Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ecoMax 700 R - W trybie FUZZY LOGIC żar cofa się do podajnika-piec ekogreń

24 Lis 2013 17:36 3699 1
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mój przypadek wygląda następująco. W trybie automatycznym wysiadło sterowanie pompą c.o. wskutek czego (?) żar cofnął się do podajnika (dym w zasobniku). Podajnik się nagrzał i doszło do uszkodzenia przewodów elektrycznych zasilających wentylator i pompę co (przepaliły się bo opierały się na obudowie ślimaka, nastąpiło zwarcie).Nie zadziałał wg mnie czujnik temperatury podajnika. Po naprawie przewodów i zasypie pieca wydawało się że wszystko funkcjonuje dobrze. Niestety w trybie automatycznym po kilku dniach ponownie pojawił się dym choć pompa i wentylator działają. Dziś znowu zaobserwowałem że żar się zapadł w palenisku w trybie automatycznym.
    Wydaje się że w trybie ręcznym piec funkcjonuje dobrze, podajnik jest letni.
    Czy w trybie serwisowym (wymagany jest PIN, którego nie mam) można dokonać zmian polegających np na wydłużeniu czasu podawania groszku ?
    Co mogło spowodować brak sterowania pompą co ?
    Czy jest sposób na samodzielne usunięcie usterki czy sterownik jest do naprawy ?
    Tryb ręczny:
    -czas podawania 8 s
    -przerwa - 40 s
    - nadzór 40 min
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    witam
    posiadam sterownik ecomax 800r ,piec greń 25kW na groszek. w moim sterowniku nie ma możliwości ustawiania przedziałów czasowych w trybie pracy fizzy logic, sterownik w tym trybie sam ustawia sobie czasy podawania i przerwy. jedyne co można to tylko zwiększyć/zmniejszyć czas podtrzymania, podawania i wydłużenia nadmuchu w nadzorze. dwa ostatnie można zmienić w ustawieniach serwisowych (hasło 0000 lub 9999). jak już gdzieś na forum pisałem, pojawianie się alarmu może świadczyć o braniu "lewego" powietrza np. przez nieszczelność drzwiczek pieca (uszczelka), zasobnika (po każdym załadunku pieca należy oczyścić rant zasobnika do którego dociska uszczelka) bądź nie opadnięcie klapki przesłaniającej wentylator jeśli takowa jest. proponuję sprawdzić też max temp podajnika w ustawieniach serwisowych czy przypadkiem nie jest za wysoka. dobrze jest też sprawdzić czy czujnik temp podajnika nie wysunął się. można też podejrzeć w info pieca czy temp podajnika zmienia się podczas palenia (u mnie waha się 40-50 st C).
    a tak na marginesie sterownik pokojowy (ecoSTER 200) steruje u mnie pompą CO. po osiągnięciu zadanej temp w pokoju, pompa CO wyłącza się (włącza się tylko co pewien czas na 30 sek). moim zdaniem zatrzymanie pracy pompy CO może skutkować, ale nie musi zagotowaniem pieca ale tylko w trybie manualnym, a na pewno nie w fuzzy.

pozdrawiam