logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lokalizator GPS z własnym zasilaniem i GSM do auta - Poznań, koszt i konstrukcja

lipek023 07 Lis 2013 21:02 1575 2
REKLAMA
  • #1 12926929
    lipek023
    Poziom 10  
    Witam,
    jestem z Poznania i szukam pomocy przy urządzeniu (a'la lokalizator gps), moje pytanie czy jest ktoś również z Poznania co skonstruował tego typu GPS'a? Urządzenie ma pełnić rolę zabezpieczenia auta tyle że z własnym zasilaniem oraz z możliwością wysyłania aktualnej lokalizacji poprzez sieć GSM?

    Urządzenie ma być niewielkie i najlepiej odporne na czynniki zewnętrzne. Ile coś takiego może kosztować? Lokalizatory typu TK z Alle..o już oglądałem.

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 12947988
    JarekNawigator
    Poziom 10  
    Witam,
    Wydaje mi się że jeśli szukasz urządzenia do zabezpieczenia auta lepiej poszukać czegoś od sprawdzonych producentów.

    Jeśli chodzi o urządzenia monitorujące pozycję samochodu masz dwie możliwości.

    Pierwsza, możesz kupić urządzenie które na stałe będzie podłączone do zasilania w samochodzie i schowane gdzieś pod tapicerką. Wtedy na bieżąco widzisz pozycję swojego samochodu. Proste rozwiązanie działa tylko wtedy, gdy ma podłączone zasilanie. Polecam rozwiązania z zapasową baterią podtrzymującą działanie po odcięciu zasilania.

    Druga, możesz wybrać urządzenie, które może wytrzymać na baterii nawet kilka dni, można je też podłączyć do gniazda USB w samochodzie, wtedy będzie się na bieżąco ładować. Urządzenie działa na zasadzie podpytań, jest bardzo małe i ma solidną obudowę. Jeśli w danej chwili zastanawiasz się gdzie jest Twój samochód możesz wysłać zapytanie i dostaniesz na telefon smsa z jego dokładną lokalizacją na mapie. Nawet jeśli samochód jest na parkingu podziemnym gdzie nie ma sygnału GPS, urządzenie przesyła Ci przybliżoną lokalizacje, czyli dostajesz obszar w którym samochód się znajduje. Jeśli miał być w warsztacie w Poznaniu a jest np. w centrum Katowic wtedy wiesz że coś jest na rzeczy 

    Które rozwiązanie Ci się bardziej podoba?

    Pozdrawiam
    Jarek Nawigator
  • #3 12948316
    lipek023
    Poziom 10  
    Ok, fajnie ale bardziej interesuja mnie szczegóły. Oba przypadki doskonale znam, znam urządzenia które są dostępne na rynku bardziej interesują mnie autorskie GPSy.
    Pozdrawiam
REKLAMA