Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modemo-ruter innbox v50 Dialog - PIN, a raczej jego brak.

Zhaoi 31 Paź 2013 18:21 2628 13
  • #1 31 Paź 2013 18:21
    Zhaoi
    Poziom 6  

Witam.
    U mnie w domu jest komputer stacjonarny i laptop. Kilka dni temu laptop przeszedł reinstalację systemu i wystąpił problem podczas połączenia się z Internetem. Do tej pory połączony był przez WiFi. Aby się połączyć z własną siecią muszę wpisać klucz zabezpieczeń sieci. Dzwoniłam, dowiadywałam się, szukałam w Internecie i dowiedziałam się, że muszę mieć PIN routera. Mój router to Modemo-ruter innbox v50 Dialog. Na naklejce tego PINu tam nie ma, a instrukcja papierowa mi się gdzieś zawieruszyła. Na dodatek nie mogę otworzyć tej instrukcji ze strony Dialogu w formacie .pdf jakimś cudem. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć w jaki sposób mogę pozyskać ten kod PIN? Czy ktoś może sprawdzić ten kod w instrukcji? Dodam, że wchodziłam na internetową konfigurację routera, ale nie mogę się pokapować gdzie czego mam szukać. Proszę o pomoc! Na infolinii w Dialogu nie są w stanie mi pomóc.

0 13
  • #2 31 Paź 2013 19:14
    CHACA
    Poziom 43  

Umiesz zalogować się na router dialogu? Pokaż zdjęcie spodniej części.

0
  • #4 31 Paź 2013 22:40
    djud
    Poziom 13  

Przejrzałeś ten wątek?

Dodano po 7 [minuty]:

i jeszcze ten

0
  • #5 01 Lis 2013 08:20
    Zhaoi
    Poziom 6  

Przeczytałam to i wszystko inne na tym forum i innych w związku z moim problemem. Ja potrzebuję tylko tego kodu PIN, który powinien być na screenie, a go nie ma. Jak laptop był kupowany i robione WiFi pod niego to żadnych takich rzeczy nie potrzebowałam, wystarczyło ustawić WiFi w tej konfiguracji 192.168.1.1 i tyle... Instrukcja od Dialogu nawet mi się nie ładuje, a poczytałabym ją.

0
  • #6 01 Lis 2013 09:20
    djud
    Poziom 13  

W instrukcji nie ma nic na temat PINu...
    Czy nie możesz wejść przez kabel na menu tego routera i zmienić klucza zabezpieczeń? Jest to zablokowane?

0
  • #7 01 Lis 2013 11:30
    Zhaoi
    Poziom 6  

Jak mi powiesz jak to spróbuję. Jestem w tym zielona, zupełnie nie wiem co robić i jak, bo pierwszy raz to widzę i do tego w Dialogu nie mogli mi pomóc.. Więc dlatego tutaj piszę.

0
  • #8 01 Lis 2013 19:28
    CHACA
    Poziom 43  

Zresetuj go do ustawień fabrycznych i postaraj poprzez kabel zalogować.

0
  • #9 01 Lis 2013 20:21
    Zhaoi
    Poziom 6  

Nic to nie dało. Czy jestem zmuszona kupić nowy router, aby uzyskać ten cholerny PIN? Nie mogę przez tą ISKRATEL złamać PINu, aby wygenerować nowy?

0
  • #10 01 Lis 2013 20:46
    djud
    Poziom 13  

Co się dzieje gdy podłączysz go przez kabel, połączenie lokalne jest aktywne?
    Próbowałaś wejść na stronę konfiguracyjną gdy jest już podłączony przez kabel ?
    Kiedy pojawia się prośba o podanie PINu? Przy nawiązaniu połączenia WiFi ?

0
  • #11 01 Lis 2013 21:12
    CHACA
    Poziom 43  

Masz zaktualizowany system operacyjny na komputerze? Ten pin musi mieć konkretnie jakąś wartość liczbową/ ilość liczb- cyfer? Podaj jakiekolwiek szczegóły albo kupuj nowy router.

0
  • #12 02 Lis 2013 11:13
    Zhaoi
    Poziom 6  

Tak, wszystko jest aktualne. PIN musi być 4-8 cyfrowy i powinien być na modemie, a nie ma go jak widać na screenie. Prośba o PIN pojawiła się, gdy system Windows 7 został zainstalowany, ponieważ były problemy. Gdy chcę się podłączyć pod moją sieć z tego laptopa to nie wyskakuje prośba o hasło do sieci tylko o ten klucz zabezpieczenia sieci. Przez telefon normalnie się łączę z WiFi więc z WiFi nie ma problemu, ale z tym, że tego kodu PIN nigdzie nie ma. Jestem w Dialogu, więc jak będę musiała kupić nowy router to to pewnie dostane ten sam model, ale on będzie `nowy`. To jest jakaś porażka, nikt nie jest w stanie powiedzieć skąd wziąć ten cholerny PIN..

0
  • #13 02 Lis 2013 15:21
    CHACA
    Poziom 43  

Masz wprowadzony jakiś klucz zabezpieczający sieć?

0
  • #14 02 Lis 2013 18:48
    djud
    Poziom 13  

tak jak już było wspomniane w tym temacie, połącz się kablem sieciowym do tego urządzenia wejdż przez przeglądarkę na stronę routera 192.168.1.1(login: user, hasło: dialog) i zmień klucz zabezpieczeń(PIN) na taki, który będziesz znać. Jeśli login i hasło zostały zmienione trzeba będzie najpierw zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych. Załączam instrukcję.

0