Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40F6400 - problemy z obrazem.

15 Sty 2014 13:19 4320 1
 • Poziom 1  
  Od poniedziałku jestem posiadaczem tego telewizora. Ustawienia poniżej znalazłem chyba na tym forum ale dokładnie nie do tego telewizora tylko innego modelu ale też serii 6.
  A więc obraz był na początku ok. Dla testu wziąłem z VOD Madagaskar 3, w końcu to film animowany więc jest bardzo dużo kolorów. Zauważyłem kilka mankamentów:
  1. Gdy był widok z ZOO na 4 wieżowce, piorunochrony falowały, jakby w starych telewizorach CRT.
  2. Gdy Alex stał za bramą po przybyciu do ZOO, fragmenty bramy ( dokładnie krawędzie wzdłuż stalowych rur ) falowały biało czarnym paskiem.
  Później oglądałem reklamy. Przy reklamach różnych leków , te napisy małym białym druczkiem były troche rozmazane.
  Następnie włączyłem film ( 12 rund) w którym były dynamiczne akcje, szybkie ruchy itp. to logo Polsatu w prawym górnym rogu i 12 na żółtym tle w lewym górnym roku rozmazywały się gdy np ktoś szybko przebiegał przed kamerą ( jakby pojawiało sie kilka odcieni obok ).
  ostatnia sprawa to gdy klikam na info na pilocie dekodera, aby uzyskać info o danym programie, to czcionka na sekunde sie rozmazuje, tak samo gdy klikam strzałką na następne programy, pojawia sie rozmazana czcionka po czym po sekundzie jest ok. Nie wiem czy to problem z Motion plus, trybem czy balansem bieli lub czymś innym...
  Podaje moje ustawienia i licze na odpowiedź.


  Tryb obrazu: Standardowy
  Podświetlenie: 10
  Kontrast: 85
  Jasność: 44
  Ostrość: 20
  Kolor: 50

  Ustawienia zaawansowane:

  Kontrast dyn.: Wyłączony
  Tonacja czerni: ciemna
  Odcień skóry: 0
  Tylko tryb RBG: wyłączony
  Przestrzeń kolorów: Auto
  Balans bieli:
  Przes.C 24
  Przes.Z 26
  Przes.N 23
  Wzm.C 18
  Wzm.Z 26
  Wzm.N 21

  Opcje obrazu:
  Tonacja kolorów: Ciepły 2
  Czysty obraz cyfrowy: Auto
  Redukcja zakłóceń MPEG: wyłączony
  Tryb film: Auto 2
  Motion Plus: płynny
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 10  
  rodgers99 napisał:

  1. Gdy był widok z ZOO na 4 wieżowce, piorunochrony falowały, jakby w starych telewizorach CRT. (efekt falowania = interferencje, zakłócenia sygnału, źle ekranowany kabel, po euro?, nie wiem spróbuj poniższych ustawień i włącz bajkę zobacz czy pomogło)

  2. Gdy Alex stał za bramą po przybyciu do ZOO, fragmenty bramy ( dokładnie krawędzie wzdłuż stalowych rur ) falowały biało czarnym paskiem. (niestety brak filtra grzebieniowego 3d w tv samsung, np w Panasonic to jest i dlatego tak sie dzieje)
  Później oglądałem reklamy. Przy reklamach różnych leków , te napisy małym białym druczkiem były troche rozmazane (słaba jakość sygnału, lub parametr ostrość dużo wyżej 70-90 i u mnie na TVN HD widać dokładnie te napisy ale zależy od reklamy)
  Następnie włączyłem film ( 12 rund) w którym były dynamiczne akcje, szybkie ruchy itp. to logo Polsatu w prawym górnym rogu i 12 na żółtym tle w lewym górnym roku rozmazywały się gdy np ktoś szybko przebiegał przed kamerą ( jakby pojawiało sie kilka odcieni obok ). (włącz redukcję zakłóceń MPEG na średni czysty obraz cyfrowy na średni)
  ostatnia sprawa to gdy klikam na info na pilocie dekodera, aby uzyskać info o danym programie, to czcionka na sekunde sie rozmazuje, tak samo gdy klikam strzałką na następne programy, pojawia sie rozmazana czcionka po czym po sekundzie jest ok. Nie wiem czy to problem z Motion plus, trybem czy balansem bieli lub czymś innym... (też kiedyś to widziałem, teraz już nie, zrób te ustawienia co poniżej)


  Kopia mojego posta z innego forum do TV f6100: Polecam spróbować
  Jestem autorem tekstu dodałem teraz drobne poprawki:


  Cytat:
  Też jestem zdania że jedynym trybem do oglądania Telewizji na f6100 jest tryb FILM ale pozmieniany, chociaż wszystko zależy jakie źródło podłączymy, wykorzystałem ustawienia bieli podane przez "tdx" myślę że są lepsze niż te standardowe.
  Resztę pozmieniałem pod siebie podaje poniżej:
  Ustawienia robiłem dla sygnału dekodera cyfrowego multimedia Polska podłączony pod Euro (jak kupie hdmi podam na ile widać różnicę)

  Spędziłem nad tymi ustawieniami ze 2 godziny więc nie są na tak na pałę a przemyślanie.

