logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lemet 80L z termostatem RTS-3 - Wyłącza podgrzewanie za wcześnie

Mery84 31 Sty 2014 11:13 2871 5
REKLAMA
  • #1 13243075
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7034
    Pomógł: 427
    Ocena: 271
    Cześć!

    Rzecz dotyczy bojlera jak wyżej, z termostatem RTS-3 18A 250V i grzałką 2kW
    Grzał do tej pory bez zarzutu do 75° niestety od kilku dni nie dogrzewa i wyłącza się po dogrzaniu do 60-62°

    Sam termostat działa ok - reaguje poprawnie na zmianę zakresu np. przykręcony do połowy grzeje do ok 45 stopni, wyłącza grzałkę itd.

    Problem jest tylko podczas grzania z ustawieniem max gdzie zawsze grzał do 75°.

    Zdjąłem ten termostat, sprawdziłem sondę, znajomy sprawdził twardość wody i nie jest to problem kamienia.

    Czy w takim przypadku można termostat naprawić w jakiś sposób, wyczyścić, cokolwiek czy powinno się go wymienić po prostu?
    Kupić taki z tego co widziałem nie jest problem ale może nie będzie takiej potrzeby ;).
  • REKLAMA
  • #2 13245781
    movzx
    Poziom 40  
    Posty: 6585
    Pomógł: 731
    Ocena: 1267
    Mery84 napisał:
    znajomy sprawdził twardość wody i nie jest to problem kamienia.
    A ilość tegoż kamienia wewnątrz zbiornika została sprawdzona? Bo jeśli grzałka grzeje kamień to właśnie tak się dzieje.
  • REKLAMA
  • #3 13247064
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7034
    Pomógł: 427
    Ocena: 271
    movzx napisał:
    Mery84 napisał:
    znajomy sprawdził twardość wody i nie jest to problem kamienia.
    A ilość tegoż kamienia wewnątrz zbiornika została sprawdzona? Bo jeśli grzałka grzeje kamień to właśnie tak się dzieje.


    Nie, woda nie była spuszczana, bojlera nie otwierałem. Zbiornik ma półtora roku, nawet do wymiany anody jest jeszcze półtora.

    Dwa, to nie wydaje mi się (choć agd to nie moja branża), że kamień na zbiorniku działa automagicznie z dnia na dzień. Jednego dnia bojler grzał jak zwykle, a następnego dnia o 15 stopni mniej.
  • REKLAMA
  • #4 13254169
    apa66
    Poziom 13  
    Posty: 38
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    Jeśli bojler ma 1,5 roku to jest na gwarancji -zgłoś do serwisu,jeżeli nie-podmień termostat - jak nie pomoże to na 100% kamień w zbiorniku.
  • REKLAMA
  • #5 13254779
    peter falk
    Specjalista AGD
    Posty: 7549
    Pomógł: 1158
    Ocena: 3357
    Kup nowy, ale z krótszą sondą.
  • #6 13255615
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7034
    Pomógł: 427
    Ocena: 271
    apa66 napisał:
    Jeśli bojler ma 1,5 roku to jest na gwarancji -zgłoś do serwisu,jeżeli nie-podmień termostat - jak nie pomoże to na 100% kamień w zbiorniku.

    Nie jest. 12 miesięcy elektryka, 5 lat zbiornik.

    peter falk napisał:
    Kup nowy, ale z krótszą sondą.

    Dzięki.
REKLAMA