Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica-Minolta, bizhub c252 - Żółte kropki na zadruku

thorgee 09 Mar 2014 21:55 1965 10
  • #1 09 Mar 2014 21:55
    thorgee
    Poziom 20  

Witam Szanownych Kolegów i proszę o pomoc, mianowicie mam w polu kolorówkę bizhub c252 w której na całej stronie pojawiają się przy zadruku kolorowym żółte kropki (na czarnym tego nie ma).
    Trochę przy maszynie posiedziałem na razie bez efektu ale zrobiłem następujące czynności:

-podmieniłem dev unit i wykonałem tcr
    -podmieniłem corona charge unit
    -wymieniłem na nowe opc i listwę
    -czyściłem szybę lasera (tę zaraza przed opc)
    -opróżniłem resztki pod listwą w pasie transferowym obrazu i module bębna
    -wykonanana inicjalizacja+stabilizacja
    -w celu zminimalizowania kropek zmieniłem ustawienia w background margin na +5, trochę mniej widoczne ale wciąż można je zauważyć

Żółte kropki (najlepiej widoczne na czarnym pasie transferowym) są równomiernie i dość gęsto rozmieszczone na całej powierzchni zadruku niczym siatka z dots punktów. Jednakże można zauważyć, że nie jest to idealnie prosta siatka co ok 1 cm (na takiej długości mieści się 3-4 punkty) któryś punkt jest lekko wyżej, po czym idą kolejne w rzędzie i znowu ten lekko wyżej. Wygląda to jak powielony obraz z małej powierzchni.
    Kropki pojawiają się zarówno przy drukowaniu z maszyny (np. strona demo color) jak i komputera.

Czyżby lustro lasera ?

0 10
  • #2 10 Mar 2014 17:06
    NEWPRINT
    Poziom 19  

Jeśli to takie kropki co myślę, to ponoć każda kolorówka robi takie żółte znaczniki zapisane w nich są informację po których można rozpoznać z jakiej maszyny został wydrukowany dany dokument.(gdzieś taka informacja mi się obiła o uszy) Ale powinny być one prawie nie zauważalne, dev unit? a developer nowy?

0
  • #3 10 Mar 2014 17:27
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Podmień jeszcze zespół transferu i płytę HV.

C.

0
  • #4 10 Mar 2014 21:17
    thorgee
    Poziom 20  

copyman napisał:
    Podmień jeszcze zespół transferu i płytę HV.

C.

pas transferowy czy rolki?

0
  • Pomocny post
    #5 10 Mar 2014 22:51
    diouff
    Poziom 13  

"na czarnym pasie transferowym" ? a co to jest czarny pas transferowy? Kropki zółte są zawsze i jest to m.in. s/n maszyny na wypadek np. podrabiania w celu identyfikacji. BTW-zamieść skan kolego albo lepiej - skan z przybliżeniem 'tychże' kropek.

0
  • #6 10 Mar 2014 23:35
    copyman

Zespół pasa transferowego . To chyba dość jasne ...

C.

0
  • #7 11 Mar 2014 00:12
    diouff
    Poziom 13  

Nie chodzi o to czy to jest jasne czy nie,ale skoro piszemy na forum 'profesjonalne' to chyba nie trudno pisać również precyzyjnie? Co to za określenie czarny pas transferowy, rozumiem pas transferowy po prostu ale po co to czarny? Czy jest żółty pas transferowy ? Może się czepiam , ale chyba precyzja w słownictwie jest również wskaźnikiem znajomości sprzętu. Zamieść kolego skan.

0
  • #8 11 Mar 2014 07:25
    thorgee
    Poziom 20  

Podmienię TB, zrobię fotki i wrzucę, żeby pokazać.

0
  • #9 11 Mar 2014 07:43
    copyman

Wybacz kolego Diouff ale je nigdzie nie użyłem sformułowania "czarny pas transferowy" ... W tej maszynie jest tylko JEDEN zespół pasa transferu . Wlasnie pytania typu "czy jest żółty pas transferu?" świadczą o znajomosci sprzętu ... Pas jest jeden a jego powierzchnia jest niemal czarna, błyszcząca . To prawdodpobnie miał na myśli kolega Thorgee co podejrzewam opacznie zrozumiałeś :)

C.

0
  • #10 11 Mar 2014 09:36
    thorgee
    Poziom 20  

diouff napisał:
    "na czarnym pasie transferowym" ? a co to jest czarny pas transferowy? Kropki zółte są zawsze i jest to m.in. s/n maszyny na wypadek np. podrabiania w celu identyfikacji. BTW-zamieść skan kolego albo lepiej - skan z przybliżeniem 'tychże' kropek.

Tak Kolega ma rację, jest to ten rodzaj kropek, stworzony jako znacznik producenta. Pytanie czemu jest on widoczny na normalnym zadruku.

Dodano po 22 [minuty]:

Pytanie drugie czy jest możliwość zmniejszenia ich widoczności?

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Porównywałem strony demo color z różnych maszyn c250 i c252 faktycznie żółte kropki tam są, chociaż w różnym stopniu nasycenia, widoczności.
    Natomiast miałem pod ręką także wydruki z Ricoha spc 811 i tu kropek nie ma, przynajmniej nie znalazłem a sprawdzałem strone druku rybek i normalny wydruk na grubszym papierze.

0
  • #11 25 Mar 2014 10:39
    thorgee
    Poziom 20  

Kropeczki są i chyba będą zawsze, sprawdzałem na kilku maszynach tego modelu zawsze są :-)
    Można je trochę ukryć poprzez o ile pamiętam nasycenie koloru ot i tyle.
    Dziękuję wszystkim za pomoc, zamykam.

0