Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat b5 1,6b - wskaźnik paliwa i tepmeratury

DamianVWB5 16 Oct 2013 13:06 4653 2
    DamianVWB5
    Level 19  
    witam. Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość.
    Sprawa dotyczy wskaźnika paliwa a mianowicie oszukuje. Przeszukałem chyba każde fora ale nie znalazłem rozwiązania na mój problem . A wiec tak to u mnie wygląda- wskaźnik po właczeniu zapłonu chwilami podnosi sie na maxa pomimo ze w zbiorniku jest z 10l paliwa. Podczas jazdy powoli opada do 0. Czasami nawet nie pokazuje nic. Skacze jak głupi i nie wiadomo kiedy auto stanie. Spawdzałem czujnik w zbiorniku, gdy podnosiłem czujnik wskazówka szła w góre gdy puszczałem szła w dół i tak kilka razy i wskazuje na to ze czujnik poziomu paliwa jest OK. Byłam u znajomego na VAG-u, zegary sa wporzadku, komp nie wykazał błędów. Do tego wskaźnik predkości szaleje tez-raz góra raz dół lub cały czas podskakuje, momentami pokazuje prawidłowo predkość ale po dłuższej chwili szleje- skacze góra dół. Czujnik predkości tez przejrzany, kostka czysciutka. Kolejny wskaźnik od temperatury- tzw huśta sie temperatura, chwilami pokazuje w normie 90stop a chwilami spada i tak non stop. Sprawdzałem przewod dolny przy termostacie i jest zimny czyli termostat jest OK. Sprawdzałem tez czujnik cieczy- grzałem go świeczką no wskaźnik szedł w górę. Nie wiem gdzie szukać problemu Crying or Very sad Zegary z 5 razy wymontowywałem. Proszę o pomoc i jeszcze raz wyrozumiałość, pozdrawiam użytkowników owego forum.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    DamianVWB5
    Level 19  
    mogło zalać kompa? fakt miałem pełno wody na podszybiu bo oczywiscie otwory spustowe były zapchane. Sprawdzałem miejsce w którym znajduje sie komputer ale nie zauwazyłem nic niepokojacego jakiejś wilgoci bądź syfu w środku obudowy, myślę że jest obudowa szczelna.
    Od niedawna zaczął wskaźnik paliwa pokazywać paliwo. Po zatankowaniu 10l poszła wskazówka w góre ale po dłuższej jezdzie stopniowo opada w dół. temperature tez pokazuje jak chce pomimo ze dolny przewód przy termostacie jest zimny. W czasie jazdy pokazuje 60-70 stopni i fakt czuc ze słabo grzeje ale momentami wskoczy na 90stop i czuc ze jest gorace powietrze. o co w tym teraz chodzi? Powinna byc stała temperatura silnika na trasie a nie raz mniejsza raz wieksza pomimo ze termostat jest zamkniety