Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 208d "kaczka" - Podłączenie kabli do stacyjki

matigorz 27 Oct 2013 12:15 7509 7
Bosch Black Friday
    matigorz
    Level 1  
    Witajcie mam problem z podłączeniem stacyjki w Mercedesie 208D pęknięty kluczyk został w stacyjce próbowałem go wyciągnąć i rozebrałem wszystko. Wtyczkę rozebrałem i nie poznaczyłem sobie:). A teraz problem, może ktoś pomóc jaki kabel do jakiego pinu.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Bosch Black Friday
    Pikelek
    Level 9  
    Witam.
    Odgrzewam kotleta. Czy mógłbyś mi napisać jak poradziłeś sobie z tym problemem?
    Sam potrzebuje tego schematu a nigdzie nie moge znaleźć.

Pozdrawiam
  • Bosch Black Friday
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przecież na zaciskach stacyjki masz standardowe oznaczenia. Po nich dojdziesz do wszystkiego. Poza tym, schemat tego auta, to nie tajemnica.
    Pikelek
    Level 9  
    Jak piszesz o zaciskach, to masz na myśli te tulejki które znajdują się na końcach kabli? Jeśli tak to u mnie nic nie jest na nich wybite.
    Może doszedłbym do tego sam mimo słabej znajomości tematu, ale nie wiem co oznaczają te symbole '50, 30, 30p, p, r, 15'. Do czego ma iść rozrusznik, do czego zapłon, do czego świece żarowe itd.
    Też mi się tak wydawało, że auto dość wiekowe, to łatwo będzie znaleźć schemat, ale niestety sobie nie poradziłem. Jak jesteś w posiadaniu takowego schematu to bardzo byłbym wdzięczny za udostępnienie.
    Pozdrawiam.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pikelek wrote:
    co oznaczają te symbole

Google i hasło (trudne) "oznaczenia instalacji samochodowych" lub "oznaczenia instalacji Bosch".

Ja instalacje w tych autach z biegu robiłem. Poziom skomplikowania, jak w maluchu.
    Pikelek
    Level 9  
    a co jeśli mam 2x15? 2x30? i co to jest 30P? o R też nic nie widze.

edit
    Quote:
    17 świeca żarowa

nie mam takiego wejscia, a swiece posiadam.

R znalazlem. reszta dylematow ciagle nie rozwiana.
    Pikelek
    Level 9  
    ok już ogarnąłem. pokombinowałem posiłkując się tym co znalazłem w tym temacie Link.

U mnie to wygląda tak: pierwsze 15 - kabel czarny zlutowany z czarno-niebiesko-zielonym. drugie 15 - kabel czarno-biały. P - kabel czarno-czerwony. 30 - czerwony (ten, od którego odchodzi czerwono-zielony do drugiego 30). 50 - czarno-niebieski. R - czerwony (nie ten co idzie do 30, taki jeden samotny). P30 - biało-zielony. 30 - czerwono-zielony.

Ja mam bude z 207 a silnik z 210, nie wiem z czego jest stacyjka, ale jak kolega w 208 ma taką samą to podejrzewam że we wszystkich kaczkach są takie.

Pozdrawiam.