straszne pixele i niewyraźny obraz, i to nie tylko na tej karcie, ale fakt jest taki że jestem podłaczony jako trzeci więc to tez robi swoje, ale i tak tuner nie zrobi tego co TV, Telewizorki mają większe i lepsze głowice, a to bardzo dużo daje.

Pozdrawiam

0