Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit wil 85 - uszkodzony programator

08 Gru 2013 13:45 1605 4
 • Poziom 2  
  Witam, mój problem dotyczy indesit wil 85, najprawdopodobniej uszkodzony programator. Pralka podobno początkowo pokazywała F12 (blokada drzwi + dwie pierwsze zielony ledy od lewej), ale już tylko teraz miga czerwona led - blokada dzwiczek. Po wymonotwaniu płyty okazuje się ze C=47-mikroF ma brzuch i wyciek-plamki - w okolicy przetwornicy. Zmieniłem, ale nadal miga czewony led. Innych wizualnych uszkodzeń nie widzę. Scalak TNY26 (chyba eporom?) i innne kondesatory są wizualnie OK. Nie rozgrzewałem lutów pozostałych. Co to może być jeszcze nie tak? proszę o pomoc. Może ktoś ma na sprzedaż taką płytę. Dodam że używana pralka działjąca to koszt 200-300 zł, ..
 • Poziom 33  
  Wymień wszystkie kondensatory elektrolityczne, TNY26 to nie eeprom tylko sterownik przetwornicy. Eeprom to 24C64.
 • Poziom 2  
  niestety, wymienilem wszystkie elektroliczyne, ale nadal nie działa. Po wlaczeniu, jak poprzednio migna wszystkie zielone, potem miga czerwona. Chyba się rozprogramowal eprom ...?
 • Poziom 33  
  Zaprogramuj i podstaw eeprom będzie wtedy wiadomo.
 • Poziom 1  
  wymieniłem kondensatory elektrolityczne i nic.
  Kupiłem w końcu cała płytę "okazyjnie" i działa. Niestety większość ofert na alledrogo nie jest atrakcyjna bo za kasę taką można zdobyć całą pralkę używaną. Chciwy traci dwa razy. Może po prostu wykonał się "kod śmierci" na płycie, zaprogramowana śmierć urządzenia... kto wie :)