Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon 4LB - Szukam taniego zamiennika z instrukcją podłączenia

25 Sty 2014 18:44 1845 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    posiadam uszkodzony unifon 4lb widoczny na foto:

Unifon 4LB - Szukam taniego zamiennika z instrukcją podłączenia

Poszukuję jak najtańszego zamiennika ~50 zł, proszę również o pomoc w podłączeniu kabelków ze starego unifonu do nowego sprzętu. Zależy mi również, aby w nowym sprzęcie nie trzeba było łączyć kabli poprzez lutowanie.

Pozdrawiam,
    Marek
  • Pomocny dla użytkowników
    Większość dostępnych unifonów łączy się na zaciski śrubowe. Praktycznie nie spotkałem wymagających lutowania. Ten, którego szukasz powinien być do systemów analogowych 4, 5 lub 6 żyłowych. Jest ich całe mnóstwo, m.in. Wekta TK-6, Urmet, Fenix, Fermax, Amplyvox, Laskomex itp.
    Twój stary unifon to GM-WO.
    Pod zaciskami od lewej masz kolejno:
    2 - masa (niebieski)
    4 - mikrofon (biały)
    3 - słuchawka (zielony)
    1 - wywołanie (czerwony)
    Polecam Wekta TK6, który jest tani i zupełnie dobry. Oczywiście każdy unifon zakupiony ma instrukcję podłączenia. Wspomniany Wekta TK-6 ma kolejno od lewej:
    1 - wywołanie
    2 - masę
    3 - słuchawkę
    4 - mikrofon
    Tu nawet numeracja się pokrywa ze starym. Jak kupisz inny unifon, to musisz zweryfikować jego podłączenie.
  • Poziom 27  
    zybex napisał:
    Polecam Wekta TK6,...

Dodam tylko, że w tym unifonie trzeba pamiętać o tym, żeby założyć zwory do pracy z linią 3+1.
  • Pomocny dla użytkowników
    Ostatnio montowałem 2 sztuki tych unifonów do instalacji 4 żyłowych i zworek nie musiałem ruszać, bo producent ustawia je do takich instalacji.
    Poza tym wspomniana Wekta ma regulację głośności wywołania (z boku unifonu) i jest też możliwość regulacji wzmocnienia mikrofonu (potencjometr wewnątrz unifonu). Wymienionych regulatorów nie ma wiele podobnych unifonów.