Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-L42ET60 - Jak podłączyć do amplitunera JVC RX-5032V

andaworker 27 Wrz 2013 18:38 3843 5
  • #1 27 Wrz 2013 18:38
    andaworker
    Poziom 2  

Witam,
    Panowie pomóżcie bo nie znalazłem takiego układu połączeń na forum, telewizor Panasonic TX-L42ET60 mam podłączony z xbmc poprzez kabel HDMI, jednak nie bardzo wiem jak podłączyć amplituner JVC RX-5032V aby móc odbierać dźwięk w głośnikach. z góry wielkie dzięki za pomoc. Panasonic TX-L42ET60 - Jak podłączyć do amplitunera JVC RX-5032V Panasonic TX-L42ET60 - Jak podłączyć do amplitunera JVC RX-5032V Panasonic TX-L42ET60 - Jak podłączyć do amplitunera JVC RX-5032V Panasonic TX-L42ET60 - Jak podłączyć do amplitunera JVC RX-5032V

0 5
  • Pomocny post
    #2 27 Wrz 2013 19:42
    anmedia
    Poziom 39  

andaworker napisał:
    jednak nie bardzo wiem jak podłączyć amplituner JVC RX-5032V aby móc odbierać dźwięk w głośnikach.

W Xbmc masz obok kabla zasilania napisane coaxial. Te gniazdo za pomoca troche lepszego jakosciowo kabla 1chinch - 1chinch (moze byc takze najzwyklejszy chinch-chinch) laczysz z Digital IN (gniazdo DVD 1). W amplitunerze z pilota lub z plyty frontowej musisz wybrac wejscie cyfrowe DVD1.

I druga mozliwosc, skoro laczysz Xbmc za pomoca HDMI do TV to z TV z wyjscia SPDIF za pomoca kabla optycznego laczysz do gniazda SPDIF w amplitunerze. Wtedy masz dzwiek z TV i z Xbmc na amplitunerze.

0
  • #3 04 Paź 2013 09:04
    grubs
    Poziom 32  

anmedia napisał:

I druga mozliwosc, skoro laczysz Xbmc za pomoca HDMI do TV to z TV z wyjscia SPDIF za pomoca kabla optycznego laczysz do gniazda SPDIF w amplitunerze. Wtedy masz dzwiek z TV i z Xbmc na amplitunerze.

Tylko pamiętaj że w tym przypadku nie uzyskasz dolby digital 5.1 z Xbmc

Dlatego najlepiej użyć 2 sposobów jednocześnie korzystając z 2 gniazd w amplitunerze.

0
  • #4 07 Paź 2013 20:45
    andaworker
    Poziom 2  

Witam, Zakupiłem obydwa kable (zalacznik), podłączyłem jak w opisie i ... nic :( Dźwięk dalej wydobywa się tylko z telewizora.. Nie wiem co robie źle skoro zrobiłem wszystko wg opisu kolegi "anmedia". Znajomy tłumaczył mi, że kabel optyczny w tym przypadku nie zadziała, musiałby być sygnał z anteny (np. dvb) aby telewizor mógł dalej "oddać" sygnał. Moze macie jakies pomysly? Panasonic TX-L42ET60 - Jak podłączyć do amplitunera JVC RX-5032V Panasonic TX-L42ET60 - Jak podłączyć do amplitunera JVC RX-5032V

0
  • Pomocny post
    #5 09 Paź 2013 07:56
    grubs
    Poziom 32  

Podłącz tylko kabel xmc --> amplituner.
    Sprawdź czy działa. (pamiętaj że w amplitunerze musisz ustawić źródło sygnału xbmc
    czyli to wejście digital 1.)
    Jeżeli tak to potem optyczny TV - amplituner i wtedy używasz go tylko jeżeli masz podłączoną antenę. (wtedy w amplitunerze wybierasz źródło syg jako digital 2)
    Samo podłączenie nie wystarczy musisz opisać co poustawiałeś.

0
  • #6 28 Mar 2016 12:39
    andaworker
    Poziom 2  

do zamkniecia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo