Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Mastercook ZBI-3646A błąd F9 - co robić ?

kazo.m 08 Jan 2014 09:44 13233 4
    kazo.m
    Level 15  
    Witam!
    Mam zmywarkę jak w temacie.
    Od kilku lat pracowała bez zarzutu, aż do wczoraj.
    Najpierw pompa wypompowywałą wodę i było słychać cykanie switcha, następnie wyskakiwał błąd F9 - zraszanie naprzemienne.
    Wyczyściłem cały wewnętrzny układ spryskiwaczy (jak zaleca producent) i teraz pompa wypompowuje wodę i druga pompa zaczyna spryskiwać naczynia, ale po ok. minucie przestaje i znów słychać cykanie switcha i wywala błąd F9.
    Nie wiem co robić. Proszę o pomoc.
    Czy to pompa padła, czy moduł sterujący?
    kazo.m
    Level 15  
    Problem rozwiązany.
    Po odkręceniu przedniego panelu na drzwiach okazało się, że jeden z przewodów (a dokładnie pomarańczowy) w ochronnej koszulce między zmywarką a drzwiami był przerwany.
    Wystąpiło zmęczenie materiału.
    Kabel zlutowałem i zmywarka działa, tak jak powinna.
    keyo3
    Level 1  
    Witam.
    Mam ten model ~7 lat,do niedawna dobrze działał ,niedawno pojawił się błąd F9 w nieregularnych ostępach czasowych podczas pracy na różnych programach. Wezwany serwis przeczyścił tylko odpływy zainkasował kasę lecz nie naprawił usterki.Kierując się kodem błędu wymontowałem pompkę zraszania naprzemiennego i okazało się że w środku zestyk pomocniczy był mocno zaśniedziały (podawał ,nie podawał sygnału do sterownika).Sprawdzając przy okazji prawidłową pracę silniczka przeczyściłem również zestyki. Po ponownym zamontowaniu zmywarka prawidłowo działa(uwaga na prawidłowy montaż trzech o ringów).Koszt nowej pompki~150PLN- na razie udało się zaoszczędzić.pozdrawiam :D
    disolll
    Level 1  
    Witam
    tez mam problem z F9. Po zalaczeniu na programie P6 zmywarka chodzi okolo 1minuty(choc czasem dluzej) slychac switcha okolo 10 razy(pstrykanie) w ciagu minuty a potem wywala blad F9
    chce sprawdzic pompke zraszania naprzemiennego tylko gdzie ona jest i jak ja sprawdzic? Prosze o pomoc(zaczynajac od lokalizacji pompki zraszania naprzemiennego) opis wg zdjecia Zmywarka Mastercook ZBI-3646A błąd F9 - co robić ? Zmywarka Mastercook ZBI-3646A błąd F9 - co robić ?
    itam67
    Level 17  
    Witam
    Podpowiedz do kazo.m
    W wolnej chwili zrób "wstawkę" tzn. wytnij uszkodzony przewód i połącz w dwóch miejscach tak aby luty nie znajdowały się w miejscu gdzie przewód zgina się
    Pozdrawiam