Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson PX720wd- CISS do jakich drukarek jeszcze mogę zastosować?

Fanaberiiia 15 Mar 2014 17:48 2199 5
    Fanaberiiia
    Level 8  
    Witam! Posiadam spory zapas tuszów CISS do drukarki Epson PX720WD która odmówiła mi posłuszeństwa. Do jakich jeszcze drukarek mogę zastosować? Muszę kupić coś nowego i chcę wykorzystać te tusze. Proszę o pomoc.
    sorier
    Level 27  
    Najprościej będzie kupić używaną drukarkę serii PX i przełożyć cały ciss. Ewentualnie inną drukarkę epsona na tusze T08x.

Możesz próbować wykorzystać tusze w każdej innej drukarce, ale efekty mogą być różne, zwłaszcza jeżeli masz zamiar drukować zdjęcia.

Jesteś pewien, że te tusze nie miały wpływu na uszkodzenie głowicy obecnej drukarki?
    Fanaberiiia
    Level 8  
    Nie jestem pewna co sprawiło, że głowica zepsuła się, jeśli jest jakiś sposób na sprawdzenie tego to chętnie skorzystam. Nawet nie jestem pewna czy to pęknięcie kanalików w głowicy czy coś innego (samo zdiagnozowanie problemu kosztuje 80zł). Zakupiłam 3 lata temu drukarkę wraz z cissem TrigonInk. Opinie tych tuszów były dobre i dość długo drukarka służyła mi ładnie drukując. Zapas tuszów jest dość spory, więc mam dylemat czy naprawiać ją, co się wiąże prawdopodobnie z wymianą głowicy, czy kupić nowego epsona pod tusze. A może kupić coś całkiem innego.
    Skąd mam wiedzieć która drukarka epsona jest na na tusze T08x??
    Pozdrawiam
    sorier
    Level 27  
    Ciss który masz powinien pasować do poniższych modeli:
    Epson Stylus Photo PX 820 FWD
    Epson Stylus Photo PX 720 WD
    Epson Stylus Photo PX 660
    Epson Stylus Photo P 50
    Epson Stylus Photo PX 800 FW
    Epson Stylus Photo PX 700 W
    Epson Stylus Photo PX 810 FW
    Epson Stylus Photo PX 710 W
    Epson Stylus Photo PX 650
    Epson Stylus Photo RX 585
    Epson Stylus Photo RX 685
    Epson Stylus Photo R 285
    Epson Stylus Photo RX 560
    Epson Stylus Photo R 360
    Epson Stylus Photo R 265
    Epson Stylus Photo RX 595
    Epson Stylus Photo PX 730 WD
    Epson Stylus Photo PX 830 FWD

Chyba żadnej z tych drukarek nie kupisz jako nowej.

Nie wiem ile masz tuszu i jak jest stary, ale jeżeli też ma 3 lata to powinnaś się go już dawno pozbyć. Każdy tusz ma określony termin przydatności, zwłaszcza taki który ma kontakt z powietrzem (czyli m.in wlany do ciss-u).

Czy tusz uszkodził głowice? Nie da sie na to jednoznacznie odpowiedzieć. Ale jeżeli tusz przytkał głowice (ze względu na wiek lub jego jakość), a ty tego nie zauważyłaś i drukowałaś dalej, to bardzo prawdopodobne że tusz w tym pomógł.
    Fanaberiiia
    Level 8  
    Nie ma trzy lata ale na pewno ponad rok. Nie zastanawiałam się nad tym jak długo on jest ważny. Nie pytałam sprzedawcy. Ile może być ważny taki tusz?
    Esbi
    Level 2  
    Witam.
    Mam dwa zestawy z CISS Epson PX720 i PX730 oba mają już po kilka lat. PX730 padła tzn drukuje wszystkie 6 kolorów na czarno, (wina pompek niestety droga wymiana) w PX720 czas eksploatacji powoli się kończy ze względu na duży przebieg i też zaczynam się zastanawiać powoli co do alternatywy i przejścia na inne zestawy z CISS. Tych Epsonów już nie produkują a za używki chcą po 400zł, które nie dość, że nie mam gwarancji odnośnie czy nie była robiona aktualizacja oprogramowania i późniejsze problemy z resetem chipów cissa to jeszcze są napełnione za każdym razem jakimiś zamiennikami, więc tusz na pewno się zbryli przy kontakcie z moimi. Też mam spory zapas od Koreańczyka i 2 CISSy. On teraz z Niemiec wysyła tusze ale nie ma już tych drukarek. Macie jakieś propozycję innych zestawów z CISS? Z obecnych jestem mocno zadowolony.