Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire One D270 - Windows XP: sterowniki, kłopot z WiFi

Spakey 03 Lis 2013 19:44 4191 8
  • #1 03 Lis 2013 19:44
    Spakey
    Poziom 14  

Witam podbijam pod temat bo już nie mam pomysłu jak dalej walczyć z tym sprzętem.
    WIn xp próbowałem wgrać z boot owalnego pendriva, miałem problem z plikiem hal.dll
    wobec tego rozebrałem go na części żeby dostać się do dysku i wgrałem na niego xp spod drugiego lapka udało się , pora na sterowniki .
    Sterowniki mam praktycznie wszystkie brakuje mi
    do urządzenia audio na high definition audio, oraz mam niepełny zainstalowany do intel Graphics media accelerator 3600 series
    walczę z tym od dłuższego czasu
    w porównaniu z win 7 jest duża różnica, problem mam z niedziałającym do końca wifi
    rozbierałem go 2 razy przewody podpięte do płyty głównej tak jak ma być
    sterownik at herosa wgrany ,,siła sygnału doskonała 54 MB/s
    a synchronizacji brak tzn pakiety w ogóle nie wędrują ma ktoś jakiś pomysł?

0 8
  • #2 04 Lis 2013 00:17
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Wypadałoby założyć własny temat, tym bardziej że porusza on kilka innych spraw.

Spakey napisał:
    brakuje mi do urządzenia audio na high definition audio

Kolega mając taki staż na forum powinien wiedzieć, że pytając o sterownik warto podać identyfikator urządzenia, do którego się taki sterownik chce. Jeśli to jest realtek to można sobie pobrać taki sterownik z http://realtek.cz lub z oficjalnej strony producenta.

Spakey napisał:
    mam niepełny zainstalowany do intel Graphics media accelerator 3600 series

Co oznacza "niepełny"? Jest zainstalowany i działa, czy nie ma kolega sterownika?

Spakey napisał:
    problem mam z niedziałającym do końca wifi

Warto byłoby wspomnieć, co to za karta sieciowa (Atheros wyprodukował mnóstwo chipsetów radiowych), w jakiej wersji zainstalowany jest sterownik. Również przydałaby się wersja Windowsa XP (wraz z wersją wgranego Service Pack). Jakie zabezpieczenia ma sieć, do której Kolega się podłącza (BRAK/WEP/WPA/WPA2?) Pakiety wysłane i odebrane to zero, czy wysłane jakieś są?

-1
  • #3 04 Lis 2013 07:06
    Spakey
    Poziom 14  

tematów odnośnie tego wynalazku już mnóstwo na forum nie mam ochoty narażać się adminom
    xp ma sp3 , co do niepełnego sterownika chodziło mi o to iż się zainstalował ale brakuje jeszcze jakiegoś pliku który gdzieś ktoś coś chyba nawet pisał , że trzeba samemu stworzyć hehe co mnie przerasta, jak wspominałem trochę błądzę od jakiegoś czasu po sieci za sterami
    ogółem wszędzie się pojawia twierdzenie , że producent nie przewidział sterownika pod xp
    sterownik wy świetla monit
    System windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu sterownik może być uszkodzony lub nieobecny kod (39)
    id urządzenia
    PCI\VEN_8086&DEV_0BE1&SUBSYS_061F1025&REV_09
    Sterownik do audio który wypadało by znaleźć to
    HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8086&DEV_288807SUBSYS_8086010&REV_1000

NA ten moment mój router jest niezabezpieczony działa pod nim sporo urządzeń jedynie ten wynalazek ma problem, próby połączenia z sąsiada routerem to samo, hotspot z pod androida też nie daje żadnych efektów
    pakietów karta nie wysyła i nie odbiera, nic według wskazań windowsa
    KArta w systemie wyświetlana jest jako Qualcomm Atheros AR 5B Wireless Network Adapter #2
    wersja sterownika 10.0.0.221
    moje niedociągniecia mogły wynikać z tego iż szedłem na nockę a teraz jestem po:)

0
  • #4 14 Lis 2013 10:02
    Spakey
    Poziom 14  

nie ma nikt pomysłu jak rozwiązać mój problem z wifi?

0
  • #6 30 Lis 2013 11:54
    tygletpilesar
    Poziom 9  

Miałem podobny problem z kartą sieciową po downgrade do XP. Na szczęście komputer był serii biznes i producent zareagował na problem wypuszczając... nowy bios. A co się dzieje jak podpiąć do komputera kartę wifi na usb?

0
  • #7 02 Gru 2013 00:48
    Spakey
    Poziom 14  

kolego grosik10 u mnie ten sterownik nie pomaga, karty wifi na usb nie posiadam działa pod nim simplus wpięty z adapterem .problemów nadal nie rozwiązałem .

0
  • #9 28 Gru 2014 23:01
    Spakey
    Poziom 14  

do lapka dołożyłem kość ram i przywróciłem windows 7

0
  Szukaj w 5mln produktów