Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani tablet 7 calowy do 400zł

19 Wrz 2013 11:47 6561 14
  • Poziom 10  
    Witam,
    chciałbym kupić tablet do 400 zł.
    Podstawowe wymagania funkcjonalne:
    - android min. 4.1 (z opcją 4.2)
    - 7 cali
    - 1280x800 IPS
    - 1GB RAM
    - dobra łączność wifi
    - bateria min. 3500 mAh
    - max. 400zł na allegro (nowy, na gwarancji)

Wybrałem takie:
    Ainol Novo 7 Venus
    Kiano Pro 7 Dual
    Prestigio MultiPad 7 Ultra Duo

Co polecacie?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Wszystkie ciekawe jak za taką cenę, ale nie wiem czy pierwszy nie jest najciekawszy (4 rdzenie)
  • Poziom 10  
    jakbyś dorzucił stówkę to mógłbys kupić takiego iBoxa - tutaj masz recenzję ]tutaj masz recenzję
    Solidny, oparty na Androidzie 4.1, spełnia te wymagania o których piszesz (tylko ekran ma 8', le to chyba nawet lepiej :> )
  • Poziom 11  
    tez celowałem w te parametry i jednak wygrała nowosc od GoClevera. Aries 70. Rozdzielczosc wspaniała, bateria trzyma bardzo długo, etui w zestawie, 3G, GPS, polecam, ale koszt to 600zl
  • Poziom 38  
    Czasami lepiej dołożyć kilka złotych a być zadowolonym niż zaoszczędzić i kur...
  • Poziom 15  
    Wszyscy rzucają się na te tablety i próbują się prześcigać w statystykach, a tu niespodzianka. One działają całkiem inaczej niż kompy (w szczególności na najpopularniejszym Windowsie). Przed chwilą miałem w rękach dwa tableciki: Samsung Galaxy Tab 2 P3100 7" 8GB 3G (GT-P3100zWEXEz) i pospolitą Mantę mid 704. Różnica cen? 1500 i 200-300 powiedzmy że dość wyraźna :D

Różnica działania i budowy:
    Plastiki w mancie co prawda gibkie, ale i elastyczne. Zawsze można walnąć obudowę-pokrowiec i masz w ręku taki materiał jaki zechcesz.

Prędkość? Przy normalnych grach i apkach identyczna. Przy większych (np. Heroes 2) Manta wlecze się z odpalaniem, ale po odpaleniu chodzi płynnie i dorównuje Galaxy.

Niby te statystyki takie odległe, a różnica tak na prawdę znikoma. Radzę się dobrze zastanowić. W szczególności jak może ci upaść tablet za półtora koła. ;P
  • Poziom 38  
    To też jest jakaś racja, ale sama różnica w wyświetlaczach jest ogromna z różnych półek cenowych, gry to nie wszystko, większość tabletów nie nadaje się do internetu (tych tańszych), osobiście nienawidzę szukać czegokolwiek na telefonie czy tablecie ;)
  • Poziom 15  
    O właśnie dzięki za przypomnienie o wyświetlaczach. Rzeczywiście cena bardzo mocno wpływa na jakość obrazu. Jedak przy moich świetnych oczach akurat ja nie odczuwam różnicy :P

Co do neta- sam używam go zwykle do sklepu google ;-)
    I oczywiście wtedy gdy chcę coś sprawdzić, a nie chce mi się odpalać specjalne kompa na chwilę. Jasne że na tablecie nie jest to tak wygodne.
    Co do prędkości neta- droższy tablet co prawda "przyśpiesza" internet, ale i tak główne skrzypce gra dostawca i prędkość samego internetu oraz przeglądarka. Dla porównania- na mancie "Naked browser" chodzi z niemalże identyczną prędkością co Opera i kilka innych popularnych przeglądarek na Galaxy.

Co prawda uboższy interfejs i menu, ale mi akurat w ogóle to nie przeszkadza.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 12  
    Ja w Avansie bodajże widziałem Nexusa 7 tą starszą wersje ale i tak o potężnych parametrach do ceny za 549zł, jakby ktoś miał wybór osobiście bym wolał dołożyć:=.

BTW: jaki tani tablet
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Przeglądam tematy dotyczące tabletów i też nie mogę się zdecydować. Mam do empiku kartę podarunkową o wartości 200 zł. Stwierdziłem że dołożę drugie tyle i sobie kupię tablet. Może ktoś pomoże jaki tablet z empik do max. 500 zł a najlepiej do 400zł. Używany głównie będzie do przeglądania sieci, czytania pdf oraz do grania (nie muszą chodzić wypasione gry). Nie musi mieć 3G.
    Z góry dziękuję za wskazówki bo znawcą tabletów nie jestem a dużo jest ich na rynku.
    ps. zastanawiałem się nad :
    Tablet Pentagram QUADRA 7 IPS ULTRA SLIM [P5350]
    Multipad PRESTIGIO 8.0 HD
  • Poziom 10  
    Ja zastanawiam się nad trzema tabletami:
    1. Philips PI3100Z2/58
    2. GOCLEVER QUANTUM 785
    3. GOCLEVER ORION 70 + klawiatura z etui

Wszystkie mają ceny do 400 zł.
    Pierwszy ma procesor dwurdzeniowy 1,5 GHz.
    Drugi ma dwurdzeniowy 1,3 GHz, a trzeci czterordzeniowy 1,0 GHz.

No właśnie, zastanawiam się jeszcze nad tym, czy lepszy procesor dwurdzeniowy 1,5GHz, czy czterordzeniowy 1,0 GHz?
  • Poziom 21  
    matrix55a napisał:
    ps. zastanawiałem się nad :
    Tablet Pentagram QUADRA 7 IPS ULTRA SLIM [P5350]

Odradzam ze względu na kiepsko działający dotyk. Mało precyzyjne celowanie pozwala mocno zdenerwować. Zero przyjemności z korzystania.

Film95 napisał:
    No właśnie, zastanawiam się jeszcze nad tym, czy lepszy procesor dwurdzeniowy 1,5GHz, czy czterordzeniowy 1,0 GHz?

Szukaj testów w internecie. Nakładki na system potrafią dużo popsuć i teoretyczni szybszy tablet z większą baterią może działać wolniej i krócej od innych.

Bardzo ważna jest szybkość pamięci i obsługa Trim. Inaczej po krótkim czasie nasz tablet znacznie zwolni.
  • Poziom 11  
    Chyba najfajniejszy z tego wszystkiego to Kiano Pro 7 Dual - solidny i polecany przez użytkowników sprzęt. Oczywiście cudów się nie spodziewaj, ale będzie spoko.
  • Poziom 8  
    Moim zdaniem lepiej dołożyć 100 zł i kupić Samsunga GalaXy Tab 3. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Kupiłem nowego Samsunga Galaxy Tab 3 Kids 7.0 dla dzieciaka z opcją przełączania na interfejs dla dziecka lub osoby dorosłej. Kosztował mnie tylko 399 zł na Allegro - była jakaś promocja. Jedyny minus to to, że ma tylko wifi a brak modemu i żółta obudowa. Ale poradziłem sobie z tym i po ustawieniach mój smartfon Samsung ACE2 robi za modem i tak korzystam z sieci gdzie chce:-). Gry chodzą bez zacięć, gazety czytam bez problemu podczas podróży. Bateria trzyma 10-12 godzin podczas korzystania z gier. Polecam.