Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EW 1043s

14 Sty 2006 15:00 3228 8
  • Poziom 10  
    Pralke mam od dobre kilku lat. Ostatnio zauwazylem ze spod bębna dochodza dziwne odgłosy przypominajace pstrykanie, jakby cos podeszło i nie chcialo puscic... Jak najprosciej moge dostac sie do wnetrznosci bebna zeby usunac ta usterke??? Jeszcze mam jedno pytanie dotyczace łozyska-gdzie ono sie znajduje i w jakiej cenie mozna je dostac?
    Dziekuje za jakiekowik porady zwiazane z moim problemem.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    co do pstrykania to zdejmij wąż który łączy bęben z pompką pewnie cos tam wpadło i chaczo o zbiornik .Co do łożysk to z praktyki powiem że są w cenie do 15 pln za sztukę plus uszczelka
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Rzeczywiści co do pstrykania to problem tkwił na łączeniu przewodu od pompki i bębna. Usunęlem element ktory to powodował, a byl to drut niewielkich rozmiarow.
    Powracając do sprawy łozyska chciałbym jeszcze raz sie dowiedzieć gdzie ono sie znajduje...? Z moich badań wynika ze jest ono pod kolem napędzajacym, ale nie wiem czy nie sa błedne moje myśli. Jesli jest tak jak mówie to czy przy dostaniu sie do łożyska należy zdjąść ta gwiazde która jest umocowana z tyłu bębna pod kołem napędzającym?
    Oraz czy konieczna jest rownież wymiana uszczelki?
    Dziekuje za dotychczasowe porady.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Tak należy zdemontować koło pasowe i później tą gwiazdę bo to w niej znajdują się łożyska. A co do uszczelnienia to trzeba go wymienić przy każdej zmianie łożysk.
  • Poziom 10  
    Zrobilem tak jak mi radziliscie i rzeczywscie wszystko poszlo po masle, ale mam jeszcze jedno pytanie: czy oprocz rozyska na kole pasowym istnieja komponenty ktore sa odpowiedzialne za glosna prace pralki w/w???
    Dziekuje za dotychczasowe wskazowki okazaly sie bardzo pomocne.
    Pozdrawiam domino.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Przepraszam za amatorszczyzne ale chcialbym sie jeszcze dowiedziec ja zalozyc uchwyty wewnatrz bebna pralki? One sa rowniez na zatrzaski jak i na srubki. zawsze zakladalem na zatrzaski a srubki pomijalem gdyz trzeba bylo je wkrecac od zewnetrznej strony a tam nie ma podejscia najlepszego a po drugie nie wiem jak tam podejsc najlatwiej??? Zatrzaski slabo sie trzymaly i czesto podczas prania ulegaly uszkodzeniu. A jak juz ja naprawiam to chcialem zrobic raz a dobrze. Prosze o pomoc.
  • Poziom 15  
    Spróbuj wkręcić tą śrubkę przez otwór po wyciągnięciu węża odpowietrzającego co jest między zbiornikiem a zasobnikiem w górnej części zbiornika.