Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w Renault Espace ???

16 Mar 2005 14:09 31345 36
  • Poziom 24  
    Witam !!!!
    W Renault Espace siedzi radio bez wyświetlacza Pioneera . Wyswietlacz jest wielofunkcyjny w podszybiu który pokazuje różne dane miedzy innymi z radia . Czy jest możliwość podłączenia innego radia (również bez wyswietlacza ) CD z Opla aby dane z niego były interpretowane przez wyswietlacz w Espace ?????? Chodzi oczywiście o zgranie szyny SDA ,SCL . Czy jest to w ogóle możliwe ???? Oryginalne radio Pioneer DEH 2096 było zalane i nie nadaje się do naprawy .

pozdr D.RZ
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od car audio
    Nie da się podłączyć radia od Opla. Ostatnio kombinuję jak tam jest zrobione podłączenie i jaki interface. Z tego co się orientuje u Ciebie powinien chodzić KEH-M1066ZRN zamiennie, taki można tanio kupić bo tylko do Espace pasuje. A do niego zmieniacz Pioneera M30 tani (wygląda na to, że tym steruje) i już jest ok. Acha który rok espace i czy możesz mi zrobić fotkę wyświetlającego cokolwiek wyświetlacza?
  • Poziom 24  
    Witam !!!

Dzięki Djlj 24 -jestes jak zawsze niezawodny . ktory rok niestety nie wiem ,ale zapytam właścieciela i zrobię fotkę jak do mnie przyjedzie . jak będę ją juz miał w pamięci aparatu to dam ci znać .

pozdr D.RZ
  • Spec od car audio
    Jakbym miał rocznik oraz fotkę to bym poszukał w notatkach i dokumentacji. Byłoby jakieś pełniejesze info.
  • Poziom 24  
    Witam !!!!

ten Espace jest z roku 1999 . Fotki wyswietlacza zrobiłem i wysyłam ci na maila .

pozdr D.RZ

tzn .chciałem ci wysłać ale twoja strona coś się nie otwiera !!!???
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Fotki doszły i widzę, że masz to espace z radiem pod siedzeniem. I tu jest problem bo są tylko 2 modele co z tym chodzą i oba ciężko trafić.

Panowie, albo rozmawiamy publicznie albo prywatnie, może ja też chciałbym coś zobaczyć ? <SławeK>
  • Poziom 24  
    Witam !!!!

Dzięki Djlj 24 . Co masz na mysli pisząc że radio jest pod siedzeniem ???? Dla ścisłości piszę że radio jest montowane tak jak we wszystkich autach tylko jest zamknięte pod wielką klapą .
    Sławku podaj maila to ci wyślę fotki . No problem

pozdr D.RZ
  • Spec od car audio
    Pod siedzeniem pasażera w podłodze jest coś co jest takim dziwnym pudłem o dziwnym kształcie. A to co masz ze szczelinką na CD lub też na kasetę to jest tylko deck i nie ma tunera i preampa. Mi kiedyś klient wydłubał tą drugą część i przyniósł do na kod - bo radio mu pisało OFF a włączało się przecież to pilotem tym z wyświetlaczem (miał dętka baterie).
    SławeK nie denerwuj się - ja zbieram info o reszcie radyjek bez LCD i chcę to zebrać w kupę i usystematyzować. Na zdjęciach nic ciekawego nie było tylko wyświetlacze :D
  • Poziom 24  
    Witam !!!!

W tym modelu Espace jest zupełnie inaczej . Radio jest zamontowane w tradycyjnym miejscu .Jest normalna "dziura" na radio i normalne kostki ISO (3 sztuki - zasilanie ,głośniki i sterowanie na wyswietlacz)
    Radio jest kompletne tzn . Ma tuner i koncówkę mocy (TDA 7386) -mam to radio na warsztacie . Mozna w miejsce tego radia podłączyc każde inne (oczywiście na wyświetlaczu samochodowym nie będzie wskazań częstotliwości ,a jeśli jest ono z kostka ISO to wystarczy je wpiąć bez jakichkolwiek przeróbek - co zresztą zrobiłem -podłączyłem mu na razie jakiegoś blaupunkta i sobie gra .

pozdr D.RZ
  • Spec od car audio
    To trochę komplikuję sprawę - a już myślałem, że w tym szaleństwie jest jakaś metoda. Ale widać Renault co model Espace to inaczej robi :(.
  • Poziom 12  
    witam
    Jestem takze posiadaczem tego pieknego auta i wiem ze radio jest pod siedzeniem pasazera,zmieniarka jest w schowku nad tylnym lewym kolem a gdzie jest magnetofon kasetowy???
  • Poziom 12  
    tak ale gdzie jest montowany??
  • Spec od car audio
    A tego nie wiem. Wiem tylko jak wygląda. Ma wielkość dawnych odtwarzaczy kaset, mechanizm miękki pioneera, jeden klawisz Eject. Pewnie gdzieś między kierowcą i pasażerem jest.
  • Poziom 11  
    Witam -trafił do mnie wczoraj taki po powodzi .Sterownik Pioneer pod siedzeniem(były takie z radiem w konsoli-Renault tak ma... )Stan wszystkich sterowników na pokładzie opłakany i oczywiście martwe .Co najważniejsze moduł SRS leżał sobie swobodnie pod siedzeniem kierowcy niczym nie umocowany z podpiętym zasilaniem i ogólnie gotów do pracy (gruby lakier -wiedzą Ci co często sterowniki w ręku mają -więc szlag elektronicznie go nie trafił )leżał i sobie podskakiwał -oniemiałem jak zobaczyłem !!!!!Poodcinałbym łapy temu "artyście" co to zrobił.Co do reszty sterowników to jutro wanna (ultra)przez cały dzień i mam nadzieję ,że chociaż Pioneer się "podniesie".Jeżeli komuś potrzebne dokładne fotki płyty lub coś innego -chętnie podeślę .
  • Spec od car audio
    Shizzer w czasie akcji przebadaj jeszcze pilota na podczerwień bo to problemy robi.
  • Poziom 11  
    Pilota załatwiłem dziś -przed godziną .Jak nowy po kąpieli .Wyświetlacz pracuje ,jeszcze profilaktycznie diodę IR wymienię bo zerdzewiały jej deko nogi...
  • Poziom 11  
    Nie wlazł mi Pioneer do myjki u:( Muszę nabyć większą :(
  • Poziom 10  
    Witam,
    Trafił mi się klient z espace, któremu podczas zmiany klocków hamulcowych zablokowali radio. Facet nie zna kodu i nie ma pilota. Szukam pomocy, kto coś takiego rozgryzie pomiędzy Rzeszowem a Lublinem :)
  • Poziom 12  
    podaj rocznik espace`a i co sie wyswietla na ekranie
  • Poziom 10  
    Rocznik 2000 na wyświetlaczu w/g relacji klienta widnieje OFF.

