Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nawigacja w Renault Scenic

chawit 20 Mar 2005 13:51 13969 16
    chawit
    Poziom 10  
    Witam specjalistów i proszę o podpowiedż. Kolega ma Scenika z 1999 roku z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym w desce rozdzielczej , pod nim jest pilot? chyba do nawigacji z tyłu do wyświetlacza podpięty jest kabel 13pin jak do zmieniarki idący pod fotel tam też jest kabelek z anteny GPS(?) oraz dwie wielopinowe wtyczki (może nie do tego systemu) Czy ktoś z Panów spotkał się ztakim rpzwiązaniem a jeżeli tak to co trzeba dokupić (kompuer nawigacji ale jaki ) żeby toto działało .Wyświetlacz jest firmy Sagem, wtyki z wiązki dochodzą z tyłu wyświetlacza do skrzyneczki z opisem Philips Car System. Proszę o odpowiedż co musi dokupić a możektoś coś z tego ma na sprzedaż??
    c280
    Poziom 27  
    Wygląda na pozostałość po Carinie tylko ktoś zdemontował moduł cd od navi(w reno nazywa się to carminsat albo jakoś podobnie ).Swoja drogą twój problem powinien znajdować się w dziale radia samochodowe.
    chawit
    Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedż dokładnie taki system nazywa się Carminat ale z tego co znalazłem w sieci to jest system nowy ( chyba nowszy od 1999r.Natomiast radio w scenicu jest w tym wypadku niezależne od nawigacji (odrębne przewody do wyświetlacza) dlatego pozwoliłem sobie napisać w tym dziale .może ktoś zna konkretny model urządzenia pasującego do tej opcji ???? POZDROWIENIA!
  • Pomocny post
    c280
    Poziom 27  
    Jeśli ma osobny wyświetlacz to może być tylko Carin . Widziałem taką puszkę na allegro (tylko uważaj bo są 2 typy-do obsługi z radia 959 i niezależna )Ta do obsługi z 959 nie ma okrągłego gniazda-które jest w

tedy zaślepione.Z wyglądu-przodu obie są do siebie bardzo podobne.
    chawit
    Poziom 10  
    Dziękuję bardzo !!!
    chawit
    Poziom 10  
    WITAM JESZCZE RAZ I ZNOWU PROŚBA : może ktoś wie jaki symbol jest tego czytnika . Znalazłem czytnik idealnie pasujący do wtyków ale jak się dowiedziałem z sieci sterowany radiem a nie poprzez pilota z deski i na wyswietlaczu wyświetlany jest tylko dolny pasek z ikoną drogi. Czytnik ten to Carminat 22SY587/02 .Znalazlem też opis gniazd wejściowych tego czytnika i poza podłączeniem do monitora i zasilaniem prawie nic się nie zgadza. Jaki powinien być czytnik do zestawu w Scenicu 1999rok.Proszę o odpowiedż
    dominior2
    Poziom 12  
    Mozliwe z moj by pasowal ja mam CARMINAT 22SY586/62 ale mam z nim maly problem po wlozeniu (przegrywanej) plyty chiwile ja zaczytuje i wysuwa z czytnika czy ktos mi moze powiedziec dlaczego bo czytnik byl wczesniej sprawdzany i chodzil ?? Mozliwe ze to przez zabezpieczenia na plycie ??
    chawit
    Poziom 10  
    A SY586 jest "scenicowy" - chodzi mi o to czy jest tam pilot pod ekranem w desce??
    dominior2
    Poziom 12  
    Hmmmmmmmm ja mam pilot odzielnie nie w monitorze jesli chcesz sie o cos zaptac to pisz na gg 8012433 to ja Ci powiem jaki ja mam zestaw bo mam nawet jego zdjecia
    chawit
    Poziom 10  
    mój jest tuż pod monitorem w desce zamontowany fabrycznie. Jeżeli chodzi o płytki przegrywane to są i zabezpieczenia i ważna jest grubość nośnika ( tak gdzieś wyczytałem ) Widziałem na Allegro płytki , które wyglądają na autentyczne - jedną kupiłem i mi nie wyrzuca i zaczyna pojawiać się na pasku upływający czas ale ponieważ j.w. nic więcej nie widzę na wyświetlaczu.Cena tych płytek nie przekracza 50PLN.
    dominior2
    Poziom 12  
    Aha rozumiem a masz pewnosc ze kabel albo monitor sa dobre ??

Dodano po 1 [minuty]:

BO ja mam problemy z kablem troche bo wkladalem taki od zmieniarki kenwooda ale taki chyba nie pasuje :(
    chawit
    Poziom 10  
    INSTALACJĘ MAM FABRYCZNĄ !! i to nie jest przewód od zmieniarki Hi Hi tylko jest też okrągły .
    dominior2
    Poziom 12  
    No to mozesz powiedziec ze miales bo powinno wszystko dzialac czyli kabel albo monitor ma problem.
  • Pomocny post
    dominior2
    Poziom 12  
    Witam!! Ponownie juz jestem obcykany w tym temacie i wiem dokladnie wszystko na temat nawigacji Carin i Carminat. Wiec jak chcesz mozesz pytac. Jesli chcesz wiedziec to powiem Ci tylko tyle ze kabel od zmieniarki idealnie pasuje do tych czytnikow tylko trzeba wiedziec na czym to polega. A masz racje do carminata w sceniku idzie panel sterujacy a nie tak jak w cairnie pilot na IRD-e. Mozesz dolutowac wtyk 13 din ale ja schematu nie znam do carminata nie moge nigdzie znalezc a tez potrzebuje bo bede montowal w lagunie takie cos i by mi sie to bardzo przydalo wiec jak masz to wyslij albo pytaj dominikt(malpa)neostrada.pl
    chawit
    Poziom 10  
    WITAM! zdobyłem orginalny czytnik NBAWIGACJA DZIAŁA . Dziękuję wszystkim TEMAT ZAMYKAM!
    mrbombelek
    Poziom 2  
    POdepnę się pod temat:
    Gdzie znajduje się czytnik płyty od nawigacji, czy wkłada się płytkę do cd czy jest osobne urządzenie do odczytu. Dziękuję za informację
    kili1981
    Poziom 10  
    Troche stare wiec juz pewnie znalazles. W wiekszosci scenikow czytnik na cd byl w schowku pod siedzeniem pasazera. Ja mam z tym troche inny problem. Nie chce mi sie dawac 300zl ze jezyk polski do tej navi, ktory mi zainstaluja i pewnie i tak zniknie po odlaczeniu akumulatora. Kupilem ostatnio takiego scenika z 2001 roku z radiem org. Philips na CD i czytnikiem pod siedzeniem Philips Carminat i mam tam ustawiony niemiecki ktoremu nic nie rozumie, i nie bardzo wiem jak wejsc w ustawienia. Ma ktos moze instrukcje jak zmienic to dziadostwo na angielski (polski, czeski, sŁowacki)?
    Sory za pisownie ale w pracy nie moge nic dodac do Windy (wszystko poblokowane) a mam to w jezyku czeskim
    Pozdrawiam