logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Problem z dźwiękiem w komputerze - proszę o pomoc.

ordonuk 15 Mar 2014 08:58 1143 7
REKLAMA
  • #1 13405103
    ordonuk
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Ocena: 4
    Witam!

    Po zainstalowaniu realtek hd audio dźwięk przestał działać.
    Myślałem że przez ten program, więc go odinstalowałem, a dźwięku dalej nie ma. ;(
    Karta dźwiękowa: Creative AudioPCI (ES1371,ES1373)

    Proszę o pomoc ;(
  • REKLAMA
  • #2 13405207
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #3 13405467
    ordonuk
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Ocena: 4
    Problem z dźwiękiem w komputerze - proszę o pomoc.

    Do czego sterowniki?
  • #4 13406031
    irondick
    Poziom 31  
    Posty: 1724
    Pomógł: 112
    Ocena: 131
    Konfiguracja... jakaś jest? System jakiś masz?
  • REKLAMA
  • #5 13406505
    ordonuk
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Ocena: 4
    Procesor: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80GHz
    Płyta główna: I-N73HD(MCP73)
    Ram: 3.12DDR2
    System:Windows XP SP3
    Karta dźwiękowa: Creative AudioPCI (ES1371,ES1373)
  • #6 13407361
    AnyKey
    Poziom 26  
    Posty: 934
    Pomógł: 57
    Ocena: 33
    a z której karty dźwiękowej kolega korzysta ?
  • REKLAMA
  • #7 13409217
    ordonuk
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Ocena: 4
    nwm, a jak można sprawdzić?
  • #8 13409314
    AnyKey
    Poziom 26  
    Posty: 934
    Pomógł: 57
    Ocena: 33
    Z tego co wyczytałem z Menadżera urządzeń to masz zainstalowane sterowniki do conalmniej 2 kontrolerów dźwięku: Realtek HD Audio, NVIDIA HD Audio i SB PCI.
    Sama ilość zainstalowanych sterowników może powodować konflikty, wybierz jedną kartę dźwiękową z której chcesz korzystać.
    Na początek odinstaluj wszystkie sterowniki w "Trybie Awaryjnym" za pomocą programu DriverCleaner a następnie zainstaluj poprawne sterowniki do odpowiadającemu tobie urządzenia, najlepiej poprać aktualne sterowniki ze strony producenta.
    W przypadku wybrania karty dźwiękowej zamontowanej w slocie PCI należy wyłączyć zintegrowaną kartę dźwiękową w BIOS'ie (patrz Manual Płyty Głównej)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z dźwiękiem w komputerze po zainstalowaniu sterowników Realtek HD Audio. Po odinstalowaniu programu dźwięk nadal nie działa. Użytkownik posiada kartę dźwiękową Creative AudioPCI (ES1371,ES1373) oraz system Windows XP SP3. W odpowiedziach sugerowane są różne kroki diagnostyczne, w tym sprawdzenie Menedżera urządzeń, odinstalowanie konfliktujących sterowników w trybie awaryjnym oraz instalacja odpowiednich sterowników ze strony producenta. Zwrócono również uwagę na konieczność wyłączenia zintegrowanej karty dźwiękowej w BIOSie, jeśli korzysta się z karty PCI.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA