Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer V3-571G - Część klawiszy czasem nie działa

04 Lut 2014 17:27 2916 4
 • Poziom 2  
  Witam. Co jakiś czas przestają mi działać pewne klawisze, te najbardziej dokuczliwe to "i" "o", ale również nie działają wtedy np. niektóre numeryczne.
  Wiem, że problem występuje pd klawiszem "i", ponieważ gdy parę razy mocniej w niego stuknę zazwyczaj wszystko wraca do normy. Gdy przedstawiłem swój problem w sklepie, gdzie kupiłem laptopa sprzedawca stwierdził, że najprawdopodobniej "klawisze odklejają się od płyty głównej". Mam laptopa jeszcze na gwarancji, ale nie chcę oddawać go do serwisu, ponieważ już raz się przejechałem na serwisie Acera, a poza tym jest mi on teraz potrzebny. Jeśli oddam na gwarancję to najwcześniej za około pół roku. Moje pytania są następujące:
  1. Czy ktoś miał podobny problem i mógłby pomóc zdiagnozować usterkę?
  2. Czy da się to naprawić poprzez wyciągnięcie klawisza i "przeczyszczenie", a raczej czy jak już go wyciągnę to czy muszę nówkę wkładać czy stary bez problemu wejdzie na swoje miejsce? Nie wiem czy te zaczepy klawiszy są jednorazowe?

  Rozważam również rozkręcenie laptopa, utratę gwarancji i próbę podjęcie naprawy własnoręczne/ z pomocą bardzo dobrego elektryka (rodzina). Dodam, że laptop spadł kiedyś w torbie z niedużej wysokości, ale długi czas po upadku nic złego się nie działo.
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  "klawisze odklejają się od płyty głównej"? Przecież klawiatura jest wypinana osobno i jest połączona za pomocą taśmy.

  Jak dla mnie wygląda to na poluzowanie się taśmy bądź uszkodzenie klawiatury. Osobiście oddałbym go na gwarancję bo nie wiadomo do końca jaka jest przyczyna.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Pitti napisał:
  Gdy przedstawiłem swój problem w sklepie, gdzie kupiłem laptopa sprzedawca stwierdził, że najprawdopodobniej "klawisze odklejają się od płyty głównej"..

  To jest niemożliwe, chyba że miał na myśli płytkę (elektronikę) klawiatury bo normalnie możesz ją całą wyjąć a płyta główna zostaje. Ja bym słał na gwarancję skoro jeszcze jest, może za friko ci wymienią na nową niezużytą.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedzi. Podejrzewam, że mógł się tam dostać jakiś brud. Dlatego teraz głównie zastanawiam się czy wyciągnięcie klawisza oznacza uszkodzenie zaczepu i konieczność wymiany na nowy czy zazwyczaj zaczepy można użyć ponownie? Nie chcę kupować całego zestawu nowych klawiszy z zaczepami skoro nie mam pewności, że to cokolwiek zmieni. Muszę poszperać na ten temat w internecie, ale jeśli ktoś zna odpowiedź to prosiłbym o jej udzielenie w tym temacie ;).

  Jak już pisałem wolałbym (jeszcze) nie oddawać go na gwarancję, a jeżeli będzie to konieczne to dopiero za jakiś czas. Jeśli nie uda się rozwiązać problemu póki co będę musiał sobie jakoś radzić (najwyżej kupie najtańszą klawiaturę na usb jak już całkiem się spsuje czy coś...).
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  wyciąganie pojedynczych klawiszy różnie się kończy; moim skromnym zdaniem to nie jest dobry pomysł; lepiej jak koledzy sugerują oddać na gwarancję, zwłaszcza, jeśli przeżył uderzenie, bo może to być tylko poluzowana w złączu taśma, może jakimś cudem pęknięta, a może coś więcej; zazwyczaj klawisze są powiedzmy jak w macierzy 'liniami', jak multipleksowanie łączone, więc jak nie działają sąsiednie, które po ukosie są jeden pod drugim, np w typowych klawiaturach qaz albo ijn, okm, ew. iop, jkl to sugerowałoby wstępnie problem z linią wspólną od tych klawiszy, np taśmę; choć czasem taki efekt daje uszkodzenie kontrolera klawiatury, czy poprzez przegrzanie go lub upadek brak (momentami) styku jakiejś nogi od scalaka kontrolera klawiatury czy złącza klawiatury...