Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool/AWG653/WP - demontaż grzałki

vitto239 25 Wrz 2013 18:40 1536 4
  • #1 25 Wrz 2013 18:40
    vitto239
    Poziom 2  

Cześć , Potrzebuję docelowo wymienić łożyska w w/w pralce aktualnie zatrzymałem się na demontażu pokrywy bębna od strony koła pasowego a dokładniej na niemożności wyciągnięcia grzałki (razem z tą pokrywą) - nakrętka m6 znajdująca się pomiędzy zaciskami grzałki jest zdemontowana . Wyjaśnijcie mi czy grzałka ma wyjść razem z pokrywą bębna (jeśli tak to poprosiłbym łopatologiczną instrukcję demontażu ;) ) ,czy też pokrywa zdejmuje się osobno a grzałka zostaje w bębnie ?? (jw) . Dzięki z góry za ewentualną pomoc .

Witek

0 4
  • #2 26 Wrz 2013 07:47
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

vitto239 napisał:
    Wyjaśnijcie mi czy grzałka ma wyjść razem z pokrywą bębna

Tak
    vitto239 napisał:
    zatrzymałem się na demontażu pokrywy bębna od strony koła pasowego

jeśli odkręciłeś koło pasowe to pokrywa musi zejść, natomiast gdy jest koło pasowe to
    trzeba jeszcze odkręcić śrubę z ośki bębna z drugiej strony (na drugim ułożyskowaniu) i wtedy wyciągasz pokrywę razem z bębnem.

0
  • #3 26 Wrz 2013 08:49
    vitto239
    Poziom 2  

Witam
    Dziękuję pięknie za dotychczasową odpowiedź lecz widocznie źle opisałem problem.
    Rozebrałem już wszystko (jedną i drugą stronę bębna). Pokrywa od strony koła pasowego jest całkiem luźna (odpięte wszystkie spinki) i dość swobodnie się rusza. Nie można jej jednak całej wyjąć (razem z bębnem) gdyż (tak jakby) trzyma ją odkręcona grzałka. Nie wiem jak wyjąć grzałkę (o ile trzeba) a razem z pokrywą ta cholera nie wyleźć. pozdrawiam
    Witek

0
  • #4 26 Wrz 2013 12:30
    peter falk
    Specjalista AGD

Cytat:
    razem z pokrywą ta cholera nie wyleźć.

Wyjdzie. Odwagi trochę :) . Pewnie zaczepiła o uchwyt który jest w zbiorniku.

0
  • #5 26 Wrz 2013 13:27
    vitto239
    Poziom 2  

Peter - dziękuję za słowa otuchy :D , ale nie wyjdzie. Dla wszystkich którzy kiedykolwiek będą robić tę wersję whirpoola - awg 653/wp - przekazuję informację.
    Bardzo ważna jest kolejność demontażu.

1. Demontujemy górną pokrywę ale jej nie ściągamy na siłę bo trzyma ją grzałka.
    2. Demontujemy zamocowanie bębna z drugiej strony
    a. wyciągamy spinkę
    b. wykręcamy imbus 5 (gwint prawy)
    3. Odchylamy górną pokrywę ile się da (nie niszcząc grzałki)
    4. Grzałka jest obudowana takim ala futerałem z blachy przykręconym do obudowy bębna (wkręt z łbem typu krzyżak) , nie do górnej pokrywy !!

Ja przeciąłem jedno ramię zamocowania tego futerału i wtedy trochę na siłę , trochę po dobroci udało mnie się wykręcić tego wkręta i wyjąć grzałkę.
    Temat uważam za zamknięty i serdecznie dziękuję tym którzy chcieli pomóc
    pozdrawiam Witek

0