Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson PX720wd- CISS do jakich drukarek jeszcze mogę zastosować?

15 Mar 2014 17:48 2073 5
  • Poziom 7  
    Witam! Posiadam spory zapas tuszów CISS do drukarki Epson PX720WD która odmówiła mi posłuszeństwa. Do jakich jeszcze drukarek mogę zastosować? Muszę kupić coś nowego i chcę wykorzystać te tusze. Proszę o pomoc.
  • Poziom 24  
    Najprościej będzie kupić używaną drukarkę serii PX i przełożyć cały ciss. Ewentualnie inną drukarkę epsona na tusze T08x.

Możesz próbować wykorzystać tusze w każdej innej drukarce, ale efekty mogą być różne, zwłaszcza jeżeli masz zamiar drukować zdjęcia.

Jesteś pewien, że te tusze nie miały wpływu na uszkodzenie głowicy obecnej drukarki?
  • Poziom 7  
    Nie jestem pewna co sprawiło, że głowica zepsuła się, jeśli jest jakiś sposób na sprawdzenie tego to chętnie skorzystam. Nawet nie jestem pewna czy to pęknięcie kanalików w głowicy czy coś innego (samo zdiagnozowanie problemu kosztuje 80zł). Zakupiłam 3 lata temu drukarkę wraz z cissem TrigonInk. Opinie tych tuszów były dobre i dość długo drukarka służyła mi ładnie drukując. Zapas tuszów jest dość spory, więc mam dylemat czy naprawiać ją, co się wiąże prawdopodobnie z wymianą głowicy, czy kupić nowego epsona pod tusze. A może kupić coś całkiem innego.
    Skąd mam wiedzieć która drukarka epsona jest na na tusze T08x??
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Ciss który masz powinien pasować do poniższych modeli:
    Epson Stylus Photo PX 820 FWD
    Epson Stylus Photo PX 720 WD
    Epson Stylus Photo PX 660
    Epson Stylus Photo P 50
    Epson Stylus Photo PX 800 FW
    Epson Stylus Photo PX 700 W
    Epson Stylus Photo PX 810 FW
    Epson Stylus Photo PX 710 W
    Epson Stylus Photo PX 650
    Epson Stylus Photo RX 585
    Epson Stylus Photo RX 685
    Epson Stylus Photo R 285
    Epson Stylus Photo RX 560
    Epson Stylus Photo R 360
    Epson Stylus Photo R 265
    Epson Stylus Photo RX 595
    Epson Stylus Photo PX 730 WD
    Epson Stylus Photo PX 830 FWD

Chyba żadnej z tych drukarek nie kupisz jako nowej.

Nie wiem ile masz tuszu i jak jest stary, ale jeżeli też ma 3 lata to powinnaś się go już dawno pozbyć. Każdy tusz ma określony termin przydatności, zwłaszcza taki który ma kontakt z powietrzem (czyli m.in wlany do ciss-u).

Czy tusz uszkodził głowice? Nie da sie na to jednoznacznie odpowiedzieć. Ale jeżeli tusz przytkał głowice (ze względu na wiek lub jego jakość), a ty tego nie zauważyłaś i drukowałaś dalej, to bardzo prawdopodobne że tusz w tym pomógł.
  • Poziom 7  
    Nie ma trzy lata ale na pewno ponad rok. Nie zastanawiałam się nad tym jak długo on jest ważny. Nie pytałam sprzedawcy. Ile może być ważny taki tusz?
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam dwa zestawy z CISS Epson PX720 i PX730 oba mają już po kilka lat. PX730 padła tzn drukuje wszystkie 6 kolorów na czarno, (wina pompek niestety droga wymiana) w PX720 czas eksploatacji powoli się kończy ze względu na duży przebieg i też zaczynam się zastanawiać powoli co do alternatywy i przejścia na inne zestawy z CISS. Tych Epsonów już nie produkują a za używki chcą po 400zł, które nie dość, że nie mam gwarancji odnośnie czy nie była robiona aktualizacja oprogramowania i późniejsze problemy z resetem chipów cissa to jeszcze są napełnione za każdym razem jakimiś zamiennikami, więc tusz na pewno się zbryli przy kontakcie z moimi. Też mam spory zapas od Koreańczyka i 2 CISSy. On teraz z Niemiec wysyła tusze ale nie ma już tych drukarek. Macie jakieś propozycję innych zestawów z CISS? Z obecnych jestem mocno zadowolony.