Witam
Naszła mnie pilna potrzeba wymiany starego domofonu Telekom RWT na nowy firmy Proel model PA 456
z tego co przeczytałem we wcześniejszych tematach to zaczynając od lewej mam:
Telekom RWT
11 - wywołanie (Beżowy)
12 - mikrofon (pomarańczowy)
13--
14 - słuchawka (zielony)
15 - masa (niebieski)
z - otwieranie (beżowy)
z - otwieranie (beżowy)
Nowego domofonu wg. schematu
ZL1 przycisk rygla
ZL2 przycisk rygla
ZL3 wkładka słuchawki
ZL4 mikrofon słuchawki
ZL5 wywołanie słuchawki
ZL6 masa słuchawki
Znając każdy z przewodów w starym podpiąłem pod nowy ten sam układ czyli:
11 - wywołanie (Beżowy) - ZL5 wywołanie słuchawki
12 - mikrofon (pomarańczowy) - ZL4 mikrofon słuchawki
14 - słuchawka (zielony) - ZL3 wkładka słuchawki
15 - masa (niebieski) - ZL6 masa słuchawki
z - otwieranie (beżowy) - ZL1 przycisk rygla
z - otwieranie (beżowy) - ZL2 przycisk rygla
Po wstępnym sprawdzeniu działa mikrofon i słuchawka, kiedy podpinam przycisk rygla na różne kombinacje razem, osobno, odwrotnie słychać szumy przez słuchawkę słychać jęki i stęki w kasecie domofonowej być może jest to zwarcie.
Drugim problemem jest wywołanie słuchawki czyli jakąś forma powiadomienia sygnał że ktoś się dobija, w starym RWT była to terkotka, choć na załączonych zdjęciach jej osobiście nie widzę.
I teraz co z nowym domofonem który nie posiada tego elementu, chociaż w opisie produktu są zostawione gniazda do wlutowania tzw.
GD- miejsce podłączenia dodatkowego głośnika wywołania(opcja)
ZGEN- złącze zewnętrznego generatora wywołania
Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu
Naszła mnie pilna potrzeba wymiany starego domofonu Telekom RWT na nowy firmy Proel model PA 456
z tego co przeczytałem we wcześniejszych tematach to zaczynając od lewej mam:
Telekom RWT
11 - wywołanie (Beżowy)
12 - mikrofon (pomarańczowy)
13--
14 - słuchawka (zielony)
15 - masa (niebieski)
z - otwieranie (beżowy)
z - otwieranie (beżowy)
Nowego domofonu wg. schematu
ZL1 przycisk rygla
ZL2 przycisk rygla
ZL3 wkładka słuchawki
ZL4 mikrofon słuchawki
ZL5 wywołanie słuchawki
ZL6 masa słuchawki
Znając każdy z przewodów w starym podpiąłem pod nowy ten sam układ czyli:
11 - wywołanie (Beżowy) - ZL5 wywołanie słuchawki
12 - mikrofon (pomarańczowy) - ZL4 mikrofon słuchawki
14 - słuchawka (zielony) - ZL3 wkładka słuchawki
15 - masa (niebieski) - ZL6 masa słuchawki
z - otwieranie (beżowy) - ZL1 przycisk rygla
z - otwieranie (beżowy) - ZL2 przycisk rygla
Po wstępnym sprawdzeniu działa mikrofon i słuchawka, kiedy podpinam przycisk rygla na różne kombinacje razem, osobno, odwrotnie słychać szumy przez słuchawkę słychać jęki i stęki w kasecie domofonowej być może jest to zwarcie.
Drugim problemem jest wywołanie słuchawki czyli jakąś forma powiadomienia sygnał że ktoś się dobija, w starym RWT była to terkotka, choć na załączonych zdjęciach jej osobiście nie widzę.
I teraz co z nowym domofonem który nie posiada tego elementu, chociaż w opisie produktu są zostawione gniazda do wlutowania tzw.
GD- miejsce podłączenia dodatkowego głośnika wywołania(opcja)
ZGEN- złącze zewnętrznego generatora wywołania
Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu