Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo y580 - padające płyty głowne po resetowaniu wskaźnika baterii

07 Gru 2013 00:51 12669 8
  • Poziom 8  
    Witam. Szukam informacji na temat tej usterki. Otóż wystarczy raz uruchomić funkcję resetowania wskaźnika baterii i płyta główna do wymiany. Właśnie jestem po wymianie - nie wiedziałem o tym. Na anglojęzycznych forach mnóstwo tematów i dyskusji a w polskim internecie cisza.

Kto mi powie co fizycznie psuje się na płycie głównej po wykonaniu tej czynności? Czy nie ma opcji jakość softwarowo przywrócić jej sprawność ?

Funkcji tej nie mam zamiaru więcej używać jednak pytam ponieważ nigdy nie wiadomo czy jakiś inny program nie doprowadzi do tej usterki samoczynnie wykonując jakąś operację bliżej nieokreśloną.

Jeżeli ktoś o tym nie słyszał to usterka powoduje brak wykrywania podłączonej ładowarki. Po podłączeniu zasilania napięcie zasilacza spada do 5V. trzeba wyjąć baterie, odłączyć zasilacz od komputera, odłączyć od sieci. Następnie przy wyjętej baterii przycisnąć przycisk włączania laptopa na sekunde i potem już można podłącyć zasilacz. jak komp sie uruchomi to można podłączyć baterię.

Po tej operacji nie ma już możliwości swobodnego odłączania i podłączania zasilacza bo przy pierwszej próbie po prostu nie jest wykrywany. I znowu trzeba całą procedure powtarzać.

Podobno jest to znany problem i występuje już od kilku lat i od kilku modeli wstecz.
    Jestem zaskoczony że na forum elektrody nie znalazłem takiego problemu.

pozdrawiam
  • Testo
  • Spec od monitorów
    Jaki jest twój model (na jakim procesorze) i może znasz typ płyty głównej w Twoim laptopie?

Podejrzewam , że to "kolejny mit".
    Bywał problem .... przy podłaczaniu i odłącz. baterii przy pracującym zasilaczu (płyta LA-8002 ) ,
    Natomiast te wypasione modele po 2011r. z prockami i5/i7 to już klasa wyższa, zresztą ich cena o tym świadczy + DWA lata gwarancji
    *Trochę się mocno grzeją HDD (może z powodu ską są -producent lub lokalizacji?) bo te z SSD(Crucial M4 256GB) już nie!

Cytat:
    Ideapad Y580, i7-3630QM + Nvidia GTX660M + 1920x1080 @RM2999[JBL], 4GB, 500GB(5400rpm), W7HB/W8, backlit keyboard, 2 yrs warranty (Stock limited)
    Ideapad Y580, i7-3610QM + Nvidia GTX660M (2GB) + (1920x1080) + Bluray@RM3499[JBL], 8GB, 1TB HDD(7200rpm), W7HP, backlit keyboard, 2 years international warranty
    Ideapad Y580, i7-3630QM + Nvidia GTX660M (2GB) + (1920x1080) + Bluray@RM3899[JBL], 8GB, 32GB mSATA + 1TB HDD, W7HP, backlit keyboard, 2 years warranty

Link
  • Poziom 8  
    jaki mit? napisalem ze wlasnie mi wymieniono plyte glowna.

poczytaj jak znasz angielski

Link

Link

osoby nie majace pojecia o temacie prosilbym o nie zabieranie glosu.

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• Testo
  • Warunkowo odblokowany
    1. Podaj jaki masz dokładnie model.
    2. Nie stresuj mnie. W poniedziałek będę dopiero 3 ratę za mojego płacił ;-).
    Ja mam Y580, i7-3610QM.
  • Poziom 8  
    model jest bez znaczenia. problem dotyczy zarówno i3 z pierwszego wypustu, jak i i7 z ostatnich (taki właśnie mam).

powyżej wkleiłem link do forum gdzie piszą tez o innych modelach np y500. problem jest znany od 2010 roku. firma lenovo mimo to nic nie robi, prócz gwarancyjnej wymiany płyt - zamiast wywalić ten przeklęty programik :)

Cytat:
    Not only Y500, all Y series laptop might have this problem!!!!

The y500 battery management has a function that can reset the battery.

This function is called Battery gauge reset.

The process is fully discharge the battery and then fully charge it.

It is said there will be a serious problem if you try to use this function.

I do not know if it is a rumor, but the Chinese Lenovo technical engineers proved that this is a serious motherboard problem in Y500.

I know the Lenovo Chinese technique department is already try to solve this problem. And they said the only way to solve this problem is to replace the motherboard at this time.

By the inner test of the tech Dept, this problem occured everytime and on every sample.

"It is a serious problem that is proved as a design defect!" said by one of Chinese Lenovo engineers.
  • Spec od monitorów

Kol. "autor tematu" Link , gdyby poczytał zgodnie (regulamin) wstępnie przed założeniem tematu np. Link z tego forum Link_ Y580 - Nie ładuje baterii i nie wykrywa zasilacza. zrozumiałby, że
    - problem dotyczy w/w tam płyt głównych laptopów Lenovo z
    * dotyczy problemu z BQ24737/* 738 i jego układu pracy i kluczy polowych
    - oprogramowania Lenovo Energy Management

Dlaczego Reset wskaznika baterii uszkadza układ wej. chargera i przełacznika zasilania na bq737 ... to już innna "bajka" !?
  • Poziom 8  
    kolego nie masz bladego pojecia o temacie. nie przeczytales tematow z linkow ktore podalem. poczytaj i sie dowiedz w czym rzecz lub zamilcz dla dobra ogolu.

Link <-czytaj do skutku aż cos zrozumiesz.

jeżeli Tobie ciężko jest zakodować fakt, że na całym świecie po wystąpieniu tej usterki serwis wymienia płyty głowne to naprawdę pozostaje tylko współczuć. i nie wiem po co probujesz udawać fachowaca wyskakując z jakimis bredniami o samochodach.

lisek napisał:
    Cytat:
    Lenovo Energy Management for Microsoft Windows 7 (32-bit, 64-bit) - :idea:Pad Y480, Y580
    *i nie ma go na stronce L.

ależ skąd. nie, wcale go nie ma Link
  • Poziom 42  
    Lenovo Y580 wielokrotnie polecany nie tylko u Nas na Elektrodzie, również w poważnych sklepach komputerowych. Nie spotkałem się aby ktoś zgłaszał problem, o którym piszesz. Niewątpliwie mogła trafić się "felerna" seria, ale to nie jest powodem siania moim zdaniem bezpodstawnej paniki. Nie bez powodu producent daje 2 lata gwarancji, na serwis również nie można narzekać. Jeżeli trafia się Lenovo z usterką to jest ona najczęściej mechaniczna spowodowana niewłaściwym użytkowaniem. Oczywiście "polski" internet milczy ponieważ prawdopodobnie nie były notowane seryjne przypadki. Natomiast o seryjności usterek w HP, Asusach, itd można by książki pisać. Wymiana płyty głównej nie jest jakimkolwiek dowodem na seryjność usterki.

Kolego @_poczatkujacy_ zmień ton i nie obrażaj bezpodstawnie użytkowników, którzy w Twoim temacie zajmują merytoryczne stanowisko.
  • Poziom 8  
    proszę o wskazanie cytatu gdzie kogoś obrażam. a tonu nie zmienię bo nie cierpię tzw wszystkowiedzących. i nie rozkazuj mi.
    merytorycznego stanowiska nie zajął ani on a ty, póki co. żaden z was nawet nie zajrzał do podanych linków. gdyby zajrzał to by nie wypisywał głupot.

co do tematu to możne kolega maurycy123 wykona reset wskaźnika w swoim i zda relacje? skoro koledzy tak obeznani to zapewne pokryją koszt wymiany płyty w jego laptopie.

Cytat:
    By the inner test of the tech Dept, this problem occured everytime and on every sample.
    - tak to jest ta jedna jaskółka jak rozumiem.

a tu jeszcze do poczytania
    Link

Link

Link

Link

zainteresowani wyciągną wnioski sami, a wy się brandzlujcie swoją merytorycznością.
    szkoda tylko, że nie dowiedziałem się konkretów technicznych zamiast tego bełkotu teoretycznego.

pozdrawiam

Moderowany przez Matuzalem:

Nie będę się wgłębiał w treść. Forma mi wystarczy - 3.1.9, 3.1.11, 3.1.13, 3.1.17 - 60 dni blokady.