Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus vk193d - monitor wyłącza się po sekundzie

Woreczeq 05 Mar 2014 11:33 1347 2
  • #1 05 Mar 2014 11:33
    Woreczeq
    Poziom 8  

Witam, mam nadzieję że odkopanie jest zasadne, otóż mam taki właśnie problem z tym modelem monitora który przyniósł mi kolega żebym mu naprawił, żeby zdiagnozować czy problemem jest układ zasilania czy świetlówki podłączyłem świetlówki z asusa do inwertera z innego lcd, ku mojej uciesze ładnie się zaświeciły i tak już pozostały, chcąc jeszcze upewnić się że to na pewno wina inwertera podłączyłem inwerter asusa do świetlówek innego sprawnego lcd, i tu już mina mi zrzedła bo te również się zaświeciły, wychodzi na to że w asusie zarówno inwerter jak i świetlówki są sprawne tylko nie chcą ze sobą działać, pytanie czemu, po zgaśnięciu podświetlenia obraz dalej jest wyświetlany, a kiedy przez sekundę po włączeniu jest to jest tak jakby różowy. Elektrolity wyglądają na sprawne ale ich jeszcze nie wymieniałem i nie wiem czy wymienić skoro na innych świetlówkach działa bez problemu, ktoś ma może pomysł co tu może być nie tak ? Pozdrawiam serdecznie.

0 2
  • #2 05 Mar 2014 19:05
    btomko
    Poziom 34  

Woreczeq napisał:
    który przyniósł mi kolega żebym mu naprawił,

Oddaj koledze, przeproś go i powiedz żeby zaniósł do naprawy komuś kto się na tym zna.

2
  • #3 06 Mar 2014 22:52
    Woreczeq
    Poziom 8  

Zapewne jest to jakieś rozwiązanie ale nie o to w samodzielnych naprawach chodzi, naprawiłem już sporo sprzętów w tym 2 monitory LCD, nie zrobiłem tego sam tylko korzystając z pomocy forumowiczów którzy spotkali się z podobnymi usterkami co ja (w Samsungu spuchnięte kondensatory - po wymianie śmiga, w Benq tranzystory+kondensatory również ładnie hula) oczywiście nie naprawił bym ich gdyby nie pomoc i informacje znalezione na forum, dlatego właśnie kolega stwierdził że jeśli ma i tak wyrzucić do mogę w nim pogrzebać skoro tak dobrze mi to idzie, nie uważam się za elektronika bo jeszcze wielu rzeczy nie rozumiem nie znaczy to że nie myślę i nie uczę się, jeśli ktoś zna przyczynę i ma rozwiązanie do problemu z którym się spotkałem i podzieli się tym to zwyczajnie spróbuję. Dlatego jeśli wiesz jaka może być przyczyna to podziel się proszę diagnozą ewentualnie podpowiedz gdzie szukać. Pozdrawiam

Moderowany przez Dzimi:

Następne "odkopanie" tematu zostanie "nagrodzone" ostrzeżeniem. Regulamin pkt.3.1.19.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo