Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook ZBI-3646A błąd F9 - co robić ?

08 Sty 2014 09:44 10863 4
  • Poziom 15  
    Witam!
    Mam zmywarkę jak w temacie.
    Od kilku lat pracowała bez zarzutu, aż do wczoraj.
    Najpierw pompa wypompowywałą wodę i było słychać cykanie switcha, następnie wyskakiwał błąd F9 - zraszanie naprzemienne.
    Wyczyściłem cały wewnętrzny układ spryskiwaczy (jak zaleca producent) i teraz pompa wypompowuje wodę i druga pompa zaczyna spryskiwać naczynia, ale po ok. minucie przestaje i znów słychać cykanie switcha i wywala błąd F9.
    Nie wiem co robić. Proszę o pomoc.
    Czy to pompa padła, czy moduł sterujący?
  • Poziom 15  
    Problem rozwiązany.
    Po odkręceniu przedniego panelu na drzwiach okazało się, że jeden z przewodów (a dokładnie pomarańczowy) w ochronnej koszulce między zmywarką a drzwiami był przerwany.
    Wystąpiło zmęczenie materiału.
    Kabel zlutowałem i zmywarka działa, tak jak powinna.
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam ten model ~7 lat,do niedawna dobrze działał ,niedawno pojawił się błąd F9 w nieregularnych ostępach czasowych podczas pracy na różnych programach. Wezwany serwis przeczyścił tylko odpływy zainkasował kasę lecz nie naprawił usterki.Kierując się kodem błędu wymontowałem pompkę zraszania naprzemiennego i okazało się że w środku zestyk pomocniczy był mocno zaśniedziały (podawał ,nie podawał sygnału do sterownika).Sprawdzając przy okazji prawidłową pracę silniczka przeczyściłem również zestyki. Po ponownym zamontowaniu zmywarka prawidłowo działa(uwaga na prawidłowy montaż trzech o ringów).Koszt nowej pompki~150PLN- na razie udało się zaoszczędzić.pozdrawiam :D
  • Poziom 1  
    Witam
    tez mam problem z F9. Po zalaczeniu na programie P6 zmywarka chodzi okolo 1minuty(choc czasem dluzej) slychac switcha okolo 10 razy(pstrykanie) w ciagu minuty a potem wywala blad F9
    chce sprawdzic pompke zraszania naprzemiennego tylko gdzie ona jest i jak ja sprawdzic? Prosze o pomoc(zaczynajac od lokalizacji pompki zraszania naprzemiennego) opis wg zdjecia Zmywarka Mastercook ZBI-3646A błąd F9 - co robić ? Zmywarka Mastercook ZBI-3646A błąd F9 - co robić ?
  • Poziom 17  
    Witam
    Podpowiedz do kazo.m
    W wolnej chwili zrób "wstawkę" tzn. wytnij uszkodzony przewód i połącz w dwóch miejscach tak aby luty nie znajdowały się w miejscu gdzie przewód zgina się
    Pozdrawiam