Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Micro SD, Kingston 4GB, - Ukryty Folder FOUND.000 i pliki .chk.

21 Paź 2013 00:03 2730 2
 • Poziom 7  
  Witam.

  Wczoraj zgrałem sobie na kartę Micro SD marki KINGSTON, 4GB parę plików dźwiękowych .mp3 bluetoothem z jednego telefonu do drugiego. Cały proces przesyłu przebiegł z pozoru pomyślnie. Kiedy zajrzałem do swojej karty (w telefonie) były utwory które przesłałem, folder UUUUUUUUUU.uuu i dwa pliki: füy oraz jeszcze jeden, którego nazwy nie pamiętam. Wyszło na to, że utraciłem poprzednie dane na karcie. Podłączyłem telefon do komputera (Windows 7, 64bit) i od razu wyskoczyło pytanie o naprawę uszkodzonego dysku. Ok, wziąłem naprawę. Naprawa się zakończyła pomyślnie. Wchodzę do karty przez komputer, a w niej tylko utwory, które zgrywałem przez bluetootha, jednakże miejsce nadal jest zajęte. Przeglądam później kartę SD w telefonie i widzę prócz utworów folder FOUND.000, a nim 509 plików FILE0xxx.CHK. Poszperałem trochę w internecie i próbowałem zrobić obraz karty microSD programem Testdisk, ale program "nie widzi" folderu FOUND.000 wraz z plikami .chk na komputerze. Ogólnie wychodzi na to, że te pliki są jakby niewidoczne na komputerze. Ustawiłem widok ukrytych plików i folderów, lecz to również nic nie dało.

  Co zrobić, żeby te pliki były 'widoczne' oraz czy później sam program Testdisk rozwiąże problem w celu odzyskania danych?

  Proszę o pomoc :|
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  A odznaczył kolega opcję ukryj chronione pliki systemu operacyjnego(zalecane)? Wtedy powinny być widoczne. Są to pliki odzyskane po działaniu CHKDSK.
 • Poziom 7  
  Dzięki, kolego :)
  Przegapiłem tę opcję :|

  Program Testdisk strasznie długo tworzy obraz/kopię zapasową plików... Więc już na przyszłość zadam pytanie: czy po utworzeniu pliku .dd będę w stanie odzyskać wszystkie utracone dane? Chyba, że polecacie jakiś lepszy program do tego typu rzeczy ;)

  @EDIT: Już nie potrzeba pomocy, sam dałem sobie rade dalej. Użyłem później programu OSFmount do zmiany rozszerzenia pliku .dd na .img i DMDE do odzyskania plików. Co prawda udało się przywrócić tylko ok.90% plików, ale lepsze to niż nic :D