  Dzięki tym ustawieniom uzyskałem obraz możliwie "zbliżony" do plazm, czyli większa paleta barwna i słabsze nasycenie kolorów, twarze nie są już czerwone i nie świecą.

  Tryb obrazu FILM
  podświetlenie 13 (dla testu spróbuj zmniejszyć podświetlanie na 4-6 obraz robi się przyjemny (obecnie na takim oglądam=trzeba przyzwyczaić wzrok stopniowo) i jest dużo mniejsze zużycie energii)
  kontrast 96
  Jasność 50-70 (albo lepsza czerń albo więcej szczegółów) ja 61
  Ostrość 80 -100 (poniżej 80 będzie rozmazywał się obraz) ja 80
  Kolor50-65 ja 60
  Odcień G50/R50

  Opcje zaawansowane
  kontrast dynamiczy średni
  Tonacja czerni Najciemniejsza
  Odciń skóry +5
  Tylko tryb RGB Wył
  Przestrzeń kolorów użytkownika:

  czerwony czerwony 44
  zielony zielony 55
  niebieski niebieski 55
  reszta bez zmian

  10pt Balans bieli Wł
  Gamma ja -3 -2 w zależności od preferencji od -3 do +3 można ustawić.
  Wzorce zaawansowane Wył

  Opcje obrazu
  Tonacja koloru musi być chłodno ewentualnie standardowy i wtedy jest dużo większa paleta barwna (inny tryb jak chłodno lub standardowo nie będzie pasował do pozostałych ustawień, znowu się zrobią czerwone twarze)
  czysty obraz cyfrowy średni
  Redukcja zakłóceń MPEG średni
  Poziom czerni HDMI (po Euro ustawiałem)
  tryb Filmu AUTO 1
  Motion Plus polecam Użytkownika i tak ustawić:

  Redukcja rozmycia 4-7 (należy dobrać żeby skoków nie było widać)
  Redukcja drgań 7
  Wyraźny ruch (LED) ja Włączone (ciemniej, ale dużo lepsza płynność i ostrość obrazu) raczej musi być włączony, zależy co uważasz za lepsze.

  10pt Balans bieli
  Interwał|czerwony|zielony|niebieski
  1 0 1 0
  2 1 0 -2
  3 0 0 2
  4 0 0 0
  5 -1 0 +1
  6 0 -1 0
  7 -1 -2 -2
  8 0 2 1
  9 1 0 0
  10 2 1 0

  Balans Bieli
  C 25
  Z 25
  N 27
  C 19
  Z 22
  N 21

  HDMI:

  po podłączaniu HDMI do dekodera Multimedii najlepsza jakość obrazu jest na 1280x720/50p (nie full HD)
  tryb film nadal jest okej można trochę teraz poodkręcać i obowiązkowo włączyć Poziom czerni HDMI NISKO, oczy już mi się przyzwyczaiły że z jasności 13 zjechałem do jasności 5-6, niski pobór prądu i ładniej wygląda, bardziej jak plazma. Czasem tryb dynamiczny też jest okej ale na tonacji kolorów chłodno lub standardowy i niskim podświetlaniu, motion plus 4 i 7


  Materiały z USB Full HD :
  Avatar full HD 3D tryb obrazu OBOWIĄZKOWO dynamiczny i Motion Plus 5 5 plus Wyraźny ruch Led włączone wygląda bajecznie.

  Tryb film i moje ustawienia do Avatara zupełnie się nie sprawdzają.
  Natomiast do filmu The Dark Knight ustawienia dynamiczne powodują zbyt duży kontrast gubią sie szczegóły i czerwone twarze i znowu mój tryb film jak dla mnie super tylko trzeba wyłączyć "wyraźny ruch (LED)" (zbyt ciemno na włączonym)

  Reasumujać tryb dynamiczny tylko do gier lub filmów opartych o technologię Komputerową.
  Tryb film do pozostałych.


  Dodano po 22 [minuty]: