Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delphi - Wyszukiwanie w pliku i wyświetlanie wartości

marekgr1 13 Paź 2013 15:59 2118 9
  • #1 13 Paź 2013 15:59
    marekgr1
    Poziom 18  

Witam.
    Potrzebuję w Delphi zrobić coś takiego:
    1. Wczytać plik np. tekstowy który ma taką składnie jak w załączniku (może być inna oby była liczba i tekst)
    2. Wyszukać w tym pliku po liczbie (wpisując w edit ) i wyświetlić w memo wiersze które zawierają liczby w tym wypadku na początku wiersza większe i mniejsze od szukanej o np. 100
    Proszę o kod programu, a nie podpowiedzi ze względu na słabą znajomość Delphi.

0 9
  • #2 14 Paź 2013 22:51
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Paź 2013 10:00
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

e-mega napisał:
    Okropnie wielki ten program: 14,7MB!!!
    Wie ktoś może czemu ten Lazarus robi takie "kobyły"? {Przydał by się jakiś upx}

Program można spokojnie zamieni na taki o rozsądnych rozmiarach :P
    Te 13 czy 14 MB wynikają z zamieszczenia wewnątrz pliku EXE wszelkich danych debuggera i zawartości użytych bibliotek, nawet gdy 80% nie jest potrzebne.
    Można to ustawić w opcjach Lazarus-a.

0
  • #4 15 Paź 2013 20:26
    marekgr1
    Poziom 18  

e-mega dzięki za pomoc, ale nie bardzo rozumiem co ten program szuka. Ma być tak że jak się wpisze w edit1 liczbę np 1000 to on ma wyświetlić w listbox wiersze z liczbami większymi lub mniejszymi (i równą 1000) o np 100 (tu może być drugie okno do wpisania takiej wartości albo sztywno ustawione w programie). Jeśli się mylę to mnie popraw.

0
  • Pomocny post
    #5 15 Paź 2013 23:09
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 16 Paź 2013 10:02
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

e-mega napisał:
    Dobrze wiedzieć :) będę to sprawdzać w wolnej chwili.

Zainteresuj się tą zaznaczoną na czerwono opcją :
    Delphi - Wyszukiwanie w pliku i wyświetlanie wartości

0
  • #7 16 Paź 2013 22:45
    marekgr1
    Poziom 18  

Program ma pokazać liczby równe, mniejsze i większe od wpisanej w edit1 o np 100.(w moim przypadku będzie to 48)
    Program ma służyć do znajdowania stacji radiowych na KF, a chodzi oto
    - mam listę stacji radiowych w pliku
    - mam SDR (odbiornik radiowy pod PC) i nastawiam go na 2Mhz (2000kHZ)-środek mojego pasma
    - widmo jakie przenosi karta dźwiękowa w PC to 96kHz
    - więc mam odbiór stacji w przedziale 2000-48= 1952 i 2000+48=2048
    więc chcę wyszukać jakie stacje radiowe nadają w przedziale od 1952kHz do 2048kHz i po to ten program. Tak jak pisałem w pierwszym poście, jak ktoś chce mi pomóc to prosiłbym o kompletny kod programu, a nie na zasadzie pomyśl, bo to tak z moim programowaniem jakby ślepego posadzić za kierownicę i powiedzieć że prosto jest droga.

0
  • #8 17 Paź 2013 11:32
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 17 Paź 2013 12:16
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

e-mega napisał:
    Swoją drogą to trochę dziwne w porównaniu do innych języków, że w Lazarusie między And trzeba wprowadzać wartości w nawiasach bo inaczej pisze, że wprowadzono mu nieprawidłowy argument. Jak tak musi być to niech będzie, ale trochę mi się ciężko przestawić z przyzwyczajeń z innych języków.

Tak naprawdę, to każdy Pascal ma tak samo. Operacje logiczne można przeprowadzać tylko wartościach logicznych, a więc :
    Kod: pascal
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Zadziała bez problemu, natomiast :
    Nie zadziała, ponieważ operacje logiczne mają większy priorytet niż operacje arytmetyczne i żeby to 'zadziałało', trzeba "zmusić" program, do wykonania najpierw operacji arytmetycznych:

0