Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka electrolux EWN10470W - wymiana lozyska electrolux EWN10470W

elCHIcool 28 Gru 2013 18:39 4131 8
  • #1 28 Gru 2013 18:39
    elCHIcool
    Poziom 2  

Witam.
    Posiada ktoś materiały lub informacje odnośnie wymiany łożysk i simeringu w pralce electrolux ewn10470w

0 8
  • #2 28 Gru 2013 20:06
    gabares
    Poziom 18  

Zdejmij górną pokrywę i zrób zdjęcie zbiornika .

1
  • #3 28 Gru 2013 20:41
    skryn
    Admin grupy AGD

elCHIcool napisał:
    posiada ktos materialy lub informacje odnosnie wymiany lozyska i simeringu w pralce electrolux ewn10470w

Łożyska 6205, 6206; simmering 35X62X11/12,5
    Do wymiany w/w wymienionych należy zdemontować zespół piorący.
    Powodzenia.

0
  • #4 29 Gru 2013 13:52
    elCHIcool
    Poziom 2  

Łożysko i simmering zamówiłem według kodu produktu podanego na obudowie pralki w serwisie electroluxa w Szczecinie więc, wydaje mi się że będą prawidłowe. Ewentualnie mogłem źle ocenić problem i zamówić złe części ale po odgłosie, (buczenie podczas wirowania) sądzę że to łożysko. W serwisie do łożyska dołożyli również simmering więc chyba będzie potrzebny ;D Czas oczekiwania na simmering to ok. dwóch tygodni, będzie ok. 15 stycznia 2014. Do tego czasu postanowiłem zorientować się w wymianie w/w części. Zrobiłem kilka fotek z góry i z tyłu, może ktoś poradzić jak do tego podejść i które to dokładnie części ?

Dodano po 7 [minuty]:

pralka electrolux EWN10470W - wymiana lozyska electrolux EWN10470W pralka electrolux EWN10470W - wymiana lozyska electrolux EWN10470W pralka electrolux EWN10470W - wymiana lozyska electrolux EWN10470W

1
  • #5 29 Gru 2013 14:16
    skryn
    Admin grupy AGD

elCHIcool napisał:
    Zrobilem kilka fotek z gory i tylu, moze ktos poradzic jak do tego podejsc i ktore to dokladnie czesci ?

Chłopie, te części są tak malutkie, że nie ogarniesz tematu. Nawet jak spróbujesz wziąć się za bary z tym ustrojstwem, to najpierw musisz wytargać tego wielkiego smoka z obudowy pralki. Bo w nim są łożyska!
    Powodzenia! :)

0
  • #6 29 Gru 2013 16:04
    elCHIcool
    Poziom 2  

Czyli 50kg bęben to jedyna męka jaka może mnie spotkać? :D Łożyska wyjdą normalnie czy potrzebny będzie bardziej specjalistyczny sprzęt do ich wyciągnięcia?
    Zauważyłem że na silniku też są łożyska i dziś zastanawiałem się które tak naprawdę są do wymiany, te przy bębnie czy może w silniku. Nie mam jeszcze nowych części więc nie mogę tego ocenić.
    Domyślam się że robota nie należy do najłatwiejszych ale postanowiłem wykonać naprawę we własnym zakresie :)

1
  • #7 29 Gru 2013 16:22
    gabares
    Poziom 18  

Bez urazy ale jak nie umiesz zdiagnozować co jest uszkodzone to po co się za to bierzesz .Wystarczy zdjąć pasek i pokręcić ręką ..Jeżeli zależy Ci jeszcze na tej pralce to wezwij serwis.Jak rozgrzebiesz to nie wiem czy ktoś to będzie chciał się podjąć dokończyć .A pewnie stać Cię bo zamawiasz w serwisie autoryzowanym części które za pół ceny można dostać w każdym sklepie z łożyskami.

0
  • #8 29 Gru 2013 16:53
    elCHIcool
    Poziom 2  

Problem zdiagnozował serwisant więc, przyjąłem ze raczej będzie to, to. Dla upewnienia rozebrałem raz jeszcze tył i zakręciłem już samym bębnem. Mam już pewność że to łożysko na bębnie. Za nowe części w serwisie zapłacę 100 zł z wymianą 350 a że ostatnio krucho z kasą więc, właśnie dlatego postanowiłem wymienić je sam.

Dodano po 4 [minuty]:

A zamówiłem części w serwisie właśnie dlatego żeby nie pomylić jakiegoś numeru i nie zostać z rozebraną pralką aż powymieniam na właściwe. Teraz martwię się tylko o samą wymianę.

3
  • #9 29 Gru 2013 20:55
    gabares
    Poziom 18  

Łożyska z uszczelką góra 50 zł... wybijasz a potem bierzesz pod pachę i idziesz do sklepu.Chyba nie zauważyłeś że kolega podał Ci już symbole części..Powodzenia bo pewnie się przyda.

2