logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Domofon Telekom RWT zamiana na - brak sygnału wywołania, buczenie elektrozaczepu

hubo50 26 Lut 2014 00:17 3165 2
  • #1 13346210
    hubo50
    Poziom 9  
    Posty: 4
    Ocena: 1
    Witam

    Naszła mnie pilna potrzeba wymiany starego domofonu Telekom RWT na nowy firmy Proel model PA 456

    z tego co przeczytałem we wcześniejszych tematach to zaczynając od lewej mam:
    Telekom RWT

    11 - wywołanie (Beżowy)
    12 - mikrofon (pomarańczowy)
    13--
    14 - słuchawka (zielony)
    15 - masa (niebieski)
    z - otwieranie (beżowy)
    z - otwieranie (beżowy)

    Nowego domofonu wg. schematu

    ZL1 przycisk rygla
    ZL2 przycisk rygla
    ZL3 wkładka słuchawki
    ZL4 mikrofon słuchawki
    ZL5 wywołanie słuchawki
    ZL6 masa słuchawki

    Znając każdy z przewodów w starym podpiąłem pod nowy ten sam układ czyli:


    11 - wywołanie (Beżowy) - ZL5 wywołanie słuchawki
    12 - mikrofon (pomarańczowy) - ZL4 mikrofon słuchawki
    14 - słuchawka (zielony) - ZL3 wkładka słuchawki
    15 - masa (niebieski) - ZL6 masa słuchawki
    z - otwieranie (beżowy) - ZL1 przycisk rygla
    z - otwieranie (beżowy) - ZL2 przycisk rygla

    Po wstępnym sprawdzeniu działa mikrofon i słuchawka, kiedy podpinam przycisk rygla na różne kombinacje razem, osobno, odwrotnie słychać szumy przez słuchawkę słychać jęki i stęki w kasecie domofonowej być może jest to zwarcie.

    Drugim problemem jest wywołanie słuchawki czyli jakąś forma powiadomienia sygnał że ktoś się dobija, w starym RWT była to terkotka, choć na załączonych zdjęciach jej osobiście nie widzę.

    I teraz co z nowym domofonem który nie posiada tego elementu, chociaż w opisie produktu są zostawione gniazda do wlutowania tzw.
    GD- miejsce podłączenia dodatkowego głośnika wywołania(opcja)
    ZGEN- złącze zewnętrznego generatora wywołania Domofon Telekom RWT zamiana na - brak sygnału wywołania, buczenie elektrozaczepu

    Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu
  • Pomocny post
    #2 13346230
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Posty: 6959
    Pomógł: 1340
    Ocena: 2079
    Do prawidłowej pracy unifonu PA456 musisz zdjąć/przeciąć zwor ZW1 i ZW2 - system 6-cio żyłowy.

    Co do terkotki, to szukaj jej, bo na zdjęciu jej faktycznie nie widać. A w ogóle to jesteś pewny, że w starym unifonie właśnie ona dzwoniła/terkotała?

    Pozdrawiam
  • #3 13350138
    hubo50
    Poziom 9  
    Posty: 4
    Ocena: 1
    Witam

    W pierwszej kolejności chciałem podziękować za zainteresowanie.


    Poradziłem sobie zgodnie ze wskazówką odłączyłem zworki, a jeśli chodzi o sygnał wywołania to jest zainstalowany w centralce.

    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.


    Temat zamknięty
REKLAMA