W związku z brakiem pilota wykombinowałem, że podjadę do serwisu Renault (ewentualnie kogoś, kto ma takie Espace) i może dadzą mi do łapki oryginalnego pilota, którego to chcę zczytać na Simpada i potem u klienta w garażu wysłać odpowiednią sekwencję ... tylko trzeba jeszcze mieć kod :)
  • Spec od car audio
    Jak ma OFF na wyświetlaczu to znaczy, że radio jest wyłączone albo nie ma podłączenia. Ja bym zdjął fotel i sprawdził bezpiecznik w module radia.
  • Poziom 12  
    Sprawa jest prosta.
    Pilot sluzy wylacznie do programowania stacji radiowych i ustawien glosnikow(basy,soprany,pryod,tyl itd)
    Przy kierownicy po prawej stronie przy przelaczniku od wycierachek jest sterownik(manetka jak zwal tak zwal).Jest tam regulacja glosnosci + i- ,na gornej czesci jest podlozny przycisk i nalezy go przytrzymac okolo3 sekund az pojawi sie na wyswietlaczu czestotliwosc stacji radiowej a kolejne przytrzymanie powoduje wlaczenie cd a kolejne TAPE jesli jest ,a kolejne off a kolejne radio itd.Pod manetka jest identyczny przycisk a nacisniecie go powoduje przelaczanie zaprogramowanych stacji radiowych lub kolejnosci plyt cd.W tylnej czesci jest rolka ktora mozna ustawiac kolejnosc np utworow na cd.No i to wszystko w tym temacie
    Pozdro dla wszystkich posiadaczy extra sprzetu jakim jest RENAULT ESPACE i nie tylko
    A przelaczni jest taki jak na zdjeciu na samym dole miedzy sterownikami do szyb,lud druga fotka troszke niewyrazna
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedzi - faktycznie w warsztacie mechole uwalili bezpiecznik. Gdyby ktoś potrzebował to mam skopiowanego pilota programem Remotecontrol WinCESoft'u.

A tak z innej beczki. Wiecie może do czego służy "okienko" w powłoce przedniej szyby (tak na wysokości lusterka)?
  • Poziom 12  
    W tym okienku wkleja sie lusterko a jesli go tam nie ma to ktos wymienial szybe i wkleil je obok
  • Poziom 11  
    Ostatnio widziałem odtwarzacz kasetowy w Espasie 3 bo z postów zrozumiałem, że o takim mowa. Odtwarzacz jest zamontowany w środkowym dużym głównym schowku po prawej stronie. Ma wyprofilowana obudowę i zajmuje strasznie duzo miejsca. jak dawne odtwarzacze VHS.

Jak ktoś potrzebuje kopi instrukcji do Espaca czy kopi instrukcji radia, scanów pilota to jestem do dyspozycji.
  • Poziom 10  
    witam odgrzewam kotleta ale temat u mnie jak najbardziej na czasie :
    kupilem espaca 98 rok i mam w tym duzym schowku radyjko pioneera KEH-M1066ZRN-02 widziałem wcześniejszego posta i była propozycja podłączenia zmieniarki M30 czy ktos probował juz podlączac pod to radyjko jakąkolwiek zmieniarke??? jakie inne radio mozna podpiąć do tego autka by wyświetlacz centralny i pilocik przy kierownicy zachowaly swoją funkcjonalność??? pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Praktycznie żadne, teoretycznie można by nowszego Blaupunkta z odpowiednimi interface'ami ale tu nie mam pewności a koszt przekroczy 1000zł. Więc pewnie lepiej poszukać zmieniarki. M30 powinna się dać dostosować ale złączem lepiej będzie pasować M40 bo ona chyba posiada 13 pinowe okrągłe złącze i na taką miejsce jest fabryczne w tym aucie.

SławeK
  • Poziom 10  
    oki jak da sie podłączyć zmieniarkę M40 pod mojego kaseciaka to nic nie będę modził tylko kupuje M40 i postaram sie to spiąć do kupy, kaseciak w aucie to u mnie totalna porażka już ładnych parę lat nie widziałem u siebie kasety w domu i nie zamierzam wracać do nich
    czyli podstawa w zmieniarce to wtyk na 13 pinów tak??
  • Poziom 43  
    Oczywiście można użyć innej Pioneera z systemem M ale gniazdo na kabel trzeba by przerobić. Znajdź kabel po lewej stronie bagaźnika w schowku. Te zmieniarki montowali też do BMW.

SławeK