Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson PX720wd- CISS do jakich drukarek jeszcze mogę zastosować?

15 Mar 2014 17:48 2073 5
 • Poziom 7  
  Witam! Posiadam spory zapas tuszów CISS do drukarki Epson PX720WD która odmówiła mi posłuszeństwa. Do jakich jeszcze drukarek mogę zastosować? Muszę kupić coś nowego i chcę wykorzystać te tusze. Proszę o pomoc.
 • Poziom 24  
  Najprościej będzie kupić używaną drukarkę serii PX i przełożyć cały ciss. Ewentualnie inną drukarkę epsona na tusze T08x.

  Możesz próbować wykorzystać tusze w każdej innej drukarce, ale efekty mogą być różne, zwłaszcza jeżeli masz zamiar drukować zdjęcia.

  Jesteś pewien, że te tusze nie miały wpływu na uszkodzenie głowicy obecnej drukarki?
 • Poziom 7  
  Nie jestem pewna co sprawiło, że głowica zepsuła się, jeśli jest jakiś sposób na sprawdzenie tego to chętnie skorzystam. Nawet nie jestem pewna czy to pęknięcie kanalików w głowicy czy coś innego (samo zdiagnozowanie problemu kosztuje 80zł). Zakupiłam 3 lata temu drukarkę wraz z cissem TrigonInk. Opinie tych tuszów były dobre i dość długo drukarka służyła mi ładnie drukując. Zapas tuszów jest dość spory, więc mam dylemat czy naprawiać ją, co się wiąże prawdopodobnie z wymianą głowicy, czy kupić nowego epsona pod tusze. A może kupić coś całkiem innego.
  Skąd mam wiedzieć która drukarka epsona jest na na tusze T08x??
  Pozdrawiam
 • Poziom 24  
  Ciss który masz powinien pasować do poniższych modeli:
  Epson Stylus Photo PX 820 FWD
  Epson Stylus Photo PX 720 WD
  Epson Stylus Photo PX 660
  Epson Stylus Photo P 50
  Epson Stylus Photo PX 800 FW
  Epson Stylus Photo PX 700 W
  Epson Stylus Photo PX 810 FW
  Epson Stylus Photo PX 710 W
  Epson Stylus Photo PX 650
  Epson Stylus Photo RX 585
  Epson Stylus Photo RX 685
  Epson Stylus Photo R 285
  Epson Stylus Photo RX 560
  Epson Stylus Photo R 360
  Epson Stylus Photo R 265
  Epson Stylus Photo RX 595
  Epson Stylus Photo PX 730 WD
  Epson Stylus Photo PX 830 FWD

  Chyba żadnej z tych drukarek nie kupisz jako nowej.

  Nie wiem ile masz tuszu i jak jest stary, ale jeżeli też ma 3 lata to powinnaś się go już dawno pozbyć. Każdy tusz ma określony termin przydatności, zwłaszcza taki który ma kontakt z powietrzem (czyli m.in wlany do ciss-u).

  Czy tusz uszkodził głowice? Nie da sie na to jednoznacznie odpowiedzieć. Ale jeżeli tusz przytkał głowice (ze względu na wiek lub jego jakość), a ty tego nie zauważyłaś i drukowałaś dalej, to bardzo prawdopodobne że tusz w tym pomógł.
 • Poziom 7  
  Nie ma trzy lata ale na pewno ponad rok. Nie zastanawiałam się nad tym jak długo on jest ważny. Nie pytałam sprzedawcy. Ile może być ważny taki tusz?
 • Poziom 2  
  Witam.
  Mam dwa zestawy z CISS Epson PX720 i PX730 oba mają już po kilka lat. PX730 padła tzn drukuje wszystkie 6 kolorów na czarno, (wina pompek niestety droga wymiana) w PX720 czas eksploatacji powoli się kończy ze względu na duży przebieg i też zaczynam się zastanawiać powoli co do alternatywy i przejścia na inne zestawy z CISS. Tych Epsonów już nie produkują a za używki chcą po 400zł, które nie dość, że nie mam gwarancji odnośnie czy nie była robiona aktualizacja oprogramowania i późniejsze problemy z resetem chipów cissa to jeszcze są napełnione za każdym razem jakimiś zamiennikami, więc tusz na pewno się zbryli przy kontakcie z moimi. Też mam spory zapas od Koreańczyka i 2 CISSy. On teraz z Niemiec wysyła tusze ale nie ma już tych drukarek. Macie jakieś propozycję innych zestawów z CISS? Z obecnych jestem mocno zadowolony.