Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWS1020 - Wymiana łożyska

All Gomez 20 Sty 2014 10:00 5796 0
  • #1 20 Sty 2014 10:00
    All Gomez
    Poziom 2  

Wymiana łożyska w pralce Electrolux EWS1020.
    Wymiana nie jest taka trudna gdyż dostęp i sposób zmontowania pralki bardzo ułatwia dostęp do wszystkich elementów. Potrzeba dosłownie kilku kluczy.
    Ja nie demontowałem programatora i komory na proszek co skutkowało małym problemem przy montażu zbiornika na wodę z bębnem na zawiesiach ze sprężyn ale się udało.
    Aby dostać się do łożyska bębna należy wyciągnąć zbiornik z bębnem i rozkręcić zbiornik ma 16 śrub.
    Przed wyciągnięciem zbiornika należy dokręcić wszystkie wężyki od proszku, do pompy spustowej i hydrostatu, odpiąć fartuch gumowy przy drzwiach wsadowych (uwaga delikatny pierścień z plastiku należy lekko podważyć na łączówce) oraz wyciągnąć konektorki z grzałki i zdemontować silnik (ja nie odpinałem kostek od silnika) dodatkowo zdemontowałem obciążnik zbiornika od strony koła napędowego.
    Łożysko jest zabezpieczone simmeringiem i pierścieniem, mocno jest pasowane wiec trzeba użyć ściągacza lub zrobić go np. z podkładki i śruby M12 i kawałka kątownika.
    Montaż w kolejności odwrotnej, łożysko również montowałem przy pomocy własnej produkcji ściągacza.
    Co wymieniałem- oczywiście łożysko które po 12 latach pracy trochę wyło przy wirowaniu oraz simmering i grzałkę która wyglądała na trochę sfatygowaną. Koszt oryginalnych części ok 340zł, podróbki ok. 150zł. Należy się zastanowić czy nie lepiej kupić nowej pralki za ok. 1000zł.
    1. S1D-MG-CMMI-422 Łożysko do pralki EWS1020 (Electrolux) 119.77zł
    2. BCS-XP-CMMI-422 Simmering do pralki EWS1020 (Electrolux) 60.52zł
    3. 8JW-ML-CMMI-422 Grzałka do pralki EWS1020 (Electrolux) 148.65zł
    Electrolux EWS1020 - Wymiana łożyska Electrolux EWS1020 - Wymiana łożyska Electrolux EWS1020 - Wymiana łożyska Electrolux EWS1020 - Wymiana łożyska Electrolux EWS1020 - Wymiana łożyska Electrolux EWS1020 - Wymiana łożyska Electrolux EWS1020 - Wymiana łożyska

3 0