Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Studio 1558 - Zastosowanie lepszej matrycy niż fioletowa LTN156AT02 Samsung

15 Gru 2013 13:46 1026 2
  • Poziom 28  
    Mam ten laptop od nowości i od początku nie jestem zadowolony z kolorów, które wpadają we fiolet.
    Miałem okazję porównać dwa dużo nowsze modele DELL 15,6 i ku mojemu zaskoczeniu również miały ten fioletowawy obraz. Matrycę są ledowe i prawdopodobnie ledy święcą w nich fioletowawym światłem.

Miałem okazję podstawić matrycę firmy LG LP156WH4 (TL) (A1), która pracowała w laptopie Lenovo. Znakomite kolory i lepsza wyrazistość szczegółów, lecz jest problem.

Ciekawostką jest to, że matryca z DELL pracuje prawidłowo w Lenovo, a z Lenovo w DELL nie pracuje do końca prawidłowo, bo co kilkanaście sekund przeleci z góry na dół lotem błyskawicy poziomy jaskrawie-biały pasek o szerokości 10cm i o grubości około 2mm.

Czy można zatem zastosować matrycę LG zamiast Samsung. Obie mają gniazda 40 PIN w tym samym miejscu? Na aukcjach są zestawienia zamiennych matryc i są niby zamienne.
    Jaka matryca byłaby najlepsza do DELL?

Dodam, iż:

Miałem okazję zestawić trzy modele z tego samego roku:

Toshiba, MacBook i DELL. Po włączeniu tego samego zdjęcia na wszystkich komputerach, DELL wypadł fatalnie mimo moich wszelakich prób ustawienia balansu bieli w karcie graficznej.
    MacBook miał obraz fantastyczny, lecz Toshiba dużo lepszy od DELL.
  • Poziom 12  
    Matryce 40 pin powinny być ze sobą kompatybilny opisywany problem z laptopem Dell mnie dziwi, do Lenovo będą pasować tylko matryce o rozdzielczości 1366x768 o podobnej jasności, barwie i odwzorowaniu kolorów. Poszukaj na notebookcheck matryc, które mają zadawalające parametry.
  • Poziom 28  
    Czasem przełożyć trzeba pamięć na matrycy aby działała.

Matryce samsunga padają we fiolet również w telewizorach.

Zamontowałem matrycę chimei i są ładne kolory.