Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Laser Jet 6L - Brudzi papier

02 Lut 2014 20:23 4866 14
  • Poziom 10  
    Podczas drukowania stron brudzi papier. Oprócz wydrukowanej strony pojawiają sie czarne plamy.
  • Moderator
    Wklej skan/zdjęcie takiej, brudnej kartki.
  • Poziom 11  
    Mam nadzieję że nikt nie będzie miał nic przeciwko jeżeli podepnę się pod temat. Mam HP 6L która bardzo brudzi papier. Nie jestem w stanie powiedzieć jak to postępowało ponieważ dostałem ją już tak działającą. Za pewnik przyjąłem że to może być problem z tonerem więc wymieniłem całość (mając nadzieję, że zapewnienia o nowym wałku i listwie są prawdziwe).

Pierwsze dwa zdjęcia pochodzą z przed wymiany tonera.
    HP Laser Jet 6L - Brudzi papier HP Laser Jet 6L - Brudzi papier

Kolejne trzy to wydruk po wymianie.
    HP Laser Jet 6L - Brudzi papier HP Laser Jet 6L - Brudzi papier HP Laser Jet 6L - Brudzi papier

Dodatkowo jestem ciekaw czy wałek powinien być czysty (nie mam doświadczenia z drukarkami HP ale miałem wrażenie że listwa powinna zebrać toner i wałek powinien być czysty)?
    Załączyłem również zdjęcie wałka światłoczułego.

Być może ktoś będzie w stanie mi doradzić gdzie szukać kolejnych rozwiązań problemu? Czy warto reklamować toner czy może to normalne jak on wygląda?
    Czy problem może być z utrwalaniem wydruku (mam wrażenie że kartki które opuszczają moją kyocerę są cieplejsze od tych z HP)?
  • Poziom 18  
    Moduł bębna rozjechany na zero.
    Rura bębna powinna być idealnie czysta.
    Przenoszenie obrazu też raczej wina modułu bębna.
    Proste rozwiązanie które pozwala określić czy brudzi bęben czy fuser
    to złapać kartkę przed utrwalaniem.
    Toner oczywiście reklamować.
    Zobacz jak wygląda stary po wydruku.
  • Poziom 11  
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Jutro wybiorę się do sklepu gdzie zakupiłem toner i będę próbował go reklamować. Dzisiaj próbowałem złapać kartkę przed fuserem z dość marnym skutkiem - niby widać że wydruk nie jest czysty, ale ze względu na małą ilość miejsca obciera się o listwę zasłaniającą bęben i wygląda gorzej niż w przypadku przejścia przez fuser co nie daje możliwości rzetelnego porównania. Być może jest metoda jak to zrobić bardziej elegancko - będę wdzięczny za taką wskazówkę. A co do bębna z starego tonera to wygląda on następująco:

Dla porównania zrobiłem jeszcze raz zdjęcie tego tonera z nowego bębna:

• Poziom 18  
    Obydwa tonery rozwalone. W sprawnym module na bębnie nie ma prawa być jakikolwiek toner. Białą chusteczką możesz przejechać i ma być prawie czysta.
    Żeby zdiagnozować piec drukarkę zatrzymujemy tak by część kartki była już utrwalona. Wtedy mamy porównanie jak jakość jest przed piecem a jaka za.
    W Twoim przypadku przy tak rozwalonych tonerach taka diagnostyka nie ma sensu.
    Tutaj problem widać gołym okiem.

Dodano po 3 [minuty]:

Może masy brakuje, że obydwa tak nawalaję. Zobaczysz co będzie na nowym.
  • Poziom 11  
    Czyli jest możliwość, że jest to problem z elektroniką sterującą a nie z tonerem? Czy raczej nie iść w tym kierunku w pierwszej kolejności?
  • Poziom 11  
    No i sytuacja zdaje się nie mieć końca...

Dzisiaj odniosłem toner i dostałem nowy. Wydruki były by idealne gdyby nie poziome pasy cyklicznie się powtarzające... czyżby znowu uszkodzony toner (bęben światłoczuły jest czysty tak jak pisał wieslaw1967_40 )?

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    @Sługa WSI - Właśnie miałem pisać że udało mi się zlokalizować usterkę ale ubiegłeś mnie z swoją odpowiedzią... Możliwe jest że to drukarka spowodowała takie uszkodzenie bębna (tym razem toner otrzymałem zafoliowany i zabezpieczony razem z wydrukiem testowym od firmy Unink na którym wszystko wyglądało OK)?

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Witam z tego co widać na zdjęciach na górze na wydruku jest duszek czyli błąd elektrody w tonerze ale i rura bębna jest zabrudzona czyli zbierak, na fotkach niżej ewidentnie błąd napięcia na elektrodzie w tonerze