Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L55-A5299 - Zasilacz nie ładuje - druga reklamacja

jarooo 04 Lut 2014 14:25 1038 2
  • #1 04 Lut 2014 14:25
    jarooo
    Poziom 9  

Kupiłem laptop Toshiba. Po podłączeniu zasilacza laptop nie ładował się, a objawy pod Windowsem 8 wyglądały tak, jakbym go co chwilę podłączał i odłączał - ekran rozjaśniał się i przygasał co dwie sekundy, a w obszarze powiadomień stan baterii cały czas był na poziomie 6%, dodatkowo wyskakiwał komunikat aby podłączyć zasilanie.
    Sprawdziłem wymagania zasilania na obudowie laptopa: 19V, 4.74A, tymczasem otrzymałem zasilacz oryginalny Toshiby, ale o parametrach 19V, 2,37A.

Napisałem maila reklamacyjnego do sprzedawcy, ten przyjął reklamację. Dzisiaj otrzymałem nowy zasilacz, jednak o parametrach 19V, 3.42A.

Proszę o pomoc, czy ten zasilacz mogę używać w laptopie, czy też sprzedawca robi sobie jaja i nie potrafi wysłać odpowiedniego zasilacza?

Karta charakterystyki laptopa:
    http://cdgenp01.csd.toshiba.com/content/produ..._files/detailed_specs/satellite_L55-A5299.pdf

Dodano po 34 [minuty]:

Dodam jeszcze co zaobserwowałem na stronach producenta, a mi wydaje się dziwne, bardzo proszę o wyjaśnienie, chyba że mylę się w którymś punkcie?

1) Nie powinno się stosować zasilaczy o niższym natężeniu niż podaje producent.

2) Na laptopie jest jak byk podane: "90W (19V 4.74) 100-240V/50-60Hz AC Adapter"

3) Wchodzę na stronę Toshiby, w wyszukiwarkę podaję mój model: "L55-A5299" i wyskakuje wynik:
    http://www.toshiba.com/us/computers/laptops/satellite/L50/L55-A5299

4) Schodzę na dół strony i na dole po prawej klikam "shop for accessories"

5) Wyskakuje lista wszystkich peryferiów zgodnych z tym modelem laptopa, klikam na liście z lewej na "Power" (zasilanie). Otrzymuję jedyny słuszny wynik: 90-watowy zasilacz o parametrach "19V, 4.74A output". Numer modelu: PA5035U-1ACA

No to teraz odwrotnie.

1) Biorę do ręki zasilacz, który dzisiaj otrzymałem w ramach reklamacji. Na obudowie jest podany numer modelu: PA3917U-1ACA. Wpisuję go w pole szukania na stronie Toshiby.
    Wyskakuje wynik: zasilacz 65-watowy 19V, 3.42A.

2) Na samym dole w części opisowej zasilacza jest lista laptopów, z którymi zasilacz ten jest kompatybilny - "Compatibility:"
    I tutaj niespodzianka: na liście znajduje się mój laptop - Satellite L55.

Teraz już kompletnie zgłupiałem. Czyli co? Pasuje czy nie pasuje? :)

• #2 04 Lut 2014 16:48
    lisek
    Spec od monitorów

Jak na laptop z Intel Core i7-4700MQ 2.4Ghz + 8GB RAM to polecany zasilacz 42W czy 65W Stanowczo za MAŁO.
    Wszystkie "szanujące się " firmy zalecają 90W zasilacze jako niezbędne minimum dla przyjemnej pracy bez niespodzianek.

Cytat:
    90W AC Adapter / Charger / Power Supply Cord for Toshiba Satellite L55 / L55-A5226 / L55-A5234 / L55-A5278 / L55-A5284 / L55-A5284NR / L55-A5299 Laptop

*jest mowa o 120W

Seria L-55 to b. wiele modeli , dla których może i 42W zasilacz wystarczy.
    Słowo (compatibility) nie znaczy ,że to samo?
    Strona USA T. poleca 90W
    Link

• #3 04 Lut 2014 18:43
    scootie
    Poziom 10  

Zasilacz nie ładuje, bo daje za mało prądu. Zgłoś się do sprzedawcy żeby dał Ci oryginalny zasilacz 19V - 4.74A, bo inaczej nici z tego biznesu. Jeśli chodzi o oznaczenia to już niekoniecznie muszą się zgadzać, same part no. są najróżniejsze w świecie. Zasilacz ma być o takich parametrach jakie są na tabliczce znamionowej lub ewentualnie wyższych.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME