Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony CDX-5262

vespereq 02 Kwi 2005 22:04 3039 8
  • #1 02 Kwi 2005 22:04
    vespereq
    Poziom 26  

Witam serdecznie. Udało mi się zdobyć takie radyjko jak w temacie.. ktoś pochrzanił polaryzajcę, nie wiem jak to mozliuwe ale tak się stało, i radio umarło. podobno wczesniej były tez jakies kłopoty z CD.. wymieniłem zenerke 5.6V tranzystor 2SD... ukł scalony BA 3910, kondensator C326, i C501. Radio odpaliło ale Cd wyrzuca błąd E 04. na forum doszukałem się że to laser.. narazie najtaniej udalo mi się znaleźć za 55zł bo w cyborze juz po 100zł jest. mam kilka pytanek. z co odpowiada przełącznik SW 501 ... obok mam napisane p.select on i off. są też jakieś 2 przełączniki w tym pudle z laserem.. jeden na płytce a drugi niedaleko silnika. Może ktoś wie czy to napewno laser... moze mozna to jakos uratowac??. Dzieki za pomoc

0 8
  • Pomocny post
    #2 04 Kwi 2005 12:02
    djlj24
    Spec od car audio

Przełącznik Pselect = power select, wybiera czy ma się świecić zegarek (lub klawisze CD, FM) po podaniu ACC czy też nie.
    E 04 na 99% laser ale może być problem z serwoprocesorem.

0
  • #3 04 Kwi 2005 16:33
    oknores
    Poziom 13  

Witam
    mam podobne radio nie czyta mi płyty
    co moze byc przyczyną??

0
  • #4 04 Kwi 2005 19:38
    vespereq
    Poziom 26  

djlj24: dzieki serdeczne.. a wiesz moze do czgo są te przełączniki w samym mechanizmie CD .. są 2 ..

UPDATE: dodamtylko ze lasr zdaje sie nie swieci i wogle nie kreci płyta

0
  • Pomocny post
    #5 04 Kwi 2005 23:04
    tsuko
    Poziom 16  

vespereq and other look here:

http://www.eserviceinfo.com/browse.php?id=5

http://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search2

Download the arhive which is 5 parts "CD Repair tips by Tsuko" i have put there a pictures for examples.What i make before change optic and most time work's with years after that .This is tested on many models OPTICAL PICK UPS verry little part of them cannot be opend for this type of prophylaxis but most can :wink:

Regards

0
  • #6 05 Kwi 2005 07:47
    vespereq
    Poziom 26  

thx tsuko

UPDATE: kto wie czym czyścic taki laser??
    UPDATE: Laser is dead
    UPDATE: laser nie jest dead tylko poprostru nie dochodzi napięcie 5V do mechanizmu... od Q520 idzie 5V jedno idize prawidłowo a drugie traci się przy Q521 Emiter 5V(ok) baza 1.6V (powinno byc 4.3) col 1.6V (powinno byc 5V ) ktos ma jaklies pomysly??

0
  • #7 09 Sie 2007 00:29
    jony1507
    Poziom 10  

właśnie dzisiaj dostałem takie radyjko, ale niestety ma uszkodzoną końcówkę mocy w takim stopniu, że nie mogę odczytać napisu, jedynie co widać to SONY ???-00 .
    Prosiłbym o nazwę tego układu i ewentualnie czy jeszcze może coś być uszkodzone. Nie wiem czy jest opłacalna naprawa.

0
  • #8 21 Lip 2008 23:29
    darkkam
    Poziom 10  

Witam mam mały dylemat związany z w/w radiem, załączam zrzut schematu i zaznaczyłem w kwadracie czego nie mam przy wyprowadzeniach kabli. I tak GND /BLK/ - ma sie rozumieć masa, ACC /RED/ - "plus", i tu mam pytanie co z żółtym jest potrzeba go podłączać? do czego on służy?. Z góry dzięki za podpowiedz.

sony CDX-5262

dla jony1507 "jedynie co widać to SONY ???-00"

u mnie jest 160-00 /HA13151/

0
  • #9 22 Lip 2008 09:01
    SlaweK
    Poziom 43  

W tym radiu zółty to główne zasilanie radia i ma tam być plus stały, na czerwonym zaś ma być plus po stacyjce i oba muszą być by działało poprawnie. A ten kwadrat to pudełko w z filtrem przeciwzakłóceniowym, nie jest konieczne jeśli masz dobrze odkłócone auto ale jeśli jest to się je podłącza.

SławeK

0
  Szukaj w 5mln produktów