Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa `91 pompa wodna - wymiana. Czy to próba naciągnięcia?

14 Mar 2005 13:08 2298 6
  • Poziom 10  
    Chciałem w swojej corsie wymienić termostat i przy okazji pasek rozrządu. W warsztacie powiedzieli że skoro juz ruszą to wszystko to warto wymienić również pompę wodną bo jak to się ruszy to będzie ciekła. Pompa na dzień dzisiejszy jest sprawna. Co Wy na to, czy to próba naciągnięcia mnie na koszty, czy faktycznie tak jest?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Chłopaki z warsztatu mają rację. Ja tesh trochę zaimuję się mechaniką i zalecam wymianę pompy wodnej razem z wymianą rozrządu. Teraz nie wymienisz a za 10tkm Ci zacznie cieknąć i co wtedy?? Ponownie trzeba wszystko rozbierać.
    Zalecam wymianę tej pompy
  • Poziom 21  
    Witam
    Jeżeli jest to pierwsza wymiana paska rozrządu to nie ma potrzeby wymieniać tej pompy pod warunkiem że :Przed rozebraniem tego wszystkiego sprawdź czy rozrząd pracuje cicho a jak rozbierzesz wszystko to dokładnie sprawdź te pompę czy nie ma najmniejszych śladów wycieków Jeżeli nic nie stwierdzisz to nie musisz jej wymieniać w takim przypadku te wymiany robi się profilaktycznie aby ściągnąc więcej kasy od klienta.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam
    Twoja corsa jak piszesz jest z 91 roku wiec ma juz ladnych parę latek wiec radziłbym przy wymianie paska rozrządu wymienić również pompę wody nie jest to taki straszny wydatek ( ok 100 zł ) Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Witam
    Twoja corsa jak piszesz jest z 91 roku wiec ma juz ladnych parę latek wiec radziłbym przy wymianie paska rozrządu wymienić również pompę wody nie jest to taki straszny wydatek ( ok 100 zł ) Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Zdecydowanie zalecam pompę założyćnową, nawet jeżeli teraz nie leci to za parę miesięcy może być problem. Wydatek niewielki, a później nie będziesz jeszcze raz za rozrząd płacił...........
  • Poziom 17  
    Co do pompy to sie nie zgadzam z kolegami, ja wymieniałem już 2 razy pasek rozrządu i wcale nie musiałem wymieniać pompy, co to za bzdura???(mi też takie kity wciskali w sklepie motoryzacyjnym) jak może ona cieknąć przecierz tam jest tylko oring uszczelniający, jeśli wcześniej nie ciekła to i teraz nie będzie. Na twoim miejscu bym kupił tylko oring uszczelniający i pasek rozrządu.

ps. evolutionVIII to może jak już zrzucą rozrząd to wymienią odrazu głowice??? bo może za pare miesięcy sie wypalą gniazda zaworowe albo jeszcze coś innego??? Poza tym niewiem czy nie wielki wydatek 170 zeta za pompe, nie wiem jak Wam ale mi tam szkoda wywalać niepotrzebnie kase.

Mam nadzieje że mnie nie zlinczujecie za to co napisałem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    No nic, narazie podszedłem do problemu ekonomicznie i wymieniłem sam pasek. Tak teraz pztrząc na rzeczy na rynku to nie wylkuczone że dłużej nacieszę się tą 14 lenią pompą oryginalnie założoną, niż dziś produkowanym w Chinach sprzętem wątpliwej jakości.
    Jak się rozszczelni to zmienię - trudno.
    Narazie jestem na + finansowym bo nie cieknie.

Dziękuję za pomoc