Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renowacja drzwi wybór farby

23 Sty 2014 19:53 2826 7
  • Poziom 8  
    Drzwi pokryte są obecnie białą emalią akrylową. W castoramie kupilem środek do usuwania farb akrylowych który użyję. Zastanawiam się czym teraz pomalować. Olejne farby śmierdzą ale są mocne i wytrzymałe. Te akrylowe emalie ponoć nie żółkną, ale za to słabo się trzymają, czego miałem okazję doświadczyć....
    Proszę o podpowiedzi.

Szukałem na elektrodzie i wiem że dany problem był już poruszany lecz 4 lata temu ,,Renowacja starych drzwi-wybór farby,, i polecono tam farbę ,,ftalową (nie alkidową),,gdzie to jest to samo ,albo autorenolak. Tamte odpowiedzi mi nie pomogły :cry: więc zakładam temat.
  • Poziom 8  
    Dzień dobry. Dzięki saskia za linka. Po przeczytaniu tematu widzę że masz o farbach i technice nakładania duże pojęcie. Troszkę się wystraszyłem tych wszystkich niezbędnych warstw na osb. Chyba raczej skłonie się ku malowaniu olejną farbą ponieważ mam nadzieję że będzie prościej. Rozbraja mnie nazwa typu ,,emalia,, akrylowa, ftalowa...

Widzę to tak
    Drzwi pomalowane tą emalią oczyszczę używając środka z castoramy do usuwania wyrobów akrylowych. I tu się zaczyna...
    Drzwi są lekkie jak z jakiejś płyty pilśniowej ale słoje przypominają w strukturze drewno. Na teraz nie mam pojęcia z czego one są ale wieczorem postaram się dowiedzieć. Nie chce tylko pomazać farbą. Chcę aby to było mocne i ładnie zrobione. Dodam że chcę to sam zrobić.
  • Poziom 38  
    Wrzuc zdjecie tych drzwi, bo cos mi sie widzi ze to najtansze "papierowe" drzwi pokryte cienka twarda pilsnia i oklejone fornirem, lub nawet nie, a tylko pilsnia ma wytloczone sloje drewna na powierzchni.
    Jesli to takie wlasnie drzwi, to usuwanie czymkolwiek tej emalii zniszczy drzwi kompletnie, a ogolnie renowacja takowych kilkukrotnie przekroczy wartosc takich samych nowych drzwi.
  • Poziom 8  
    Mam nadzieję że to nie są właśnie takie... To są drzwi porta. Zrobię fotki to wstawię. Jeśli nie mogę usunąć farby to już chyba nic nie będzie można z nimi zrobić??
  • Poziom 38  
    http://www.porta.com.pl/katalog_online/katalog_porta/

W katalogu powyzej widac wyraznie z czego sa robione ich drzwi i nie polecam zadnego z ich wyrobow (nie tylko ich, ale i innych podobnie robiacych drzwi).
    To po prostu tandeta, ladnie wykonczona dla oka, a w srodku prasowane smieci z tartaku. :-(
  • Poziom 8  
    LONDYN pełne na str.12 te same :(. Ale liiiipaaa. A co radzisz oprócz wymiany???

Dodano po 15 [minuty]:

Moze inaczej. Pracuje u kolegi, a w zasadzie u jego mamy(wykończeniówka). Coś w rodzaju przysługi. On jest informatykiem i mi pomaga jak mi się coś z....e, a ja budowlańcem. Robię remont przedpokoju za grosze(2 pomieszczenia): zerwanie tapet, pod spodem płyty karton gips kładzione przez..... szkoda gadać. Jestem na etapie gładzi i tych nieszczęsnych drzwi. Chciała je odświeżyć, czyli pomalować. 3 drzwi takie same. Czy jedynym wyjsciem bedzie kupno nowych?
  • Poziom 38  
    Papier 180 szary woskowany, zgrubne zmatowienie, szpachla miekka, ponowne szlifowanie, primer (grunt), preszlifowanie wyrownujace, podklad i nawierzchniowa.
    Zdzieranie starej emalii ogranicz do sciagniecia tej zluszczajacej sie, a miejsca uskoku miedzy zluszczeniem a dobrze trzymajaca sie emalia, wyszpachluj miekka szpachla. na to tak jak w pierwszym zdaniu.