Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla E12 1.4 VVti, gasną zegary

20 Sep 2013 20:12 3342 5
  • Level 2  
    Witam

Mam problem w corolli 1.4 benzyna, po nagrzaniu się silnika przy obrotach około 1500 rpm opadają wskazówki od obrotomierza, prędkościomierza, wskaźnika temperatury i paliwa. Zauważyłem, że dzieje się tak przy przyspieszaniu. Powyżej tej prędkości obrotowej wszystko działa ok. Kiedy opadają wskazówki wyraźnie słychać dźwięk przekaźników w kabinie tak jakby się włączały i wyłączały. Poza tymi objawami wszystko jest w porządku silnik pracuje dalej i przyspiesza. Sprawdziłem masy, czyściłem bezpieczniki i przekaźniki, nawet wymieniłem licznik a mimo to problem nie ustał.
    Dziękuję z góry za pomoc i porady.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 20  
    Posprawdzaj wiązki i połączenia w skrzynce bezpieczników.
  • Level 2  
    Od tego zacząłem, sprawdzałem nawet kable które dochodzą do licznika i nic.
  • Level 20  
    Przypominam sobie, że miałem podobny problem, z tym że na jałowych obrotach silnik regularnie falował, oraz pół elektryki nie działało, nie miałem czasu sam tego naprawiać. Z tego co mi wiadomo, było coś nie tak z zasilaniem sterownika silnika. w każdym bądź razie auto odebrałem sprawne następnego dnia.
  • Level 1  
    Witam
    Mam identyczny problem z zegarami Corolla e12 1,6. Pomoże ktoś? Nie gaśnie mi pół elektroniki tylko same zegary
  • Level 2  
    Problemem okazała się poluzowana świeca zapłonowa. Po wymianie wszystkich problem ustąpił.