Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer aspire one zg5 aoa 110 - po wgraniu nowszego biosu wyłącza się

14 Gru 2013 14:56 1863 6
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie!

Niedawno kupiłem na znanym serwisie aukcyjnym, którego nazwa zaczyna się na "a", netbooka - model jak w temacie. Jest to wersja z dyskiem ssd 8GB. Na tym urządzeniu była zainstalowany linux fedora, ale ja zapragnąłem postawić win xp.

Dzięki Waszym postom nie sprawiła mi problemu instalacja win xp z pendrive'a i nie musiałem Was męczyć durnowatymi pytaniami - wszystko poszło bezproblemowo :-)

Po zainstalowaniu windowsa czas na sterowniki, po numerze seryjnym znalazłem na stronie acera komplet sterowników dla tego modelu:

http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers/-;LUS030A0968303204B2500;-

najpierw zainstalowałem chipset, a potem, zauważyłem, że jest nowszy bios dostępny, na lapku był v3309, na stronie acera jest v3310.

Przed instalacją pozostałych sterowników postanowiłem wgrać nowszego biosa. Instalacja poszła bezproblemowo z poziomu windows, lapek się zrestartował jak należy i przestało już być wesoło:-(

Po wgraniu nowego biosu wiatraczki zaczęły pracować jak odrzutowce, laptop wyłącza w ciągu minuty, oczywiście windows się włącza, ale nie zdążymy nic w nim zrobić. Jakimś cudem udało mi się wrócić do poprzedniego biosu (v3309), ale problem pozostał :-(

pomocy

z góry dziękuję za odpowiedzi na mojego posta

Dodano po 5 [godziny] 36 [minuty]:

dodam jeszcze, że nawet jak się wejdzie do biosa to wiatraczki pracują bardzo głośno i po chwili netbook się wyłącza
  • Poziom 8  
    w tym momencie zaczynam się zastanawiać czy to po prostu nie jest jakiś zbieg okoliczności, i on może zaczął się przegrzewać z powodu zakurzenia...
  • Poziom 39  
    To sprawdź co ma w środku, może jest cały zapchany kurzem.
  • Poziom 8  
    tak, był zapchany kurzem, wyczyściłem go i dałem nową pastę na procesor. dalej to samo :-(
  • Poziom 12  
    Dziwny problem. BIOS na pewno dobrze się wgrał. Wgrywałeś z poziomu systemu tak? Ja bym spróbował jeszcze raz 3310 i 3309 wgrać.
  • Poziom 8  
    jak kupiłem był v3309, wgrałem v3310 i pojawił się ten problem. potem wgrałem ponownie v3309 i problem pozostał
  • Poziom 8  
    witam ponownie

stał się cud, wczoraj się poddałem i dziś rano zawiozłem netbooka do serwisu. chciałem pokazać serwisantowi jak to działa, a właściwie nie działa, a tu wszystko w porządku. nie mam pojęcia co się stało

pozdrawiam wszystkich forumowiczów