Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SONY CDX-4260R problemy z czytaniem p造ty ??

PIOTOM0 19 Oct 2006 10:05 1338 3
    PIOTOM0
    Level 20  
    Witam.
    Mam takie radyjko kupione razem z autem.
    Od samego pocz徠ku mam z nim problem.
    Po w這瞠niu p造ty zar闚no oryginalnej jak i nagrywanej na kompie z mp3 jest problem z odczytem.
    Dziwne zachowanie polega na pr鏏ie wielokrotnego szukania 軼ie磬i. Czasami uda mu si zaczyta p造t , czasami nie. Jest to kompletnie przypadkowe zachowanie. Czasami p造ta jest zaczytana za 1 razem , czasami kilka dni nie chce si czyta. Poza tym je瞠li ju zaczyta to czasami potrafi zgubi 軼ie磬 i to nawet wtedy gdy samochodzik stoi w miejscu.
    Podejrzewam optyk ale nie bardzo wiem jak si za to zabra.

W za陰czniku schemat.

Prosz o pomoc.

Piotom0
    Attachments:
    chomicki
    Level 21  
    Temat poruszany x razy. Dobierz si od optyki, oczy嗆 soczewk, sprawd czy czytnik bez opor闚 przesuwa si po prowadnicy, a je郵i to nie pomo瞠 to czytnik wymie na nowy (do sony s bardzo tanie).
    PIOTOM0
    Level 20  
    Mo瞠 i by poruszany, ale nie w tym radiu... Szuka貫m na forum i na temat tego radia niewiele znalaz貫m.
    Mo瞠 pode郵esz jaki wyja郾iaj帷y link...

Rzadko rozbieram radia i nie chc na dzie dobry czego uszkodzi.

Jak si dobra do tej optyki 瞠by jej nie rozregulowa ??

Czym czy軼i optyk czym smarowa mechanizm?

Z tego co si doczyta貫m ze schematu to jest to mechanizm KSS-521A
    Koszt sklepowy to ok 200 z - nie wiem czy tak tanio...
    A wygl康a tak:
    SONY CDX-4260R problemy z czytaniem p造ty ??

Na schemacie s dwa potencjometry Focus Gain i Focus Bias.
    Podejrzewam 瞠 jeden odpowiada za moc lasera , a drugi za ogniskowanie wi您ki. Nie bardzo wiem jak kr璚i 瞠by nie przedobrzy.

Pozdrawiam
    Piotom0
    chomicki
    Level 21  
    Mo穎 konkretnie o tym radiu nic nie ma, ale pocztytaj posty dotyczj帷e innych modeli z identycznymi objawami. Co do rozkr璚enia sprz皻u - je郵i si boisz to oddaj sprz皻 w fachowe r璚e. Je郵i jest dost瘼 do soczewki to czy嗆 j np kontaktem IPA. Cena nowego lasera to 120 z w poltronicu.