Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka miele g1320 błąd f51

05 Jan 2014 21:58 7530 14
  • Level 2  
    mam zmywarkę miele g1320sc która wyświetlała błąd f11, oczyściłam węże odprowadzające wodę sprawdziłam pompę i przez 2 dni było ok. po tym czasie błąd się powtórzył ale zmienił się na f51. po uruchomieniu wypompowuje wodę znajdującą się w zasobniku i automatycznie wyskakuje ten błąd. Proszę o info czy to może być kwestia mikroprzełącznika czy też coś innego. Czy ktoś posiada części zamienne do tego typu zmywarki ?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 2  
    Czytałam, szukałam cześci na stronie north ale do tego modelu tam nie ma
  • Level 9  
    mam podobny problem ze zmywarką miele pokazuje się komunikat f51 i spulen trocknen i ende migają jednocześnie .
  • Level 9  
    wyczyściłem wszystkie przewody i faktycznie dymbol1992 miałeś racje wyciągłem ten sensor
    ciśnienia przedmuchałem go powietrzem i zamontowałem ponownie zmywarka ożyła ale
    30 minut do końca pragramu i wyskoczył błąd f 11 i miga dioda zualuf/ablauf.
  • Level 18  
    F11 - odpływ zatkany

Sprawdź wąż odpływowy, syfon, pompę.
  • Level 9  
    rozebrałem ten sensor ciśnienia było mase brudu na membramie złożyłem go z powrotem zamontowałem i teraz wyswietla błąd f 24. sprawdziłem wąż syfon i pompe .
  • Level 18  
    F24 - Przekaźnik z grzałki
    Może zapomniałeś kabli od grzałki podłączyć lub sensor ciśnienia jest kompletnie uszkodzony. Nie możesz za mocno w niego dmuchać bo membrany pękną.
    Do niego jest również przekaźnik grzałki podłączony. Dopóki nie będzie wystarczająco wody w zmywarce nie włącza się grzałka i będzie meldować błąd.

Sam przekaźnik możesz sprawdzić podając napięcie na niego (12V lub 230V)
  • Level 9  
    właczam zmywarke chodzi jakaś pompka wody w zmywarce w ogóle niema i po chwili wskakuje ten błąd f 24 i nawet wody nie chce pobrać .
    jutro jade do pracy do niemiec i tam się rozejrze za tym sensorem .
  • Level 18  
    Wiesz gdzie dokładnie będziesz?
    Jest to ten co wysłałem w linku wcześniej? Jeżeli tak to mogę ci go podesłać jeżeli będziesz na terenie DE niestety do polski nie opłaca się.
    Mam 2 sztuki używane ale sprawne mogę jedną odstąpić bezpłatnie.
  • Level 9  
    nalałem wody do niej i faktycznie jest tak samo jak w przypadku innych błędów czy f 11 czy f 51 wode wypompuje i wyskakuje błąd .wniosek jest taki że sensor ciśnienia całkowicie uszkodzony .ja pracuje w deckbergen koło rinteln.
  • Level 18  
    Podaj w prywatnej wiadomości adres i czas w którym mogę ci ten czujnik podesłać.
  • Level 9  
    Witam usterka naprawiona .wymieniłem hydrostat czyli czujnik ciśnienia zmywarka hula.